Život na Praze 14

Kalendář akcí

Vzdělání Pro děti, mládež Doučování na Černém Mostě

Vzdělání Pro děti, mládež Doučování na Černém Mostě

Plaveš ve škole? Tak přijď do knihovny, společně to zvládneme. Bezplatná první pomoc se školou pro žáky ZŠ a SŠ s dobrovolníky z Nová škola o.p.s. Nemusíte se registrovat, stačí přijít.

Renovujeme

Renovujeme

Renovujeme pro vás podlahu velkého sálu. Pravidelný program v KD Kyje bude opět probíhat od druhé poloviny února 2022.

Pravidelný kurz: Pohyb pro seniory s Barborou Látalovou

Pravidelný kurz: Pohyb pro seniory s Barborou Látalovou

Lekce pohybu s šetrným přístupem k tělu, rezervace přes info@h55.cz nebo osobně na recepci H55. Barbora Látalová je tanečnice, choreografka a pedagožka, iniciátorka a spoluzakladatelka uměleckého spolku Ostružina. Barbora je absolventka konzervatoře Duncan Centra se stáží na Hunter College of City University of New York. Jako taneční a pohybová lektorka působila na herecké fakultě vysoké školy HINT v Norsku. Jako interpret a tvůrce se podílela na mnoha českých i mezinárodních projektech. Dlouhodobě lektoruje v Dětském studiu divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám.

Povánoční Hrabárna55

Povánoční Hrabárna55

Máte doma pěkné kousky v šatníku nebo přehršel bytových doplňků, nevhodných vánočních dárku, rostlin a všeho, co se do bazarového prodeje hodí? Nebo rádi bazarové zboží nakupujete? Pak je tato neděle určena právě pro vás. Přihlášky k prodeji ke stažení na webu H55. Registrace předem na info@h55.cz

Dětské soboty na Plechárně – Pohádky z lesa

Dětské soboty na Plechárně – Pohádky z lesa

Loutkové představení Studia Damúza nejen pro děti. Les to nejsou jenom stromy, ale brána, která otevírá třem pohádkám dveře. Půjdeme po stopách Mášenky a medvědů, Budulínka a mazané lišky a vykutáleného Koblížka. Co se asi tak stane, když se cesty našich hrdinů střetnou? A co na to zvířátka? Je Máša mazanější než liška? Budulínek hbitější než zajíc? Koblížek skutečně tak vychytralý? Každá pohádka přeci dobře končí, nebo snad ne?

Klub seniorů na Plechárně – Ponořme se do oceánu

Klub seniorů na Plechárně – Ponořme se do oceánu

Tentokrát se ponoříme společně s nizozemskou potápěčkou Kiki, které ponor do studených vod přinesl vysvobození z traumat minulosti a ukázal cestu k vědomějšímu prožívání. Její příběh budeme sledovat v dokumentárním filmu Ponor, který uvidíme díky projektu Promítej i ty! Více informací u Kateřiny Plevové, katerina.plevova@praha14kulturni.cz nebo 777 783 662.

Lesopis – pro začátečníky

Lesopis – pro začátečníky

Líbí se Vám krasopis, ale bojíte se začít, nebo jste samouk a chcete se posunout dál? Pak je kurz přesně pro Vás. Projdeme vše od základů a jako bonus se naučíme krasopsát na dřevo. Můžete si pak vyrobit vlastní dekorace nebo dárečky.

Koncert komorní hudby v Galerii 14 – 9. 2. 2022

Koncert komorní hudby v Galerii 14 – 9. 2. 2022

Dne 9. února od 18.30 hodin se uskuteční v Galerii 14 koncert komorní hudby. Vystoupí Kinsky Trio Prague. Zazní skladby A. Dvořáka, V. Nováka a dalších. Vstup volný.

Kino: Sny o toulavých kočkách

Kino: Sny o toulavých kočkách

Dokumentární film Sny o toulavých kočkách vypráví životní příběh výtvarníka Petra Síse, který patří k nejvýznamnějším osobnostem současné světové výtvarné a kulturní scény. Je autorem dětských knih, ilustrátorem, grafikem i tvůrcem animovaných filmů. Petr je držitelem desítek prestižních ocenění. Režisér David Sís citlivě mapuje vnitřní svět svého staršího bratra a využívá při vyprávění intimního vztahu s ním. Dokumentární Česko / USA / Francie, 2021, 96 min Režie: David Sís Scénář: David Sís Kamera: Vít Bělohradský, Vojtěch Vančura Hudba: Robert Jíša, Dominik Renč Hrají: Petr Sís, David Sís, Hana Fišárková, Terry Anne Lajthaová, Madeleina Sisová