Život na Praze 14

Kalendář akcí

PARTY NIGHT v KD Kyje a restauraci Šimanda

PARTY NIGHT v KD Kyje a restauraci Šimanda

Disco a party tak jak máte všichni rádi! S vašimi DJ´, kteří hrají HITY jen pro Vás! DJ Vladimir 63 a DJ Michal Miki Tůma vás provedou noční PARTY v Kyjích.

Zážitkový kurz první pomoci

Zážitkový kurz první pomoci

"Délka kurzu 7 hodin. Kurz je rozdělený do dvou částí, které na sebe bezprostředně navazují. V prvním bloku se účastníci naučí, jak správně poskytnout první pomoc - při dopravní nehodě, epileptickém záchvatu, silném krvácení a dalších častých situacích. V druhé části si pak získané vědomosti vyzkouší v praxi. Na několika stanovištích na ně čekají realisticky namaskovaní figuranti a úkolem účastníků bude poskytnout jim první pomoc. Efektivně, správně, bez emočního vypětí. Namaskovaná poranění vypadají jako skutečná a všechny modelové situace vycházejí z reálných situací. Registrace a podrobné info zde: https://skoleniprvnipomoci.cz/kurzy-pro-jednotlivce/zazitkovy-kurz-prvni-pomoci/"

Taneční odpoledne

Taneční odpoledne

Pan kapelník Šrám a skupina Color Club Praha vás roztančí každou druhou sobotu. Přijďte si užít víkendové odpoledne pohybem při živé hudbě.

Nedělní pohádka: O princezně, Luciášovi a makových buchtách

Nedělní pohádka: O princezně, Luciášovi a makových buchtách

"Princezna Albertina by se ráda vdávala a čert Luciáš shodou okolností hledá nevěstu. Co se stane, když se tihle dva potkají? Přijďte na veselou pohádku s písničkami, která vás poučí o tom, že odvaha, laskavá mysl, víra v kouzla a klidně i jen malý čin dokáží opravdové divy. Nechte se unést poutavým příběhem s neobvyklou zápletkou. Děti se mohou zapojit do děje a čeká na vás i výpravná scéna, která podtrhne zážitek z divadelní pohádky." Vstupenky možné koupit na místě nebo v předprodeji: https://goout.net/cs/o-princezne-luciasovi-a-makovych-buchtach/szvaduu/

Jarní příměstský tábor FitKid

Jarní příměstský tábor FitKid

Scházet se budeme každý den ráno od 8 do 9 hodin ve volnočasovém centru H55, které bude sloužit jako naše „základna“. Z H55 budeme zpravidla okolo desáté hodiny ranní vycházet na denní program (dle plánu). Po dopoledním programu mívají děti hlad, tudíž se přesuneme Na Starou Hospodu, kde budeme po celý týden obědvat. Po návratu do H55 budou mít děti polední klid, při kterém jim pustíme na projektoru jimi vybraný film (námi schválený!). Po ukončení poledního klidu zamíříme přes ulici do tělocvičny v plaveckém areálu Hloubětín. Právě zde si budete Vaše děti v době od 16:30 do 17:00 každý den

Klub seniorů: Ubrousková technika

Klub seniorů: Ubrousková technika

Do Klubu seniorů H55 se můžete přidat kdykoli. Informace na tel. 739926422 nebo email info@h55.cz.

Tematická Snídaně na Plechárně

Tematická Snídaně na Plechárně

Zveme Vás na tematickou cestovatelskou snídaní podávanou v kavárně. Tentokrát se podíváme do Saudské Arábie s Petrem Mikolandou. Zveme Vás na chutnou tématickou snídani podávanou v kavárně Plechárna na Černém mostě. Budete mít možnost vybrat si z bohaté nabídky slaných i sladkých pokrmů, ke kterým si můžete dát třeba naší vynikající kávu. Budeme se na Vás těšit od 9:00 až do 11:30.

Nedělní pohádka: O chytré kmotře lišce

Nedělní pohádka: O chytré kmotře lišce

Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Situace řeší s důvtipem, humorem a trochou zlomyslnosti.Dokáže ale také pochopit, kdy její taškařice přesáhnou únosnou míru a své chyby napravit. Děti čeká spousta veselých zápletek, které samozřejmě dobře dopadnou.

Umisťovací výstava koček

Umisťovací výstava koček

Již po osmé 12. února 2023 v Kulturním centru Plechárna, na sídlišti Černý most, proběhne sraz desítky kočičích bezdomovců, z mnoha spolků a zařízení zabývajících se jejich záchranou, kteří se rozhodli změnit svůj nuzný život a najít konečně svoje DOMA. "srdečně vítáni jsou samozřejmě nejen zájemci o nového člena rodiny ale i ti návštěvníci, kteří si chtějí o zvířatech popovídat, poradit se, nebo se jen podívat., případně podpořit činnost spolků nákupem v charitativních kramcích nebo darem ve formě krmiva, konzerv. Třeba právě pro kočičí bezdomovce v různých lokalitách o které se členové spolků a dobrovolnictví starají a pečují. Svou packu