Život na Praze 14

Kalendář akcí

Bosoboty: Workshop pro spokojené nožky!

Bosoboty: Workshop pro spokojené nožky!

Pojďte si s námi vyrobit své první boty na míru – sandálkové bosoboty. Bosoboty podporují přirozený pohyb nohou, stimulují klenbu při chůzi a umožňují kontakt chodidel s povrchem. Žádná bota není tak pohodlná jako ta, která je vyrobená na míru přímo vaší noze. Bosoboty nikde netlačí, a navíc jsou krásné. Z letních procházek přírodou se s proto stává zážitek. Všechny nohy se zájmem o bosoboty, dospěláků i dětí, nechť se přihlásí! Pro účast je nutné přihlášení v systému DDM. Pakliže mají nadšení rodiče mladších dětí zájem vyrobit bosoboty i pro sebe, prosíme, aby se také předem přihlásili.

Petr Reif – Cestovatelská přednáška USA – policejní složky

Petr Reif – Cestovatelská přednáška USA – policejní složky

Cestovatelská přednáška s Petrem Reifem. USA policejní složky LA Exklusivní záběry Jedinečné příběhy. Povídání o seriálu POLICIE V AKCI" Petr Reif - Člen policejního sboru, filmový kaskadér, herec, cestovatel. Zveme Vás na exklusivní přednášku o cestě do USA. Navštívíme zákulisí Las Angeleské policie. Čekají Vás exklusivní záběry a zajímavé vyprávění.

Kvíz na zahradě

Kvíz na zahradě

V rámci Týdne pro klima jsme pro Vás na zahradě pobočky Rajská zahrada připravili kvíz s 10 otázkami s názvem Chráníme přírodu. Přijďte si vyzkoušet své znalosti ohledně ochrany klimatu a životního prostředí. Pracovní list na vyplnění tajenky k vyzvednutí v knihovně. Za vyluštění tajenky vás čeká drobná odměna.

Ekologické odpoledne v H55

Ekologické odpoledne v H55

Člen Rady Energetického úřadu Ing. Ladislav Havel upozorní na úskalí a nejčastější chyby při uzavírání smluv s dodavateli energií a odpoví na dotazy občanů. V navazující debatě představí paní Ing. Arch. Marie Petrová z ministerstva životního prostředí a paní Ing. Jarmila Cikánková z České informační agentury životního prostředí program MÍSTNÍ AGENDA 21 a jeho propojenost s problematikou odběru energií v běžném životě obyvatel Prahy 14. o 16:00 –18:00 EKOHRÁTKY pro děti 5-9 let a rodiče. Workshop zaměřený na využití odpadového materiálu (víčka, dřívka od nanuků, kartonové obaly…) pro vytváření dekoračních výrobků. o 17:00 - 18:00 - diskuze s občany na

Výtvarný workshop: Kresba tužkou

Výtvarný workshop: Kresba tužkou

Workshop pro každého, kdo rád kreslí. Zkusíme kreslit sochy, sošky a busty, protěže to je skvělá cesta ke kresbě živého člověka. Procvičíme si své výtvarné oko a zjistíme, jak dobře komunikuje s naší rukou a tužkou v ní. Ukážeme si základní techniky stínování a řekneme si co nedělat. Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak i zkušenější výtvarníky. Chcete se naučit něco nového, rozšířit své zkušenosti nebo si jen odpočinout u kreativní činnosti? Tak toto je místo pro vás. Doma je někdy těžké vymyslet co kreslit, jak na to nebo se jen přimět něco dělat. Proto vám nabízíme tento