Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Den nejen pro seniory

Srdečně vás zveme na odpoledne plné překvapení. Těšit se můžete na kulinářskou show, pohoštění, degustaci přímo z pivovaru, dobrou muzika, četné doprovodné akce, ale i o pokus o zápis do České knihy rekordů největšího pěveckého seniorského sboru.

Ale hlavně a především předáme všem seniorům, kteří na akci přijdou SENIORSKOU OBÁLKU, tedy dokument určený zejména osamoceně žijícím seniorům a má za cíl pomoci v tísni, v ohrožení zdraví, či života. Může pomoci především záchranářům a policistům zasahujícímu seniora, který není schopný sdělit potřebné údaje o svém stavu.

Do určeného tiskopisu I.C.E KARTA senior (sám, za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) i kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Údaje pak budou umístěny na viditelném místě v bytě (na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří) v plastové obálce tak, aby si jich záchranáři i policisté všimli a mohli s údaji pracovat.

V případě potřeby pak pomůže složkám IZS urychlit záchranu života. K dispozici je i kapesní verze tiskopisu. Takzvanou Seniorskou obálku Mini může mít každý u sebe. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybaveny informacemi o očkování majitele. Pro zdravotníky je Seniorská obálka jednoznačně přínosem, rychle se tak dostanou k aktuálním informacím o zdravotním stavu pacienta, to pochopitelně usnadní jejich zákrok na místě.

Den nejen pro seniory je pořádán v rámci uplatňovaní místní Agendy 21 na Praze 14  s cílem poskytnout našim seniorům aktivní osvětu a podpořit komunitní život seniorů v rámci mezigeneračního setkání.

Kdy: 4. září 2022 od 14 do 19 hodin
Kde: volnočasové centrum Plechárna

PROGRAM
14 – 14.30 Registrace a přivítání seniorů 65+ welcome drink /moderátor
úvodní slovo starosty / místostarosty
14.30 – 15.30 Kulinářská show s Jiřím Babicou
Pohoštění , degustace malých pivovarů
15.30 Rozdělení nástrojů + generální zkouška sboru pod vedením kapelníka
16.30 Pokus o zápis do České knihy rekordů – „největší pěvecký sbor seniorů“
17.30 Koncert – W.Matuška revival

DOPROVODNÉ AKCE
Vizážistka
Fotokoutek
Ukázky aktivit Plechárny
Petangue (Kristínka z.s.)
freestyl skate
freestyl koloběžka
malování na obličej
skákací hrad

Den seniorů


Partnerem akce je Globus ČR, v.o.s. – Hypermarket Praha Černý Most.

Zveřejněno: 10. srpna 2022