Život na Praze 14

RŮZNÉ

Evropský týden mobility

Také letos v září ožijí města akcemi pořádanými pod hlavičkou Evropského týdne mobility. Jeho cílem je podporovat různé druhy dopravy, přičemž čím dál větší prostor dává udržitelné mobilitě. Od 16. do 22. září se v metropoli odehraje série dopravních aktivit (více na www.cistoustopou.cz), na kterých se bude letos podílet i Praha 14.

Tuto neděli 16. 9. proběhne cyklojízda po mezinárodní trase EV7, kterou spoluorganizuje také cyklokoordinátorka P14. Více info zde: https://www.cistoustopou.cz/kolo/akce/projizdka-po-slunecni-trase-eurovelo-7-810 a FB pozvánka zde: https://www.facebook.com/events/1804088893044538/. Cyklojízda je součástí mezinárodní cyklojízdy Praha-Vídeň, do které je možné se také zapojit. Účastníci obdrží na startu symbolické dárečky.

Jiná cyklojízda, tentokrát vzdělávací, čeká nejen žáky ZŠ Bratří Venclíků a ZŠ Vybíralova, ale i všechny další děti a dospělé, kteří by se chtěli zapojit. Organizátoři ji naplánovali na 20. září. „Trasu zatím upravujeme, ale už teď se děti mohou těšit na okruh podél Kyjského rybníka v doprovodu městských policistů, zástupců organizace Auto-mat a dalších dobrovolníků. Děti z jiných než z výše uvedených škol, případně jakékoliv další zájemce prosíme, aby se přihlásili na mail adela.novakova@praha14.cz. Děkujeme,“ upozorňuje Adéla Nováková.

Snídaně u vlaku

Na tentýž den – čtvrtek 20. 9. – je naplánovaná akce pro všechny, kteří ráno cestují vlakem. Od 6.30 do 9 hodin bude na vlakové zastávce v Kyjích připravena pro cestující snídaně. Vychutnají si ji zdarma, stejně jako výstavu fotografií zachycujících historické, současné i budoucí podoby železničních stanic v Praze 14.

Povánka zde:

Evropský týden mobility vrcholí v sobotu 22. 9. dvěma aktivitami: Cyklozvoněním a Dnem bez aut, jehož hlavní program se uskuteční v ulici Křižíkova. „Zvonící“ pelotony sem dorazí z různých koutů Prahy, naši městskou část nevyjímaje. V Křižíkově bude na účastníky akce čekat pestrý program na téma šetrná doprava a kombinace pod názvem MIX and MOVE. „Těšit se můžete na koncerty, přednášky a další aktivity. Cyklojízda Prahy 14 vyjede v 10 hodin od stanice metra Černý Most, sraz účastníků je v 9.45. Trasa povede kolem toku Rokytky klidnějšími komunikacemi.“ říká Adéla Nováková.

Cyklozvonění: mapa trasy a seznam startovních míst ZDE.
Den bez aut – informace pro účastníky ZDE.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...