Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Hodějovská jednosměrná

V návaznosti na situaci kolem rekonstrukce ulice Českobrodská městská část Praha 14, po dohodě s Policií ČR a Magistrátem hl. m. Prahy, iniciovala zjednosměrnění ulice Hodějovská propojující Kyje a Hostavice. Důvodem opatření byl dopravní kolaps a další nebezpečné situace, které na Hodějovské (a zejména u výjezdu na ulici Broumarská) vznikaly a staly se příčinou mnoha stížností obyvatel i řidičů. Varianty, jak v místě zajistit bezpečnost, byly pouze dvě – Hodějovskou zjednosměrnit nebo zcela uzavřít. MČ zvolila první možnost. Děkujeme za pochopení.


DISKUZE K ČLÁNKU

116 komentářů k “Hodějovská jednosměrná”


 1. hbhb napsal:

  A jak maji lide z hostavic vozit rano deti do skol na rajske zahrade a hloubetine???

 2. behounkova napsal:

  Dobrý den, jak máme vozit ráno děti do školy do Hloubětína, když se tam nemáme z Hostavic, kde bydlíme, jak dostat? Je to kvůli novému uzavření ulic Froncova a Hodějovská ze směru z Hostavic. Bohužel to nemůžeme řešit cestou autobusem, protože BUS 110 jede jen před půl osmou a celé to nyní objíždí, což znamená, že naše děti nestihnou být do 7:50 ve škole v Hloubětíně.
  Je akceptovatelné, aby zde po dobu rekonstrukce Českobrodské ulice stáli ráno policisté a koordinovali dopravdu? Jde nám o dobu mezi 7-8 ráno, kdy vezeme děti do školy.

 3. lenkados napsal:

  Proč ji nezprůjezdníte alespoň v době ranní špičky? Dopravní situaci v kritickém úseku mohou přeci řídit policisté nebo semafory.Jak máme děti z Hostavic vozit ráno do školy? Jízdní řád školního autobusu je úplně mimo realitu (do Hloubětína přijíždí pozdě) a vše odnesou děti pozdními příchody do školy..

 4. kmnsh napsal:

  K čemu tam ten zákaz je? Buď se musí nakonec postavit policista a vybírat pokuty a nebo ho zrušte a nakonec musíte stejně zajistit přítomnost policisty, který tam bude řídit dopravu. Zákaz je tam od rána. Rozhodně se provoz na Froncově nijak nesnížil. Chvíli měla Městská policie snahu tam vozidla otáčet, ale některá vozidla jim ani nezastavila a plynule projela…..??????
  Možná by nebylo na škodu zde na chvíli postihovat porušení rychlosti, oproti zákazu, který nikdo nerespektuje…..dokonce mají někteří pocit, že když tento zákaz procouvají, tak se jich to asi také netýká – i to se tam děje!!!!!

 5. paveld napsal:

  Dobrý den, kdo je Praha 14? Jmenovitě prosím napište kdo to inicioval. Jedinou spojnici, kterou se dá ráno přivést včas dítě do školy je nyní uzavřena. Rád bych znal jméno toho génia kdo to vymyslel a jaké varianty oproti tomu zvažoval.

 6. helenabrozovska napsal:

  Dobrý den, takže nejvíce jsme na tom biti my co bydlíme v Hostavicich.

 7. hbhb napsal:

  A to maji byt stovky lidi z hostavic byt rukojmi maleho mnozstvi lidi bydlicich v kratkem useku pilske? Jediny alternativni vyjezd z hostavic je dnes pres uzky jednopruhovy viadukt kde nyni ve spicce projedou maximalne 3 auta za minutu do standardne plne ceskobrodske, nyni rovnez zavrene. Pokud uz uzavrit, smysluplnou variantou by bylo udelat dany usek jednosmerny alespon opacne smerem ven z hostavic abychom rano mohli vezt deti do skol.

 8. obcanprahy141 napsal:

  V informaci vyse je uvedeno, ze dekujete za pochopeni, ale ja ho tedy rozhodne nemam!! Aby clovek rano zjistil (po vecernim ci nocnim dopravnim preoznaceni) bez jakehokoliv upozorneni predem, ze tamtudy nemuze jet, je dukazem o neschopnosti toho, kdo o tom rozhodl!
  Prujezdnost pro rezidenty je absolutne zasadni predevsim rano kvuli doprave do skol, ktere proste v Hostavicich nejsou!
  Zjednosmerneni Hodejovske nebylo v zadne z etap opravy Ceskobrodske uvedeno. To, ze ulice Hodejovska byla a je na prujezd zoufala, vime hodne dlouho vsichni, zejm.ted, kdyz tam jezdi nerezidenti, kteri se neumi vyhnout nebo neznaji dopravni znacku o prednosti pruhu nebo ti, kteri asi pro „ocni vady“ nerozlusti situaci ze zrcadla.
  Kdo dojede na svetelnou krizovatku na Jahodnici od Dolnich Pocernic, zjisti, ze vlevo je cedule se slepou ulici a Neprůjezdna oblast. Logicky tedy vsichni jedou doprava pod mosty a dal pres stare Hostavice do Hodejovske.
  Toto vsechno preci slo predvidat!! Otevrete Hodejovskou ve smeru ke kostelu, lip oznacte objizdne trasy a prip.poustejte skrz jen rezidenty!

 9. helenabrozovska napsal:

  Souhlas s obcanprahy141, rezidentům by měl být vjezd automaticky povolen.

 10. atomek napsal:

  Chtěl bych zde jen upozornit, že v budoucnu bude Hodějovská jednosměrkou natrvalo, jak bylo předneseno na https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/verejne-projednani-6/ 🙁

 11. obcanprahy141 napsal:

  Ano tema Hodejovska bylo na verejnem projednani, ze ktereho neni zverejneny zaznam. Doufam, ze bude zachovan prujezd ve smeru ke kostelu, prave kvuli rannimu dojizdeni do skoly.

 12. fatima napsal:

  Zjednosměrnění Hodějovské velmi vítám, protože je to alespoň nějaký krok směrem k zajištění bezpečného pěšího přístupu z Hostavic k frekventované zastávce městské dopravy v Kyjích, která zajišťuje pro obyvatele Hostavic výrazně častější a rychlejší spojení ve směru Rajská Zahrada, pošta, ÚMČ než linka 110 přímo z Hostavic (a to i když se na Českobrodské nic neděje). Je to také nejjednodušší pěší přístupová cesta ke zdravotnímu středisku a v části úseku i k vlakové stanici Praha-Kyje. Samozřejmě by ještě lepším řešením bylo uzavření průjezdu pro motorová vozidla kromě rezidentů, zásobování a IZS, pokud je to legálně možné – ale lepší jednosměrka než divoká obousměrná doprava (zejména na kyjském konci, ale i v rezidenční zástavbě starých Hostavic). V každém případě je v úseku, kde nelze oddělit provoz chodců a motorových vozidel, zcela nevhodná rychlost 50 km/h, natož když je silnice úzká, prakticky bez krajnice, a provoz obousměrný.
  Co se školy týče – kolik je v Hostavicích školních dětí příliš malých na to, aby nemohly (příp. s doprovodem) dojít 1 km do Kyjí , pokud by trasa byla bezpečná (což při smíšeném provozu chodců a rychle jedoucích aut zcela jistě není), popřípadě z vzdálenějšího konce u Dolních Počernic dojet 1 stanici vlakem? Nedal by se pro ně případně zajistit mikrobus?

  F. Cvrčková

 13. hbhb napsal:

  A to je řešením zrušit stránku, kam obyvatelé psali své stížnosti, která v pátek ještě fungovala?:
  https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/oprava-ceskobrodske-2/
  Chápu rozhořčení obyvatel bydlících v daném krátkém úseku u křižovatky, ale žádné zastupitelé nemohou obyvatelům a daňovým poplatníkům znemožnit dopravní osblužnost do svých domovů! Vzhledem k tomu, že za týden dojde k úplnému uzavření českobrodské, tak jedinou cestou z hostavic bude stejně jet přes daný zákaz, protože jiná trasa do Hloubětína a Rajské zahrady neexistuje! Nikdo nemůže argumentovat tím, že máme jet v raní spičce přes Jižní spojku!!! Absolutně nechápu, jak mohl někdo o stovkách obyvatel takto rozhodnout a kdo sedí v dané komisi/zastupitelstvu -zřejmě jen obyvatelé daného malého úseku a lidé bez dětí, nebo nechodící ráno do práce? Pokud již bylo nutno sáhnout k jednosměrnému řešení, tak proč alespoň ne OPAČNÝM SMĚREM od Hostavic, abychom mohli odézt děti do škol?

 14. japa napsal:

  Přidávám i své rozhořčení!!! Každodenně vozím do školy i ze školy své 2 děti, žáky 1. stupně ZŠ Chvaletická. V pátek 17. 3. jsem jela i přes zákaz, vezla jsem dceru i syna sousedky, manžel jel v 7.00 se synem na hodinu plavání do Hloubětína (hodina začíná v 7.30). Situací jsem rozhořčena, žádám o oboustranné zachování průjezdu pro rezidenty Hostavic! Situaci jsem dnes konzultovala s projíždějící policejní hlídkou (státní), zákazová značka je prý nehomologovaná… Nedaří se mi najít, co přesně to znamená… Z Hostavic jenom na Chvaletickou dojížďí 12 detí (8 na 1. stupeň).

 15. xmha napsal:

  Nejhorší je to, že místním je zablokován průjezd a tranzitní doprava tudy vesele jezdí dál a nikoho to nezajímá. Dnes dopoledne projelo do Kyjí kolem 40 aut (!) za necelých 10 minut co jsem čekal na autobus. Kdyby policie od začátku tvrdě kontrolovala Českobrodskou a do Hodějovské se dal zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu taky s kontrolou, nemuselo dojít ani ke zjednosměrnění Hodějovské ani k úplnému odklonu a odříznutí Jahodnice od MHD.

  Bohužel jako obvykle nikdo není za nic odpovědný, nikdo nic neřeší. Dobře placení úředníci dělají jako že se nic neděje. Na této krizové situaci se naplno prokázala naprostá neschopnost ÚMČ… snad si to budou všichni pamatovat, až budou volby :).

 16. jsjs napsal:

  Jezdil jsem tam cely minuly tyden v ranni spicce a bylo to az prekvapive v pohode. Rozhodne zadny kolaps. Uplne nechapu, proc chteji nasi zastupci hnat dalsi auta do objizdky pres Sterboholy. Nejak my nedochazi v cem je lepsi, kdyz ta auta, ktera tady projedou 1km pomerne plynule jeste vice ucpou 4km okliku pres Sterboholy.

 17. hbhb napsal:

  Doufám, že pro velké množství stížnosti nedojde opět ke smazání stránky a komentářů a někdo na Úřadu MČ P14 se tím bude zabývat. Chtěli bychom požádat o urychlené řešení, případně návštěvu starosty na diskusi u nás v Hostavicích.

 18. vchrobok napsal:

  přidávám se s totálním nesouhlasem – bydlíme v Hostavicích, děti vozím ráno do školky na černý most a opravdu nebudu v ranní špičce jezdit přes jižní spojku, pak kolem hornbachu a makra, sjet pod chlumeckou a teprve tudy se vracet zpět na černý most – kdo toto vymyslel? Možná, kdyby byla zachována linka 224, ale ted jsme v hostavicích bez jakékoliv možnosti dostat se ven tímto směrem! Rovněž žádám o to, aby byla Hodějovská zprůjezdněna rezidendům Hostavic (zácpy apod. tvoří pouze ne-místní lidé, kteří hodějovskou ulicí neumí bezpečně projet!)

 19. nikkov napsal:

  Připojuji se k nesouhlasným reakcím na úplné uzavření výjezdu z Hostavic přes ulici Hodějovská do Kyjí. Uvítala bych povolení vjezdu pro rezidenty Hostavic.

 20. tomas napsal:

  Jsem zřejmě jediný blbec široko daleko, který ten zákaz respektuje, ale to nešlo současně přeprogramovat nebo rovnou úplně vypnout semafor na křižovatce Českobdoská-Lomická, aby se z těch Hostavic aspoň dalo vyjet, když po preferovaném směru po Českobrodské teď nic nejezdí a ta zelená tam svítí úplně zbytečně??

 21. behounkova napsal:

  Plne souhlasim s komentari. Obousmerna prujezdnost z Hostavic pres ulici Hodejovska do Kyji je pro nas, rezidenty, absolutne zasadni. Predevsim rano kvuli doprave do skol, ktere proste v Hostavicich nejsou!
  Zjednosmerneni Hodejovske nebylo v zadne z etap opravy Ceskobrodske uvedeno.

 22. ntk1 napsal:

  Vadí mi, že zde v Hostavicích projíždí čím dál více tranzitních aut. Jezdí se zde rychle bezohledně a pokud to půjde tímto tempem, je jen otázka času kdy se tu stane vážná nehoda.
  Vadí mi že si zde zkracují lidé cestu co zde nebydlí, a nemají zde cíl cesty včetně dodávek různých přepravců co si jen zkracují cestu.
  A toto se již mělo řešit dříve, bohužel načasování je nešťastné, že až při uzavírce Českobrodské se řeší ulice Hodějovská, ale je to dáno situací.

  Nicméně, během uzavírky českobrodské by měla být otevřena Hodějovská pro všechny. Co třeba kyvadlově pomocí přenosných semafor, které by byly zapnuté pouze ve frekventovaných časech během dne ? A nebo zajištěním policejních hlídek co by zajišťovali bezpečnost jízdy hl. v exponovaném místě (zatáčka pod kostelem) a to v době od 6:30 do 9:00 a potom od 16:00 do 19:00. Během rekonstrukce by se lidé v Hodějovské museli vytrpět větší nápor aut ale za cenu, že až bude hotová rekonstrukce tak se jim opravdu uleví.

  A naopak! Až se opraví Českbrodská a pokud zde nebydlíte v blízkém okolí a nemáte zde cíl cesty, tak tu nejezděte od toho jsou hlavní silnice. A pokud sem už „zabloudíte“, ale to platí i pro ty co tu bydlí, tak respektujte aspoň těch 30km/h mezi domy včetně Froncovi a nejezděte za betonovými zpomalovači jako bezmozci, a to nejen když se tam pohybují chodci, běžci, cyklisté, pejskaři. Kolik z řidičů vůbec ví, že je tam podchod pro chodce pod kolejemi a někdy bývá bohužel tak zarostlej, že není ani vidět…

  No a pokud toto nejsme schopni respektovat následně po ukončení rekonstrukce Českobrodské by se měla Hodějovská buď zcela uzavřít pro průjezd všem ze všech směrů a nebo tam povolit průjezd pouze pro rezidenty, buď umístěním závory na čipové karty o které by mohli požádat pouze rezidenti v oblasti kteří bydlí ve velmi blízkém okruhu tj. podle mě pouze obyvatelé v úseku Ulice Pilská od Novozámecké konče Hojdějovská u Kostela v Kyjích, ostatní potom ať jezdí kolem, hlavní tahy zde jsou a není žádný důvod tam pro ně projíždět, (když nepočítáme rekonstrukce). A nebo varianta udělat tam pěší zónu s povoleným vjezdem zase opět pouze pro rezidenty, s tím, že by tam nebyla závora ale čas od času policejní hlídka.

  Pokud se po ukončení rekonstrukce bude zvyšovat koncentrace aut tempem jakým roste každým rokem za posledních let v Hodějovské a budou nadále jezdit někteří rychle a budou omezovat především ty co tu bydlí, a nenajde se jiné rozumné pro Hodějovskou, tak jsem rozhodně pro omezený průjezd viz. závory apod, a nebo to tedy uzavřít pro průjezd zcela !

 23. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den, vedení městské části si je vědomo toho, že v souvislosti s opravou ulice Českobrodská vznikla v oblasti Jahodnice a Hostavic komplikovaná dopravní situace. Cílem zjednosměrnění Hodějovské bylo primárně zajistit bezpečnost v místě (ve špičkách zde docházelo k velmi nebezpečným situacím, při kterých byli ohrožováni nejen řidiči, ale i chodci). Rada městské části se na dnešním jednání současným stavem detailně zabývala. Pověřila místostarostku Ing. Ilonu Pickovou, do jejíž gesce doprava v Praze 14 spadá, aby s dalšími dotčenými úřady a orgány projednala možnost zprůjezdnění jedním pruhem z ulice Manželů Dostálových na Českobrodskou ve směru do centra. Městská část se od počátku rekonstrukce snaží operativně a v maximální možné míře reagovat na podněty obyvatel, hlavním však vždy bude zajištění bezpečnosti silničního provozu. Prosíme občany o trpělivost. O dalším průběhu prací a dopravních opatření budeme informovat. Oddělení komunikace

 24. nelajer22 napsal:

  Po přečtení připomínek obyvatel bych si mohla říct, že patřím k těm šťastnějším, protože jezdím s dítětem do školy autobusem (z Jahodnice do Kyjí). To se dá… Když je ovšem světlo, nefouká, neprší a nesnažíte se přejít silnici. Zkuste si jít na zastávku U Jahodnice ve tmě – možná tam po delším bloudění i trefíte. Ovšem nesmíte přecházet, řidiči totiž ani nemají šanci vidět přenosnou značku přechodu pro chodce, protože ta je bezpečně skryta přímo za cedulí zastávky. Absolutně neosvětlená zastávka pro celou (teď již značně rozrostlou) Jahodnici je jen jedním z hororů, které vás potkají. Včera večer například spadla přenosná cedule zastávky těsně za procházející paní s dvěma malými dětmi a skončila téměř uprostřed silnice. Naštěstí ji 2 silní muži zvedli, jinak by došlo ještě k dopravní nehodě. Poté, co dnes začal přes tuto trasu projíždět i bus 109, tato zastávka v ranní špičce kapacitně nestíhá a musíte se probrodit bahnem, abyste se dostali k autobusu. Nejhorší je ovšem již zmíněné přecházení od zastávky na druhé straně silnice. Uvědomil si někdo, že tu přecházejí školní děti? Nebylo by možné se touto zastávkou alespoň trochu „zabývat“, zajistit osvětlení, řádné označení a alespoň minimální bezpečnost – například zafixovat značku zastávky, aby někoho nezabila? Vždyť se s ní počítalo dávno před započetím prací na Českobrodské, ale například provizorní přechod byl vyznačen až po prvním víkendu.

 25. hostavicak napsal:

  Dobrý večer,

  to co chtěla MČ udělat s občany v Hodějovické v roce 2018, nastalo teď!!!!! Jednosměrku směrem do Hostavic. K čemu byly jednání jakým směrem a podobně. MČ si splnila bod a my z Hostavic jsme ztratili čas, protože naše připomínky nikdo nebral vážně.

  Naprostý souhlas co se tady píše, až na vyjádření odd. komunikace.

  V článku je uvedeno „Důvodem opatření byl dopravní kolaps a další nebezpečné situace, které na Hodějovské (a zejména u výjezdu na ulici Broumarská) vznikaly“ tak proč je jednosměrná ulice, až od mostku a není již od kostela? Prosím odpovězte z MČ. V tomto úseku ul. Hodějovické vznikají nebezpečné situace, né na rovné a široké silnici.

  Ať se paní místostarostka stará o zprůjezdnění ulic pro obyvatelé Jahodnice a pro obyvatelé HOSTAVIC přichystá zprůjezdnění Hodějovické v obou směrech. Tohle je, už na TV co všechno musí obyvatelé Hostavic vydržet. Je smutné, že Hostavice stále nejsou součástí Prahy 14…….

 26. hbhb napsal:

  K oddělení komunikace: to vůbec neřeší problém Hostavic – úzké hrdlo jednopruhového viaduktu směrem ven na českobrodskou, kdy projedou maximálně 3 auta na jedny světla, pokud nejede nic v protisměru (je zde průjezd jen pro jedno auto s předností v jízdě těm směrem dovnitř do Hostavic), většinou ale pouze 2, v horším případě ani 1 (pokud například naproti vjíždí autobus). Průjezd z Jahodnice na Českobrodskou pro Hostavice nic neřeší. Paní z oddělení komunikace vůbec nereagovala na všechny výše uvedené připomínky a návrhy. Nechápu, proč minimálně ten, který by nám hodně pomohl (jednosměrka opačným směrem) a pro občany Hodějovické neznamenal žádnou změnu (přece jim může být jedno, jakým směrem je jednosměrka) byl naprosto ignorován, přitom by byl jednoduše zrealizovatelný. Připadá mi, že v daném místě bydlí někdo ze zastupitelstva??? Jako občan Hostavic souhlasím s tím, že řada řidičů projíždí tímto úsekem nebezpečně a bezohledně a je potřeba to řešit, ale současná situace naprosto zásadním způsobem stížila dopravní dostupnost všech obyvatel v Hostavicích, kterých je nepoměrně více, než obyvatel malého úseku v Hodějovské.

 27. hostavickyvidlak napsal:

  Děkujeme oddělení komunikace, že alespon za jednu reakci stojíme.
  Úplně jednoduchý dotaz a požadavek – ať si s ulicí Hodějovská dělají co chtějí, a třeba si na ní postaví komediantské vozy, v momentě, kdy bude průjezdná Českobrodská.
  Ale jednu příjezdovou (či výjezdovou) cestu rozkopat a druhou uzavřít, to můžou opravdu jen jedinci omezení.
  Projíždím touto cestou často i 4x denně a dosud jsem se nesetkala s jediným dopravním kolapsem ani s nebezpečnou situací, kromě jednoho excesu s autobsem, kvůli kterému u kostela couvalo několik aut. Jak mi bylo řečeno na MČ, byl to řidič MHD který sem ZABLOUDIL!!!!!!!
  Takže situace je očividně velmi přehledná a řeší to tak velký kulový.
  Pokud tato jednosměrka zůstane, myslím si, že bude muset městská policie nasazovat každý den nového strážníka, který zde bude vartovat, protože min. jeden vytočený řidič ho vždy přejede.
  Já osobně v této beznaději, kdy se jedná o nás bez nás nevidím jiné řešení!!!!!!!!!!!!

 28. marcelagrafova napsal:

  Dobrý den, ráda bych se připojila k nespokojeným obyvatelům Hostavic. Dopravní kolaps na křižovatce u kostela v Kyjích určitě nevzniká díky dopravě obyvatel Hostavic a Kyjí. Proč tedy není umístěna dopravní značka zákaz vjezdu – neplatí pro obyvatele Prahy 14 jakožto dopravní obsluhu. Opravdu při uzavření Ceskobrodské nemáme alternativu jako v rozumném čase vozit a vyzvedávat děti z/do školky a škol; zatímco mnoho „S“kařů si přes Hodějovickou příjemně krátí cestu. Věřím, že vedení Prahy 14 nebude naší trpělivost, jak nám sdělil odbor komunikace, dále testovat, ale zajistí řešení opravdu kritické situlace. Děkuji

 29. hbhb napsal:

  Přikládám, jakou odpověď jsem dnes dostal od paní Pickové z MČ – jako totální výsměch a nereakci na všechny podněty viz výše. Vyzvel jsem danou paní či pana starostu, ať si někdy s námi ráno zkusí autem rozvést naše děti do škol v okolí:

  „obdržela jsem od pana starosty k vyřízení Vaši zprávu, týkající se průjezdnosti Hostavic. Situací kolem rekonstrukce Českobrodské se zabýváme opravdu intenzivně. Čas tomuto problému věnuji nejen já a zaměstnanci odboru dopravy, ale také další členové vedení radnice. Včera byl tento bod hlavním tématem jednání rady.
  Rekonstrukce úseku Českobrodské od Broumarské po Lomnickou byla velmi dlouho odkládána právě z důvodu absence vhodných objízdných tras a očekávaných složitých dopravních situací. Přiznám se, že jsem velmi usilovala o to, aby se rekonstrukce zahájila a jsem ráda, že se podařilo TSK k tomuto kroku přesvědčit. Negativní dopady tato uzávěra samozřejmě přináší zejména pro obyvatele Jahodnice a Hostavic. V průběhu celého minulého týdne jsme se snažili operativně ve spolupráci s magistrátem a policií reagovat na všechny podněty od občanů, které se této rekonstrukce týkaly. Došlo k doplnění dopravního značení a posílení hlídek na Českobrodské tak, aby byly nepozorní řidiči, kteří včas neodbočili na objízdnou trasu, upozorněni, že je ulice neprůjezdná a mohli se včas otočit, aniž by byli nuceni zajíždět do oblasti Hostavic c a Jahodnice. Nicméně přetrvávala kalamitní situace v zúžení Hodějovské ulice při výjezdu na Broumarskou. Tato komunikace neslouží sice jako objízdná trasa, ale přesto zde došlo k takovému nárůstu dopravy, na který není kapacitně stavěna a v zúženém esíčku doprava zcela kolabovala. Řidiči se snažili situaci řešit najížděním na chodníky, couváním a jiným manévrováním, což vytvářelo v místě velmi nebezpečné situace. Obdrželi jsme k tomuto problému obrovské množství podnětů a žádostí o okamžité řešení. Obrátila jsem se tedy na policii a magistrát. Byly navrženy dvě možnosti – jedna uzavřít Hodějovskou zcela a druhá na její zjednosměrnění. Přiklonila jsem se raději k druhé variantě. Vím, že toto opatření přineslo obyvatelům Hostavic prodloužení cesty ve směru do Kyjí až o několik minut. Nicméně otázka bezpečnosti je v tomto případě u mne prioritní. . Snažila jsem se negativní dopady pokud možno zmírnit, podařilo se například dojednat s ROPIDem prodloužení školní autobusové linky až do Hostavic. „

 30. hbhb napsal:

  https://www.praha14.cz/urad-mestske-casti/vedeni-uradu/ing-ilona-pickova/
  jedná se tedy o paní Pickovou, zástupkyní starosty, která má věc na starosti a její prioritou je otázka bezpečnosti obyvatel v Hodějovické. Nevíte náhodou, kolik nehod se tedy v Hodějovické poslední dobou stalo?

 31. 14tkar napsal:

  A co je na té odpovědi špatného? Mě to připadá, že jste se v Hostavicích všichni zbláznili a chováte se, jak když se dítěti sebere hračka! Rekonstrukce Českobrodské je akce na měsíc a je to věc, která je pro nás pro všechny velmi důležitá a volali jsme po ní dlouhá léta. Jezdíte pohodlnými auty a máte vyznačeny objízdné trasy. Ano, musí se to objíždět přes Štěrboholy, no a co? Tak když vím, že se tady tato akce děje, tak vyrazím s dětmi z domu o trochu dříve. No to se stane neštěstí, co? Vy byste ve své zabedněnosti a bezmezné pohodlnosti převedli provoz z hlavní tepny na třímetrovou komunikaci, kde lidi vystupují z domů přímo do vozovky. A nadáváte na úřad, který se to snaží alespoň nějak řešit byť to není asi úplně optimální. Jste neuvěřitelně sobečtí a bezohlední. Styďte se!!!

 32. obcanprahy141 napsal:

  Evidentne je predchozi prispevek od nekoho, kdo deti nerozvazi a vyrazi z domu nalehko s kabelkou. Vyrazit o trochu drive znamena treba 20minut, a to je pri vstavani a chystani a dojezdu do prace hodne znat. Vzhledem k tomu, ze pisete „vy v Hostavicich….“ evidentne nejste uplne mistni a situace se vas nedotyka- pak se to filozofuje!
  Provoz z tepny byt do uzke ulice sveden nema, to je prave jeden ze zadrhelu. Ale pro rezidenty starych Hostavic je prujezdnost ke kostelu zasadni a na tom trvam!

 33. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den, zpracováváme odpovědi na Vaše podněty. Prosíme o trpělivost. Děkujeme. Oddělení komunikace

 34. japa napsal:

  Paní Picková uvažuje o „prodloužení cesty ve směru do Kyjí až o několik minut.“ Pokud musíte cestu absolvovat opakovaně, je to rázem několik desítek minut každý den.

 35. jansifner napsal:

  Dobrý den všem, prosím podívejte se na přiložený materiál, diskuze je sice fajn, ale jak vidět k ničemu nevede, protože vrchnost je vrchnost. Zjednosměrněná Hodějovské tak jak bylo provedeno je podle mě to NEJHORŠÍ možné řešení. Problémem je tranzitní doprava přes Hostavice. Proto omezení musí být na začátku Pilské a ne až za Hostavicemi. Zkoušíme sebrat nějaké podpisy a hlavně se dohodnout na návrhu, který by byl přijatelný pro většinu. Prosím pište na jan@sifner.cz

 36. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den, děkujeme všem za jejich podněty. Uvědomujeme si, že situace je velmi komplikovaná a náročná pro všechny, kteří byli a jsou zvyklí Hodějovskou i Českobrodskou využívat. Jednoduché řešení výhodné pro všechny, bohužel neexistuje. Na výsledném řešení se městská část dohodla s magistrátem i policií. Prosíme, pokuste se situaci vydržet. Bude to stát za to, odměnou nám všem bude opravená Českobrodská. Po její rekonstrukci mnozí občané velmi dlouho volali. V nejbližším možném čase zveřejníme vyjádření k jednotlivým podnětům. Děkujeme. Oddělení komunikace

 37. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den,
  děkujeme všem občanům za jejich konstruktivní a věcné podněty. Chápeme, že v souvislosti s rekonstrukcí Českobrodské vznikají velmi nepříjemné komplikace, ale odměnou nám bude nový povrch vozovky a tudíž komfortnější a tišší doprava. Dosavadní stav Českobrodské byl velmi špatný a muselo se přistoupit k nápravě.

  Níže zveřejňujeme souhrnné odpovědi k zaslaným podnětům / stížnostem:

  Požadavek na přeprogramování (vypnutí) semaforu na křižovatce Českobrodská – Lomnická – na základě podnětu MČ požádala Magistrát hl. m. Prahy o úpravu signalizace.

  Stížnosti na to, že není možné děti z Hostavic vozit autem do ZŠ Šimanovská po Hodějovské – variantou je využít autobusovou školní linku 559, která nově zajíždí do Hostavic. Odjezd byl posunut na 7.24. V případě potřeby je možné využít i autobus č. 110 (odjezdy v časech před vyučováním 7:03, 7:11 a 7:19). Autobus staví i v ulici Novozámecká. Cesta autem po ulicích Národních hrdinů je delší o cca 4 km a je tudíž nutné vyjet o pár minut dříve.

  Dotaz na to, kdo inicioval zjednosměrnění Hodějovské a jaké varianty oproti tomu zvažoval – opatření iniciovali v minulém týdnu občané, kteří si opakovaně písemně i telefonicky stěžovali na neúnosnou situaci v „esíčku“ při výjezdu na ulici Broumarská. Docházelo zde k opravdu nebezpečným situacím. MČ (zastoupená v tomto případě Ing. Ilonou Pickovou, místostarostkou pro dopravu) se v reakci na to obrátila na policii a Magistrát hl. m. Prahy. Jediná realizovatelná řešení byla navržena dvě – uzavření nebo zjednosměrnění Hodějovské. MČ se přiklonila k druhé variantě. Dopravní značení vydává magistrát.

  Stížnost na to, že oproti Hodějovské je alternativní výjezd z Hostavic možný jen přes jednopruhový viadukt – výjezd z Hostavic je možný přes Novozámeckou a přes semafory rovně do ulice Národních hrdinů.

  Stížnost na zrušení stránky s příspěvkem „Oprava Českobrodské“ – jednalo se o prvotní informační příspěvek k opravě Českobrodské zveřejněný v rubrice Oznámení na hlavní straně webu. Vzhledem k tomu, že jsme následně vytvořili zvláštní stránku věnovanou této problematice (banner s názvem Rekonstrukce Českobrodské vpravo na hlavní straně webu), ostatní příspěvky jsme deaktivovali, aby informování nepůsobilo zmatečně. S ohledem na stížnost týkající se tohoto kroku, je příspěvek již opět aktivní (je opět v rubrice Oznámení, ovšem ne již na hlavní straně, aby – jak bylo uvedeno výše – nebylo informování matoucí). Kdo má zájem si komentáře pod tímto příspěvkem přečíst, nalezne je zde: https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/oprava-ceskobrodske-2/

  Podnět na zajištění průjezdu Hodějovskou pouze pro rezidenty Hostavic – toto řešení je bohužel organizačně, personálně (policie i úředníci), administrativně a časově velmi náročné a pro uzavírku na několik týdnů (na které je opatření plánováno) nereálné.

  Podnět na zřízení semaforu v Hodějovské – ani toto opatření bohužel není realizovatelné. Potíž není v obousměrnosti, ale v počtu aut. V případě, že bude semafor na Hodějovské umístěn u mostku, čekající auta „ucpou“ esíčko, auta v druhém směru tam tudíž stejně neprojedou. V opačném případě ulici zablokují auta, která projela semafor a čekají na odbočení do Broumarské – do ulice se nedostanou vozy směřující do Hostavic. Úsek je velmi dlouhý, interval by byl tudíž také dlouhý a vznikaly by kolony na Broumarské i v Hostavicích – cesta by se lidem časově velmi protáhla. Další věcí je, že by šlo o velmi nákladné opatření, na které by bylo navíc třeba ve velmi krátkém časovém horizontu připravit projekt (z procesního hlediska záležitost na dobu delší než měsíc, přičemž oprava Českobrodské je v tuto chvíli naplánována na šest týdnů).

  Děkujeme a ještě jednou prosíme o trpělivost.

  Oddělení komunikace

 38. kpicq napsal:

  Dobrý den,

  děkuji za vaše vyjádření, ale bohužel musím konstatovat několik nesrovnalostí:

  – v první řadě píšete, že objížďka delší o 4 km znamená „vyjet o pár minut dříve“ – pokud si to v reálu zkusíte, zjistíte, že jde o pár DESÍTEK minut, o víkendu cca 10-15 min dříve a v ranní špicce i více než 25-30 min
  – na druhou stranu píšete, že umístěním semaforu v Hodějovské by se „cesta by lidem časově velmi protáhla“ – je úsměvné (a zároveň velice fristrující) těch pár minut srovnávat s desítkami minut navíc, které všichni obyvatelé Hostavic a jahodnice nyní ráno i večer tráví objížďkou přes Štěrboholy
  – Šterboholská spojka je v ranní špičce neprůjezdná nejen nyný v době opravy Českobrodské, tato silnice byla neúměrně vytížená i předtím, než se na ni poslali celé Hostavice a Jahodnice a tranzitní doprava směrem do centra.

  Ráda bych dodala ještě několik postrehů:
  – rozumím argumentu z důvodu bezpečnosti zjednosměrnit Hodějovskou s ohledem na zvýšený provoz po dobu rekonstrukce Českobrodské, nicméně jednosměrná by měla být směrem z Hostavic. Aktuální dopravní značení omezuje pouze poctivé občany Hostavic, kteří tudy projížděli opatrně a s ohledem na sníženou rychlost a nyní se vzorně staví do kolon při výjedu z Novozámecké nebo u Alberta. Nezodpovědní řidiči i nadále úsekem projíží i púřes zákaz a pro jistotu ještě vyšší rychlostí, asi aby je PČR nechytla … Konkrétní příklad mám z včerejšího večera v 17:55h.
  resumé celé situace je teda jediné – kvůli pár obyvatelům v zúžení a pár nezodpovědným řidičum nedodržujícím rychlost je nyní jako „rukojmí“ držena většina obyvatel Hostavic ještě minimálně další měsíc.

  Pokud tedy není možné dopravu regulovat semaforem, je nutné alespoň změnit směr jednosměrky Hodějovské pro výjezd z Hostavic. Na tuto žádost, položenou již v diskuzi několikrát, nebyla zatím ze strany města uvedena ani jediná odpověď!

 39. hbhb napsal:

  Mohu uz po nekolikate slusne pozadat oddeleni komunikace/starostu/pani zastupitelku/ poprosit o odpoved na jedinou otazku na kterou se mi stale z nejakeho duvodu nedostava odpovedi? Proc nemuze byt jednosmerka v opacnem smeru? Hodejovicke by to ulevilo, jak mistni pozaduji, realizovatelne ja to za hodinu, a hostavicim by se vyrazne ulevilo – problem neni prijezd do hostavic ale vyjezd. Jiz po nekolikate prosim o odpoved. Dekuji

 40. japa napsal:

  Možná jsem paranoidní, ale naskýtá se odpověď, zda nemá na dění v ul. Hodějovská vliv i sídlo kliniky Agalia? Klinika se rozkládá v několika budovách a je zde čilý stavební ruch.
  http://www.masaze-v-praze.cz/studio-agalia

 41. hostavicak napsal:

  Děkuji za reakce odd. komunikace, ale na mou otázku dosud neodpovědělo, prosím opakovaně o odpověď!

  Když paní místostarostce bylo doporučeno ulici Hodějovickou uzavřít nebo zjednosměrnit, proč ji zjednosměrnila v úseku od mostku do Hostavic? Zjednosměrnění by mělo dojít od Broumarské, aby byla bezpečná, proč až za obytnou zónou?

  Tolik práce a úsilí stojí toto naše dohadování, když už od pátku mohla MČ s policií pracovat na kartičkách rezidentů Hostavic a obyvatelé Hostavic mohli využívat obousměrný provoz a pro „S“ by byl průjezd zakázán a policie by mohla ráno chytat, ty co si to tu zkracují. Vidíte to jinak ?

 42. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den,
  doplňujeme vyjádření k tomu, proč je směr úpravy (zjednosměrnění) vedený tak, jak je. Řidiči v současnosti na objízdné trase odbočují z ulice Národních hrdinů do Nedokončené vpravo – mají přednost. V okamžiku, kdy by objízdná trasa byla vedena obráceně, řidiči by museli při odbočení doleva přednost dávat. Znamenalo by to že, že se cestování oproti stávajícímu stavu ještě prodlouží.

  Ohledně dalšího nám bohužel nezbývá, než opakovat to, co zde již zaznělo. Uvědomujeme si, že dopravní situace navázaná na rekonstrukci Českobrodské je složitá a prosíme o pochopení a trpělivost. Oprava Českobrodské je akcí naplánovanou zhruba na šest týdnů. Jedná se o akci hlavního města (Magistrát hl. m. Prahy), potažmo TSK hl. m. Prahy. Máte-li dotazy ke stavbě, můžete kontaktovat i pana Milana Zacha, stavební dozor TSK (Oddělení přípravy a realizace investic), tel.: 257 015 736. Děkujeme. Oddělení komunikace

  • vchrobok napsal:

   Vzkaz pro oddělení komunikace: Dotaz nezněl na směr jednosměrky v ulici Nedokončená, ale směr jednosměrky v ulici Hodějovská, kdy jednosměrný provoz může být naopak – povolen směrem z Hostavic, zakázán opačným směrem – na toto zde odpověď dosud nezazněla, ač je mi jasné, že situaci řešit již nikdo nehodlá v rámci této fáze uzavírky Českobrodské. V případě, že by však zjednosměrnění této ulice ve směru od Hostavic bylo trvalé /jak bylo naznačeno/, očekávejte příslušnou reakci obyvatel Hostavic a Jahodnice.

   Děkuji.

   • Oddělení komunikace napsal:

    Ulicí Nedokončená vede nejkratší, byť neoficiální objízdná trasa. Když po ní řidiči ve směru od Hostavic do Kyjí pojedou, je to pro ně výhodnější kvůli přednosti. V obráceném směru, kterým by se jelo, pokud by byla Hodějovská zjednosměrněna v opačném směru, by se řidiči na křižovatce Ústřední (ulice navazující na Nedokončenou) X Nár. hrdinů zdržovali.

    • kpicq napsal:

     Zdravím,

     vysvětlení sice rozumím, ale nechápu …. nedává toptiž logiku srovnávat zdržení řádově o 1-2 minuty z důvodu zdržení při odbočení vlevo, navíc obvykle při ceste odpoledne/večer zpátky domů do Hostavic, než trávit každé ráno o 15-20 min ve špicce víc.

     Cesta z Hostavic přes Nár.hrdinů a Nedokončenou trvá zpátky na Českobrodskou trvala v dnešní ranní špičce (výjezd 8.05h, před osmou určitě ještě víc) dnes přesně 17 min. Po absolvování 17 min jízdy se teda ocitáte o pár metrů dál na Českobrodské, než je výjezd z Hostavic.

     Těch 15-20 min navíc je v ranním stresu při jízdě do školky/školy a práce velice náročných. Při ceste zpátky v odpoledních/večerních hodinách není obvykle v ul. Nedokončená, ani Nár.hrdinů ani směr Dolní Počernice takový bezdanejný provoz.

     Ano souhlasím, že cesta zpátky do Hostavic by se otočením trasy prodloužila, ale předpokladám řádově o 5-7 min. Myslím, že každý z nás rád obětuje pár minut navíc v odpoledních/večerních hodinách, kdy se vrací domů a nespěchá tak, jako když musí ráno do školky/školy a práce.

     Takže opět, logiku jednosměrky z Kyjí do Hostavic nechápu….

 43. Oddělení komunikace napsal:

  Doplňujeme také, že jsme u Dopravního podniku hl. m. Prahy prověřovali zpoždění školního autobusu, který rovněž jezdí přes Štěrboholy. Podle informací od dopravce měl tento autobus minimálně od pátku 17. 3. 2017 zpoždění maximálně jednu až dvě minuty. Svou cestu do Hloubětína (10 zastávek) urazí za 21 minut. Oddělení komunikace

 44. zaydlara napsal:

  Dobrý den,

  zjevně je důležité si uvědomit, že paní místostarostka Picková, která je zodpovědná za dopravu, byla do zastupitelstva zvolena za Stranu zelených. Plně v souladu s dlouhodobou politikou této strany paní místostarostku nezajímá, že potřebují obyvatelé Hostavic a Jahodnice rozvézt děti do škol – máte využít MHD nebo jít pěšky. To, že se potřebujete dostat do práce a jedno dítě např. potřebujete zavézt do školky na Jahodnici a další do školy na Lehovci (v Kyjích – doplňte dle potřeby…), nikoho nezajímá. Můžete přece bez problémů absolvovat dvouhodinový maraton v MHD. Předejdu také připomínkách, které zde padly – dítě v šesti letech opravdu samotné do školy posílat nehodlám.

  Chtěl bych tedy jménem všech dotčených a nespokojených obyvatel (voličů) poděkovat Ing. Pickové a vedení MČ Prahy 14 za vše, co dělají pro to, aby měli občané alespoň z části ulehčenou situaci v rámci uzavírky. Jsem si jistý, že u příštích voleb si mnoho občanů vzpomene na to, s jakou vervou jste se vypořádali s veškerými námitkami a jak jste se snažili vyjít vstříc občanům dotčených lokalit (s výjimkou Hodějovské).

  Taktéž zdravím anonymní Oddělení komunikace.

  S pozdravem
  Adam Zaydlar

 45. alena napsal:

  Prož z Oznámení zmizel odkaz na „Rekonstrukce ulice Českobrodská“ ???
  Žádám o informaci, proč nebyla upravena cesta za zahrádkami mezi ulicemi Nedokončená x Manželů Dostálových a Stružná, která by jednoznačně zjednodušila vjezd a výjezd z Jahodnice?
  Rekonstrukce Českobrodské v celém úseku mezi Lomnickou a Broumarskou je naprostý nesmysl.
  Proč není prováděna po úsecích mezi ulicemi Lomnická a Baštýřská a další úsek Bařtýřská a Broumarská, aby nedocházelo k naprosto nesmyslným situacím, jako je zjednosměrnění Hodějovské směrem od Kyjí? Nikde to nebylo předem avizováno. Pro hostavické naprostá katastrofa. A výroba jedné cedule – „Vjezd pouze pro rezidenty Hostavic a Jahodnice“ – obrovský problém????
  Proč rekonstrukce úseku 1,2 km trvá 1,5 měsíce? Protože je to v ČR standard? Proč se na rekonstrukci nepracuje alespoň ve 2směnném provozu?
  A dále, proč na dopravní mapě je na křižovatce Broumarská x Českobrodská označena uzavírka s tím, že: „Českobrodská; Praha; uzavřeno; stavební práce; osazení podzemních kontejnerů na tříděný odpad, vybudovaní zpomalovacího prahu“?? Dotaz: na této křižovatce někde uprostřed budou vybudovány kontejnery na tříděný odpad?????
  Proč někdo nezajistil informování obyvatel Jahodnice a Hostavic například za pomoci poštovních doručovatelek vyvěšením letáků do domů, že bude Českobrodská uzavřena a jaká opatření budou zapotřebí, aby se k tomu občané mohli vyjádřit a dohodnout s realizátory nejpříznivější oaptření??????
  Cesta ke stanici U Jahodnice a samotná stanice – nepřipraveno, bláto, tma, ryhle jezdící auta sršící při mokru špínu, za sucha prach, malý prostor nástupiště.
  To je naprostá neschopnost všech zainteresovaných realizátorů rekonstrukce, divme se pak, že oprava dálnic trvá tak dlouho. V této republice se nedělá nic pro obyvatele!!!

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, k Vašim dotazům jsme požádali o vyjádření Technickou správu komunikací hlavního města Prahy. Prosíme o strpení. Co se týká odkazu „Oprava Českobrodské“… v rubrice Oznámení je, stačí kliknout na slovo „Oznámení“. Původně jsme tento příspěvek deaktivovali, protože v mezičase vznikla celá zvláštní stránka věnovananá rekonstrukci Českobrodské (banner v pravé části hlavní stránky) a nechtěli jsme, aby informování z hlavní strany webu působilo zmatečně. Protože se však proti tomuto kroku někteří obvatelé vymezili, příspěvek jsme opět aktivovali. S pozdravem Oddělení komunikace

 46. japa napsal:

  Taky doufám, že v příštích volbách tato situace nebude zapomenuta!!!
  Sleduji, že Hodějovskou se jezdí dál vesele oběma směry a proto nechápu, proč je takový problém umožnit rezidentům vyzvednout si na ÚM14 kartu/doklad/cár papíru umožňující legální přechod oběma směry (na základě OP, výpisu z katastru, nájemní smlouvy…). Situace by se jistě radikálně nezměnila, resp. byla by možná i lepší než před uzavírkou. Navrhovala jsem to p. Pickové v telef. rozhovoru, bohužel, její argumenty jsou stejně banální jako ve vyjádřeních odd. komunikace. Skutečně nechápu, proč nemohou učinit aspoň tenhle jeden jediný vstřícný krok – blbý cár papíru, který umožní vstup jenom obyvatelům Hostavic.

 47. vemola napsal:

  Jak tu diskusi tady čtu, tak se opravdu nestačím divit, jak daleko jste schopni zajít v té touze se projíždět svým plechovým miláčkem co nejkratší cestou. Je vám úplně ukradená situace v Hodějovské, dopravní kolapsy, které tam vznikaly, vyhýbající se auta mezi dětmi jdoucími do školy a podobně. To je vlastně, vedlejší. Jenom já, já, já. Já z Hostavic, nejkratší cestou, Hodějovská, nejkratší cestou. To jste opravdu tak zdegenerovali, že když jezdíte autama, nemůžete vydržet měsíční objížďku 5-10 minut??? Oni si to určitě na tom úřadě vymysleli zcela bezdůvodně a jenom proto, aby se vám v Hostavicích pomstili. Toto je fakt vrchol lidské omezenosti. Já také jezdím autem a také z Jahodnice musím objíždět, ale nechovám se kvůli tomu jako bezohledné hovado. Vím, že za měsíc budu mít konečně opravenou Českobrodskou, tak to musím prostě vydržet.

  • obcanhostavic napsal:

   Od nepaměti se menšina prizpůsobuje většině.Hodejovská cca8domů proti stovkám domů v Hostavicich. Hodějovskou jezdim 40 let .Kolik bych asi vyprodukoval emisí navíc za ty léta kdybych jezdil okolo Ceskobrodskou.Ja bych to dychat nechtel a vy asi take ne.Je přece přirozene jezdit nejkratsi cestou jak kvůli času tak i zplodinam.Když si někdo pořidí barák u silnice musí snad počítat s tím že po ní budou jezdit auta.A co se týká vyšší dopravy v Hodějovské na tom má lví podíl jeden mocipán který v ulici bydlel nebo ještě bydlí a který se podílel na zrušení školky i školy které jsme zde v Hostavicích měli.V Hodějovské se vždy dvě osobní auta proti sobě vešla to až po zásahu MU vypadá tak jak vypadá.

   • ntk1 napsal:

    Nemáte pravdu, tady nejde o pár domů v Hojdějovské, ale po všechny co bydlí na Praze 14. Je tu čím dál tím více lidí každým rokem, staví se projekty pro bydlení jak přímo v Hostavicích (Vidlák), tak v okolních místech, Rajská Zahrada, Kyje, Jahodnice, Běhovice atd… a pokud tady je hlavní tah cesty Česko Brodská, tak nemůžete chtít aby všichni tady jezdili jen protože je to kratší o 400m ? A ještě k tomu v chráněné oblasti. Po ukončení rekonstrukce jsem jedině pro uzavření Hojdějovské obousměrně!!!

  • karel napsal:

   Vemolo, objížďka přes Štěrboholy přidá 5km. Tedy 10km denně. Tedy 210km měsíčně, a to počítám jen jeden vjezd a výjezd denně (jako OSVČ jezdím mnohdy výrazně častěji). Tedy nějakých 700.-Kč v benzínu. Vy mi je proplatíte? Ne? Tak nenadávejte ostatním do „bezohledných hovad“ a „vrcholu lidské bezohlednosti“ – sám nemáte co nabídnout jako lepší řešení. Takže bych to s tím „hovadem“ ještě trochu zkusil přehodnotit. Co Vy na to?

   • ntk1 napsal:

    Čím pak jezdíte pane Karel, když na 210km projedete benzín za 700kc jak píšete? Buď máte nějakou velkou dodávku a nebo nějak extra výkonný osobák, ale to by vám potom bylo jedno, ne? Každopádně argument máte nesmyslny. A věřte pokud bude hotová Českobrodska tak ta je určena pro přejezd z hostavic do kyji i zpět a to platí dvojnásob pro podnikající auta!!!! A to je důvod proč budu jedině pro uzavření Hojdejovske, jen si to tady zkracujene z pohodlí!

    • karel napsal:

     Argument nemám vůbec nesmyslný, to jenom Vy neumíte počítat. Předvedu:
     Můj automobil (běžný combi osobák) při poskakování ucpanými Štěrboholy vezme něco pod 10l/100km. To je běžná spotřeba v koloně.
     Litr benzínu stojí cca 32Kč.
     32 x 100 je 320Kč na 100km, 3,20Kč/km.
     3,20Kč x 21 pracovních dní x 5km x 2 cesty denně (tam a zpět) = 672Kč.
     Kapišto?
     Takže příště, než někoho napadnete, zkuste použít mozek. To je to pod čepicí.
     P.S.: Z čeho dovozujete, že si cestu „zkracuji“ Hodějovskou? Kdyby šlo jezdit Českobrodskou, tak mezi lidi, jako jste Vy, ani nepáchnu, už jen z osobních důvodů. Jenže teď to chvíli jinak nejde a Vy z toho máte sobecký třes.
     P.S.2.: Proč rozlišujete auta rezidentů na „podnikající“? To jsou OSVČ jinými lidmi, než ostatní rezidenti?

     • ntk1 napsal:

      Asi jste to všechno co jsem psal nečetl, ale nevadí. Jsme jen lidé, spocitane to máte skvěle. Tak ať se daří a až bude rekonstrukce hotová bude dílo sloužit k prospěchu všech stejně tak u nás v hostavicich park a příroda která je tu pro všechny hlavně děti sportovce a nebo jen pro lidi co si vyjdou na procházku, kolik městských částí se v Praze může pochlubit tím že jim běhají srnky v okolí.? A jen opět připomínám já jsem nikde a nikdy nechtěl během rekonstrukce uzavírky v Hojdejovske nejsem přece blázen. Viz můj názor z 20.3. Zde na diskuzi. Tak se mějte fajn a nebudu se hádat ode mě to nečekejte.

  • ntk1 napsal:

   Naprosto souhlasím, osobně bydlím v hostavicich, a respektuji objizdku, na Hloubětín to je max o 10-12 minut delší cesty.

 48. hostavickyvidlak napsal:

  tak já nevím, ale něco tu není v pořádku, všude vidím plány rekonstrukce do 25.9. a tady už potřetí čtu něco o pár týdnech, 6 týdnů a pod.
  Takže jak to tedy je?

 49. hbhb napsal:

  Velmi by pomohlo již výše zmiňované přeprogramování semaforu u výjezdu z Hostavic (Lomnická) u jednosměrnohé viadiuktu (nebo rovnou vypnout, když je nyní za ním Českobrodská stejně uzavřena), aby mohlo projíždět směrem ven více aut.

 50. urfinus napsal:

  Dobry den,
  Pripojuji se k nesouhlasnym reakcim na uzavreni vyjezdu z Hostavic pres ulici Hodejovska.
  Uvital bych povoleni vjezdu pro rezidenty Hostavic nebo jednosmerku v opacnem smeru z Hostavic.

 51. karel napsal:

  Zdravím vespolek,
  nechápu, proč Hodějovská byla zjednosměrněna, namísto toho, aby do ní byl pouze zakázán vjezd vozidlům nad 3,5t, a to v obou směrech. Směrem do Hostavic pak nejlépe v kombinaci se zákazem vjezdu vyjma dopravní obsluhy. Pak by totiž k nebezpečným situacím prakticky nemohlo dojít, pro obousměrný provoz osobáků rezidentů je Hodějovská široká dost. Nicméně chápu, že takto bylo vytvořeno výborné výběrčí místo ozbrojené pěsti magistrátu, která, místo toho, aby stála u zákazu a radila lidem, kudy dál, udělala si v místě hnízdo a akorát kasíruje jednosměrku. Pochopitelně ze skrytého auta, asi aby byla dosažena vysoká míra prevence tím, že číhají za bukem. Jenom by mne zajímalo, zda tím policie pomáhá, nebo chrání – a koho, resp. komu.
  Jako obyvateli Jahodnice mi současný stav dost vadí.

  • ntk1 napsal:

   Zákaz vjezdu nad 3.5t tam už je léta mj.

   Nechápu jak jsem psal již i jinde proč nerespektují řidiči zákaz vjezdu. Já to odjíždím a bydlím přímo v Hostavicich a nenadavam, jsem rád že se opravuje ceskobrodska.

   Pokud bydlíte na Jahodnici a jezdíte i běžné přes Hojdejovskou do kyji kdyz není zrovna rekonstrukce, je právě jeden z mých důvodů proč budu volit uzavřeni Hojdejovske, tam se opravdu nemá co řešit zda se tam vejdou dvě auta pohodlně vedle sebe. Tímto tempem tam pomalu můžete plánovat i tunel a nebo dálnici ne??? Aby jste nemusel čekat na dvou semaforech na zelenou o nic víc totiž vám nejde!!!

   • karel napsal:

    Zdravím,
    přes Hodějovskou samozřejmě nejezdím pravidelně, byl bych sám proti sobě. Po Českobrodské je to, samozřejmě, daleko pohodlnější. Hovořím o současném stavu, kdy Hodějovská je jednou možnou rozumnou přístupovou komunikací do Jahodnice po dobu opravy. Co bude s Hodějovskou potom, je mi dost jedno, to ať si rozhodnou místní. Ale je snad normální, že když má jeden soused (Jahodnice) problém, tak mu druhý soused (Hostavice) vyhoví. Jenže takováhle ohleduplnost se nedá vysvětlit člověku, který touží zavírat funkční komunikace (mimo jiné postavené i z mých daní) betonovými sloupy. Tam holt člověk narazí na beton i jinde.

    • ntk1 napsal:

     Pokud by jste četl můj první příspěvek na této diskuzi viz. ntk1 napsal: 20.3.2017 (15:20) asi se budete divit…. A pokud se nepletu tak nikde jinde ani později jsem nenapsal že si já přejí uzavřít jakoukoliv silnici během rekonstrukce…. Věřte já jsem jen pro fajn věci, pohodu a poklidný soužití v dobré lokalitě a budu tomu vždy fandit. A příroda v této lokalitě je a bude u mě na prvním místě nade vše.

     • karel napsal:

      OK, pak jo, ale nemusel jste vyjet tak tvrdě. Sousedská koexistence je o domluvě a respektování práv druhého. A já jsem na různé takové ty samolibé zelené omezovače a blokovače vcelku alergický. Je zcela pochopitelné, že si vy, jako místní, natavíte (nebo vydupete?) takový dopravní režim v ulicích, kde bydlíte, jaký se vám líbí. To je přirozené a přeju vám, aby se to povedlo a byli jste spokojeni.

      Proto jsem taky hovořil o omezení do 3,5t (pokud tam je, sám vidíte, jak „často“ tamtudy jezdím, že si ani značení nepamatuju) a za rozumné bych u takovéto kuřecí stezky považoval i omezení na dopravní obsluhu. Teď by to zrovna situaci řešilo velice elegantně – z definice dopravní obsluhy dle Zák. 361/2000Sb. poměrně přesně vyplývá, kdo to je. A nemusely by být žádné kartičky rezidentů, jen občasná, namátková kontrola opicajtů. No a ti (my), kdo máme ke vjezdu reálný důvod (bydliště v oblasti za značkou) bychom v klidu prošli, vychcánky by právem vydusili.

      Daleko lepší, než nahnat všechny lidi z Jahodnice na ucpanou štěrboholskou objížďku a ještě ucpanější Průmyslovou… Ale znovu opakuji, jen po dobu nouzové situace. Pak už je to (právem) zcela vaše věc. Nicméně v téhle době, kdy z Jahodnice není žádný jiný rozumný výjezd severním, ani západním směrem, považuji zjednosměrnění Hodějovické za pitomý naschvál.

 52. obcanprahy141 napsal:

  Krome toho, ze tam ted stejne porad vsichni jezdi, tak je potreba, aby radnice prujezdnost pro rezidenty do budoucna nejak pro mistni lidi resila.
  Protoze jinak tam budou jezdit cele rozrustajici se Pocernice- pribyde velke mnozstvi rodinnych domu, plus narust na Jahodnici, kdy se dostavi dalsi cast Skanska sidliste.
  A za nejhorsi povazuju to, ze kdo o tehle ceste Hodejovskou nevedel, tak se o ni diky bezvadnemu dopravnimu znaceni dozvedel….

  • ntk1 napsal:

   Moc dobře napsaný, jen bych dodal že nejlepší řešení bude to uzavřít zcela, omezení nestačí kdo a podle čeho by se určovalo výdej povolenek pro omezený průjezd? ? stejně jak nerespektují řidiči zákaz vjezdu teď, tak stejně budou porušovat i v budoucnu, nejjednodušší to bude uzavřít betonovými sloupy. Je to kus jedinečně přírody na P14. Ceskobrodska a broumarska zcela postačuje pro tranzit všem i dopravu včetně místních lidí.

 53. ntk1 napsal:

  Bydlím přímo v Hostavicích:

  1) Osobně děkuji Praze14 za to, že opravují Českobrodskou.

  2) Respektuji objížďku i přesto, že trvá cesta např. na Hloubětín o pár minut déle (osobně max o 10-12minut co jsem najel i v ranní špičce).

  3) Praha14 má jedinečný kus opravdové klidné přírody ve svém okolí. Proto pevně věřím, že pro ní bude navždy prioritou a že po ukončení Českobrodské omezí zcela dopravu obousměrně v tzv. zkratce v ulici Hojdějovské, která v žádném případě se nesmí stát tranzitní !! V okolí se rozrůstají další projekty pro bydlení a bude tady čím dál tím více lidí včetně v samotných Hostavic a nelze chtít po lidech aby byli ohleduplní a proč ? Nejsme toho schopni, bohužel… viz bod 4. Spousta lidi bude chtít tam jezdit, zkracovat si cestu a to včetně místních aby jen ušetřili pár minut cesty, na úkor toho, že tu je Českobrodská a toto se bude muset vážně řešit. Za 12 let co tu bydlím, se to rapidně zhoršilo v posledních 4 letech. A je to čím dál tím horší každým rokem! A to z obou směrů.

  4) Bydlím nedaleko od Froncové a opravdu nerozumím řidičům co nerespektují zákaz vjezdu v jednosměrce a projíždějí bez zaváhání 80% aut. A to přesto, že již na začátku v ulici v Pilské je značka slepé ulice, a jsou to auta především bez dětí i ráno! Připadá mi to opravdu ubohé, že ani toto nejsme schopni respektovat. A 30 km/h ? To je tak akorát cedule pro většinu řidičů na výsměch….

 54. karel napsal:

  Jenom dodám, že Praha 14 žádnou Českobrodskou neopravuje. Jde o akci magoostrátu. To jen na okraj pro člověka, který poučuje ostatní o zavírání silnic betonem.

 55. karel napsal:

  Viz výše, ve vlákně 51. Nejsme ve sporu 🙂

 56. atomek napsal:

  Malá rekapitulace: Blíže neurčený počet občanů poukázal na problémy vzniklé v souvislosti s hustotou provozu v „esíčku“, jako na celkově nepříznivou skutečnost, kterou pravděpodobně a zcela pochopitelně vnímají jako ohrožení svého práva na klid a bezproblémový pohyb zde. Následný zásah úřadu Prahy 14 – zjednosměrnění ul. Hodějovské – ale naopak pokládá za omezení svých práv skupina druhá – dle skóre tohoto fóra převážná část. Obě skupiny se ale víceméně shodují v tom, že problémem je především tranzitní doprava.

  Popsaný postup úřadu (zastupitelů? starosty?) v tomto případě je totožný s tím, jak připravuje řešit zklidnění Hodějovské do budoucna, což má být její trvalé zjednosměrnění. I tady budou hájeni bydlící v tranzitně obtěžujícím pásmu na úkor všech ostatních. Těm tak bude zakázáno to, na co byli dosud zvyklí a co lze považovat za normální – totiž dost se z domova nejkratší trasou tam a zpět. Praha 14 ale staví zájmy svých občanů proti sobě zcela zbytečně. Těm totiž jde jen o jedno – aby se situace nezhoršovala, resp. Aby se se oproti současnému stavu zlepšila, nikoli aby poškozovali své spoluobčany. A o co jim tedy jde ? Jak již bylo řečeno, o útlum/zákaz tranzitní dopravy.

  Mezi navrhovanými způsoby se jako nejlepší nabízí to, o němž mluví i zastupitelka paní Picková, což je tranzit Hodějovskou pouze pro rezidenty Hostavic. Řešení pro občany nejlepší inehledě na to, že dle jejího vyjádření bude organizačně, personálně (policie i úředníci), administrativně a časově velmi náročné. Myslím, že obyvatelé Hostavic by měli vedení Prahy 14 za to stát.

 57. bublifuk180 napsal:

  Proč v Hodějovské nejsou semafory,které by střídavě pouštěly (po dobu rekonstrukce)
  řidiče,tak jak se to dělá na jiných stavbách ?

 58. jchal napsal:

  Dobrý den, chtěl bych poděkovat za rozhodnutí MČ zjednosměrnit ulici Hodějovskou. Ty dny, než k jednosměrnění došlo, byly o strach. Ještě jednou díky za tento krok a ochranu našich dětí.

  • kpicq napsal:

   Dobrý den, prosím upřesněte o jaký strach a jakým konkrétním nebezpečným situacím byly vaše děti vystaveny. Zkuste konkrétně popsat alespoň jednu skutečně nebezpečnou situaci.
   Předem děkuji za upřesnění.

  • hostavickyvidlak napsal:

   Také se připojuji s touto prosbou. Jezdím (jezdila) jsem tudy 4x-6x denně a NIKDY! ani jednou jsem se nesetkala s žádnou nebezpečnou situací. Podél domů jsou chodníky, kde v klidu pěší projdou. Terén v esíčku je natolik „složitý“, že nikdo nejede víc než 30km/h takže i když se náhodou řidiči neviděli v zrcadle, zvládli v klidu zastavi, či lehce couvnout. Vždy se dalo vyhnout. Aniž by se zasáhlo do chodníku.
   Jak je možné, že bych se s žádnou nebezpečnou situací nesetkala, když tudy tak často jezdím?
   Jedinou komplikací se pro mě stal couvajcí autobus, v prvních dnech uzavření Českobrodské.

 59. hbhb napsal:

  I z diskuse je vidět, že se jedná o chránění zájmu cca 10? lidí žijící v daném „esíčku“ oproti stovkám lidí v oblasti Hostavice/Jahodnice. Doufáme, že jenom dočasně.

 60. ivan60 napsal:

  Oddělení komunikace napsal:

  22.3.2017 (12:58)

  Ulicí Nedokončená vede nejkratší, by� neoficiální objízdná trasa. Když po ní řidiči ve směru od Hostavic do Kyjí pojedou, je to pro ně výhodnější kvůli přednosti. V obráceném směru, kterým by se jelo, pokud by byla Hodějovská zjednosměrněna v opačném směru, by se řidiči na křižovatce Ústřední (ulice navazující na Nedokončenou) X Nár. hrdinů zdržovali.

  Prosím o vysvětlení, jak souvisí směr dopravy v Hodějovské s provozem na křižovatce Ústřední x Nedokončená ve Štěrboholech na Praze 10, která je vzdálená min 3 km od Hodějovské?

  Ví ten, kdo to psal o jaké městské části se vůbec jedná nebo to je odpověď od stolu bez znalosti místních poměrů? Ověřil si tuto situaci alespoň na mapě?

 61. kpicq napsal:

  Zdravím a blahopřeji k výsledku, že i přes nesouhlas několika desítek lidí, v každém případě mnohonásobně víc než těch, co bydlí v „esíčku“, se situace ani po 2 týdnech nezměnila. Je smutné, že kvůli komfortu pár lidí po dobu několika týdnů rekonstrukce musí trpět celé Hostavice. Je mi zejména líto dětí – školkovných i školou povinných. Dnes ráno to bylo mimořádně náročné – posun času o hodinu a o další půlhodinu kvůli objíždce …. je mi líto těch malých dětí, když kvůli těm zácpám a objíždkám přijedou do školky (školy) o pár minut později a musí si prožít tu nepříjemnou situaci, za kterou nemohou – tak se ráno snažili, aby byli brzy a včas a v aute a maminka s tatínkem nebyli nervózní, že tu školku (školu) opět kvůli provozu a té nesmyslně dlouhé objíždce stihli. A i přesto dorazili o pár minut později a jejich školková je již po svačině … Takže jsou statečně se staršíma, které neznají, chápou situaci, chápou, že za to máma s tatou nemohou, ani pani učitelka, která se zlobí …. A může za to vůbec někdo? opravují silnici, aha. À le tu kterou obvykle jezdíme neopravují, že ne? Vždyť se tudy večer vracíme … tak jak to je, nechápavě kroutí hlavou.

  Je to tak, že se pár lidí, co nechtějí slyšet auta pod svými okny a v klídku spát do 9 ráno rozhodlo, že my všichni přeci „musíme pochopit, že oprava Českobrodské je pro naše dobro a chvíli to vydržet“. À le oni né, oni nemusí vydržet nic!

  Na celém světě funguje něco jako solidarita, vzájemné pochopení a pomoc. Jen u nás ne. Bohužel v situaci, kdy by MČ a potažmo obyvatelé Hodějovské měli pomoct svým ostatním obyvatelům – resp. velké části obyvatel jinak nádherné části Prahy, kteří jsou tak trošku rekonstrukcí drženi v pasti a obklíčení, tak přesně těm obyvatelům se nepomůže, naopak, ještě se jim zakáže průjezd tam, kudy běžně jezdili na „ochranu“ několika málo obyvatelů. Žádnou nadstandardně komplikovanou nebo nebezpečnou situaci v „esíčku“ nikdo nezažil, kromě historky s pomýleným autobusem ani zde nikdo nepublikoval. V Hodějovské je kolem domů chodník, děti a chodci tuidíž mají kudy bezpečně jít (pkud jim tam místní nezaparkují auta).

  Jediná potenciálně nebezpečná část kvůli rychlosti nedisciplinovaných aut by se dala vyřešit retardéry.
  Ale proč by to kdo dělal, když nejlepší řešení je nedělat nic a zakázat vjezd. Pár dní vydržíme nespokojenost dotčených a pak se to uklidní, že jo …

  • tomas napsal:

   No a není to tak trochu naopak? V situaci, kdy provoz v Hodějovské několikanásobně stoupl navzdory zjednosměrnění, nemůžete vy projevit trošku solidarity s tamějšími obyvateli, aby vůbec mohli vyjít před barák? Taky jsem tou jednosměrkou postižený, ale napsat že „oni nemusí vydržet nic“, když i tak se tam valí souvislá kolona aut, může jen naprostý ignorant a sobec.

   • kpicq napsal:

    Souvislá kolona aut???? Dukaz? Ráda bych tu souvislou kolonu aut viděla, jelikož vzorně dodržuji zákaz vjedzu, jezdím tudy pouze směrem do Hostavic a kromě ojedinelého auta porušujícího zákaz vjezdu jsem žádnou kolonu nevidela … Ani o ní neslyšela od žádného ze sousedů, že by něco takové viděl, zažil.

    Ta vaše kolona je nejspíš stejný mýtus jako ty nebezpečné sitauce, které se tam měly dít, když ještě nebyl zákaz.

   • kpicq napsal:

    A navíc Hodějovská ma chodník, takže pokud si na něj nezaparkuteje, tak klidně před barák můžete vyjít. Pokud jste měl zájem nebydlet u silnice, asi by bylo bývalo vhodné si barák pořídit jindě. Jinak myslím, že z vašeho vyjádřejí je zcela zřejmé a evidentní, kdo je v této situaci „ignorant a sobec“. Zdravým selským rozumem k tomu dojde i 4leté dítě, že je to spíš jedinec, který nechá desítky, ne-li stovky jiných jezdit ucpanou objížďkou, aby sám v klídku nastoupil do svého auta zaparkovaného na chodníku, kudy pak vlastně ani nemůže projít ….

    • tomas napsal:

     A proč vy jste si kupovala byt nebo barák v lokalitě, kde musíte vozit děti do školy autem a stresovat je i sebe? Je mi vás opravdu hrozně líto. Někdy se v Hodějovské zastavte a ty auta počítejte. A představte si, že by po dobu nějaké opravy tohle jezdilo před vaším barákem. To by bylo řevu, co?

     • kpicq napsal:

      Velice se pletete. Sounáležitost je nejdůležitější právě v krátkodobých a krizových situacích. Jen sebestředný omezenec si může myslet, že jiný by se v jeho situaci zachoval úplně stejně. Tak vězte, že ne. I když se obávám, zda smysl dojde až tam kam směřuje.

      Zatím jste nedodal ani jeden jediný důkaz o tom, že situace v Hodějovské byla nebezpečná nebo jinak neúnosná. Z Vašich komentářů je zřejmé, že jediné co Vám vadilo a vadí je, že nějaká auta vůbec pod vašimi okny jezdí! Takže Ve vašem případě rozhodně nelze mluvit ani o kompromise, natož o pochopení či sounáležitosti.

      Asi jste nikdy nezažil jaké to je, když Vám někdo pomůže aniž by z toho něco sám měl, že ne? Neočekáváte to od ostatních a sám toho nejste schopen.

 62. hostavickyvidlak napsal:

  Opět musím poděkovat za krásné ráno. Úřředníci MČ, jak je vidět, nejsou z tohoto konce, protože jinak by i oni chtěli každé ráno (nebo minimálně každé pondělí) vylítnout z kůže.
  To že si tu nějaký chytrák, který má evidentně na starost jen svůj zadek a zjevně ho netíží ani nějaká pracovní doba na minuty počitaná, napíše, že jde o pár minut, neznamená, že to je všechno vlastně v pohodě. Dneska kupříkladu jsem spočítala zdržení o 22 min.
  Takže když vezu děti, do školy i školky, je to moc fajn, všude děti honit a stresovat – honem se svlíkej, musím do práce.
  A když už tady tolik řešíte to pochopení pro planetu – dochází Vám, o kolik zvyšujete emise v ovzduší tímhle naprosto nesmyslným opatřením?
  A především! Dokonalým důkazem toho, že jde pouze o buzeraci a znepříjemnění života matkám či otcům rozvážejícím ráno děti je fakt, že policie zde hlídá pouze v tuto ranní dobu, kdykoli v přes den projiždím zpět do Hostavic, běžně mě naproti míjí 4-6 aut. – Jen za pár minut mého projetí? – k čemu tam tedy jednosměrka je? Když tamtudy dál vesele jezdí „S“kové dodávky, ale rodiče s dětmi – místní obyvatelé jsou vyhnáni????
  Že to nerespektují? OK ale proč tam tedy policajt nestojí odpoledne, dopoledne?

  • tomas napsal:

   Můžu se zeptat, kudy jezdíte, když vám to přidá 22 minut? Mně to dnes ráno přidalo necelých 10. A mimochodem, děti, které jezdí po objízdné trase autobusem, jsou na tom ještě daleko hůř.

   • kpicq napsal:

    Spíš by yblo vhodné napsat, kudy jezdíte vy, a v kolik, ať tudy můžeme taky jezdit, když Vám objížďka zabere jen 10 min. Nám dnes ráno krátce po osmé zabrala skoro 24 min abychom se ocitli jen o pár metrů dál na Českobrodské …
    A děti, které jezdí autobusem po objízdné trasy jsou na tom samozřejmě ještě hůř, to bezesporu. I když většinu v této tristní dopravní situaci vozí rodiče.

    Ale obdivuji Váš nápad srovnávat se s někým, kdo je na tom ještě jůř, to asi abychom se cítili líp? Asi jako za socializmu, kdy jsme si měli říkat, že sice nikam nemůžeme cestovat a v obchodech je kulový, ale je nám hej, děti v Africe nemají ani jídlo … To se opět někam posuneme…

 63. tomas napsal:

  Nebojte, je mi opravdu úplně jedno, jak se cítí někdo, kdo vidí jen a jen svoje pohodlí a není schopný pochopit, že minimálně veřejný život je o kompromisech.

  • kpicq napsal:

   🙂 právě, že veřejný život je o kompromisech. Máte naprostou pravdu. kde je ale kompromis, když desítky, ne-li stovky lidí nemohou vyjet ze svých domovů a dostat se do školky, školy a práce kvůli pohodlí několika málo jedinců v ulici Hodějovská????? nemluvě o tom, že nejen Hostavice jsou tímto zablokovány, i obyvatelé Dolních Počernic musí trpět při výjezdu z Dolních Počernic, který je momentálně JEDINÝM výjezdem z Hostavic ….

   Takže kde je ten kompromis veřejného života? Aktuálně pouze v tom, že Dolní Počernice trpělivě čekají spolu s Hostavicemi v jedné zácpě ráno při výjezdu …

   Hodějovská vidí jen a jen svoje pohodlí, jak píšete, a je jim vše ostatní úplně jedno. Hlavně že vy si můžete zaparkovat svoje auto na chodníku před domem a ráno Vás nebude rušit hluk aut ze spánku, že jo… A to, že je Vám „jak se ostatní cítí opravdu úplně jedno“ pociťujeme už 2 týdny na vlastní kůži každé ráno. Takže pokud se oháníte sobectvím, poukazujete pouze sám na sebe …

   • tomas napsal:

    Takže ten stávající kompromis znamená: zdržení v jednom směru cca 10 minut, v Hodějovské provoz, navzdory jednosměrce, vyšší než dřív, což vy označujete slovy „pohodlí“.
    Kompromis podle vás: žádné omezení pro sebe, v Hodějovské jedno auto za druhým, od časného rána do noci, se všemi dopady na místní – hluk, smrad, otřesy domů.
    No máte o kompromisu docela zajímavou představu.

   • filip napsal:

    A kde jsou prosim ty zacpy? Kudy to objizdite? Jezdim kazdy den linkou 110 mezi 7.00 a 7.30, autobus nikdy v zadne zacpe neuvaznul. Jizda z Hostavic na Hejtmanskou, a to vc. zastavek, je jen o par minut delsi..?

 64. hostavicak napsal:

  Pojďte diskutovat s panem starostou a paní místostarostkou paní Pickovou dnes 28/3/17 anebo příští úterý 4/4/17 od 18:30h před budovu Neposeda, Baštýřská 67/2 – Jahodnice.
  ———
  Každý neměl to štětí být o tomto diskuzním fóru informován od MČ, tak alespoň takto.

 65. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den,

  o schůzkách jsme informovali v sobotu 25. března na webu MČ v aktuálních informacích: https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/rekonstrukce-ulice-ceskobrodska/ i na fb Českobrodská: (https://www.facebook.com/ceskobrodskapraha14/photos/pcb.1856525111280917/1856524821280946/?type=3&theater).

  Pro jistotu také tedy přidáváme tuto informaci i do diskuzních vláken:

  V úterý 28. března a 4. dubna se budou konat od 18. 30 hodin před budovou Neposeda na Jahodnici (Baštýřská 67/2) informativní schůzky k rekonstrukci ulice Českobrodská. Bližší informace vám na místě poskytnou představitelé městské části místostarostka Ing. Ilona Picková, do jejíž gesce spadá doprava a starosta Mgr. Radek Vondra.

  Přijďte se informovat a předat nám své podněty.
  S pozdravem, Lucie Hlavačková, Oddělení komunikace.

 66. ntk1 napsal:

  Dnes 28.3. ráno jsem natočil video jak lze dojet z Hostavic na Rajskou zahradu za 12 minuty přes spojku (všechny rychlosti dodrženy dle předpisů) – čas výjezdu 7:20.

  Video najdete tady: https://youtu.be/sqQTkiJD4NQ
  Poslední 3 minuty se to teprve rozjede… tedy mládek… 🙂
  Názor si můžete udělat sami, o rychlosti, plynulosti a hlavně ti co jim prý tato cesta trvá ráno 30 až více minut?!…

  Jinak další jízda do centra opět dnes ráno před osmou: Hostavice – Vinohradská/Italská.
  Celková doba jízdy 27 minut. V případě zájmu mohu uploudnut i to druhé video…

  Fajn den všem.

 67. kareland napsal:

  tak jsem zase po nějaké době jel autem.
  V jednosměrné hodějovské jsem jenom během průjezdu (t.j. asi minuty) potkal 5 aut v protisměru. Jen tak pro zajímavost podotýkám, že ani jedno z nich nemělo pražskou RZ.

 68. Městská část Praha 14 napsal:

  Připomínáme, že se dnes (4. dubna) od 18. 30 hodin koná před budovou Neposedy na Jahodnici (Baštýřská 67/2) další informativní schůzka k rekonstrukci ulice Českobrodská. K dispozici Vám na místě budou místostarostka Ing. Ilona Picková, do jejíž gesce spadá doprava a starosta Mgr. Radek Vondra. Přijďte se doptat na to, co Vás zajímá. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 69. hbhb napsal:

  Tak doufam ze se pan starosta nebo pani pickova zajeli dnes podivat jak vypada doprava z hostavic pres objizdne trasy….hlavne ze 10 spoluobcanu v hodejovske ma klidne rano a z nasich dani placeny stoji kazde rano policajt a obraci auta misto aby delal neco uzitecneho

 70. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, rádi bychom zde napsali něco, co by všechny potěšilo a všem se zároveň zavděčilo, ale bohužel, nemůžeme. Uvědomujeme si, že dopravní situace je pro řidiče obtížná (ostatně, obsence odpovídajících objízdných tras byla jedním z důvodů, proč hlavní město rekonstrukci Českobrodské tak dlouho odkládalo), ale jsme na hranicích možného. Na základě informací od Ing. Ilony Pickové Hodějovskou za současné situace nelze zobousměrnit ani směr jednosměrky otočit. Už z toho důvodu, že by v této ulici došlo k úplně stejnému dopravnímu kolapsu, jako bylo dnes ráno okolo. Prosíme o trpělivost. Práce probíhají i o víkendu, TSK hl. m. Prahy se je snaží maximálně urychlit. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 71. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, Rada městské části dnes na svém mimořádném jednání řešila dopravní situaci související s rekonstrukcí ulice Českobrodská. Rozhodla, že v případě pokračování prací a uzavření křižovatky Broumarská x Českobrodská bude od 18. 4. 2017 zajištěna změna dopravního režimu v ul. Hodějovská tak, aby byl umožněn regulovaný průjezd oběma směry. Další aktuální informace souvisí s podněty občanů na úpravu stávající autobusové zastávky na Jahodnici. Na místě bude ještě dnes upravena zeleň (prořezáno křoví), počítá se také s úpravou povrchu zastávky a se zajištěním jejího každodenního úklidu. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 72. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, podle informací Ing. Ilony Pickové pokračuje rekonstrukce Českobrodské podle plánu avizovaného 11. dubna. V sobotu 22. dubna bude křižovatka Českobrodská x Broumarská opět ZCELA UZAVŘENA. Během víkendu budou dokončeny zbývající opravy a od pondělního rána, respektive nedělní noci (z 23. na 24. dubna) se již Českobrodská kompletně otevře (s novým povrchem). Zároveň bude od pondělního rána obnoven původní provoz (zrušena jednosměrka) v Hodějovské. Děkujeme obyvatelům za jejich trpělivost v průběhu rekonstrukce. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...