Život na Praze 14

Kalendář akcí

< Zpět
13. 1.
09:00

Kurz první pomoci u dětí ZDrSEM MAMA

Máte strach, že ve chvíli, kdy dojde k nějakému úrazu, nebudete vědět, jak správně poskytnout první pomoc? Nejste si jisti, zda při záchraně zároveň neohrozíte i sami sebe?
Na kurzu ZDrSEM vás s využitím zážitkové formy výuky seznámíme se základy první pomoci. Hlavní náplň kurzu tvoří první pomoc pro situace, kdy s rukama v kapsách čekat na dojezd záchranné služby může mít pro pacienta fatální následky.
CO VÁS ČEKÁ
Úvod do kurzu, očekávání a přání účastníků
Seznámení s unikátním postupem při řešení jakékoli zdravotní události Tři kroky
Vyhodnocení situace a zajištění bezpečnosti
Život zachraňující úkony
Přístup k bezvědomému (co dělat, když najdu dítě v bezvědomí?)
Nácvik resuscitace (kdy ji zahájit a jak ji efektivně provést, specifika u dětí)
Masivní krvácení (jak ho jednoduše zastavit)
Nácvikové simulace k upevnění život zachraňujících dovedností v různých případech – účastníci se dostávají také do rolí zraněných a pod vedením lektora simulují druhé polovině účastníků zadanou situaci. Jedná se zejména o bezvědomí v různých polohách a pozicích.
Témata první pomoci u dětí: dušení, volání záchranné služby, poranění páteře, úrazy hlavy, popáleniny, opařeniny, alergie, otravy, tonutí, klíště atd.
KOMU JE KURZ URČEN
Kurz je určen zejména rodičům a všem, kdo pracují s dětmi. Na tomto semináři najdou své místo maminky, tatínkové, prarodiče, chůvy, pečovatelky, vychovatelky, učitelky ve školkách a další.

CENA

Cena za kurz je 990 Kč

Cena zahrnuje lektorné, produkční zajištění kurzu, spotřební a zapůjčený zdravotnický materiál. Každý účastník obdrží originální kartičku shrnující to nejdůležitější z první pomoci, kterou doporučujeme nosit v peněžence jako tahák, a potvrzení o absolvování kurzu.

Předchozí rezervace nutná.

Více informací

Bobkova 755/34, Černý Most, 198 00 Praha-Praha 14, Česko