Život na Praze 14

Kalendář akcí

< Zpět
23. 3.
16:00

Filmový den na Jahodnici

Silné ženské hrdinky a odvaha změnit svět. To spojuje dva filmy, které budeme promítat na dalším filmovém dni v jahodnické sokolovně.

Začneme snímkem pro děti v 16:00. Pustíme si Malou čarodějnici, film, který vznikl podle slavné knihy německého spisovatele Otfrieda Preußlera. V 18:00 pak budeme pokračovat velice zajímavým snímkem pro rodiče. Islandský film Žena na válečné stezce si získal pozornost napříč Evropou a ukazuje, co všechno jsme ochotní udělat, když něčemu věříme. Vstup na obě promítání je zdarma. Stačí přijít, pohodlně se usadit a užít si dva skvělé filmy.

Malá čarodějnice

Je jí teprve 127 let, takže na čarodějnický sabat ještě nesmí. Přesto se tam malá čarodějnice vydá, načapají ji a hlavní čarodějka baba Bimbula naší nešťastnici uloží, aby se do roka stala dobrou kouzelnicí a splnila náročnou zkoušku, na kterou potřebuje znát téměř osm tisíc zaříkadel. Pohádkový film o odvaze a chuti pomáhat vznikl podle známé knihy německého spisovatele Otfrieda Preußlera. Přenese nás do fantastického světa kouzel a staneme se svědky zábavných historek malé čarodějnice, která musí čelit i nepřízni ježibaby Pinguly. Ta na ni za čarování v pátek, kdy je to přísně zakázáno, pošle mráz a vánici. Ale i to dokáže malá čarodějnice zázračně využít.

Žena na válečné stezce

Je lepší ničit stožáry vysokého napětí, nebo adoptovat ukrajinského sirotka? Tohle dilema řeší jedna „zenová teroristka“ z Islandu, která se rozhodla postavit se průmyslovým gigantům a sabotovat jejich výrobu a tím i ničení ostrovní krajiny. Padesátnice je na první pohled spořádanou učitelkou a sbormistryní, ale pod touhle fasádou dřímá nekompromisní bojovnice, která chce, aby se na naší planetě žilo lépe. Snímek ukazuje islandskou svéhlavost i drsný humor seveřanů a zároveň nás staví před nepříjemné přemýšlení o tom, co my sami jsme ochotní udělat, abychom odvrátili přírodní katastrofu.