Výstava: Příběh paneláku v Praze

Calendar 8. 10. 2020 / - 27. 11. 2020
Vstup: zdarma Kč
Pořadatel: Praha 14 kulturní

Prostor před konečnou stanicí metra Černý Most opět ožije. Od čtvrtka 8. 10. 2020 si tam občané budou moci prohlédnout výstavu „Příběh paneláku v Praze“, která představuje panelový dům jako důležitý urbanistický, architektonický i historický fenomén. Výstava ukazuje, že všechna sídliště nejsou stejná a že mají svou minulost, přítomnost a v mnoha případech i rozvojový potenciál. Až do 27. listopadu 2020 se můžete seznámit s historií šesti pražských panelových sídlišť Solidarita, Invalidovna, Ďáblice, Jižní Město, Jihozápadní Město a Nový Barrandov. A posuďte sami, zda jsou panelová sídliště nechtěným dědictvím, nebo skrytým potenciálem. Historii Černého Mostu si pak představíme naživo při komentované procházce v listopadu.

Hlavní autorkou výstavy je Lucie Skřivánková Zadražilová. Odborným garantem je historik umění a architektury profesor Rostislav Švácha, institucionálně projekt zaštiťuje Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Ministerstvo kultury ČR projekt podporuje v rámci grantového programu výzkumu a vývoje národní kulturní identity (NAKI).

Další akce

Pokračovat na seznam akcí