Centrum Černý Most se rozšiřuje, přidává nové obchody i restaurace

19.4.2024
Centrum Černý Most se rozšiřuje, přidává nové obchody i restaurace

Oblíbené obchodní Centrum Černý Most podstoupí významné rozšíření. Projekt, realizovaný s důrazem na udržitelnost, přinese 32 nových obchodů a restaurací a 3 nové kinosály.

„Naším cílem je zásadně zlepšit nabídku restaurací, představit více obchodů s módou, uvést nové flagshipové formáty oblíbených značek a nabídnout tak ještě lepší zážitek z nakupování i ze stravování. Reagujeme na poptávku našich zákazníků, kterým ve spádové oblasti chybí rozmanitější nabídka restaurací, ale také na velký zájem retailerů o Centrum Černý Most. Současně tak chceme pokračovat v rozvoji našeho pozitivního dopadu na komunity a další stakeholdery v sociální, enviromentální a ekonomické oblasti,“ uvedla Petra Holušová, ředitelka Centra Černý Most.

Slavnostní otevření je naplánované na podzim 2025. Práce, které se rozběhnou tento měsíc a které budou probíhat s důrazem na co nejmenší uhlíkovou stopu a využití materiálů od lokálních dodavatelů, přinesou centru nových 9 100 m2 prodejní plochy. Centrum bude po celou dobu prací plně v provozu.

Holušová dodává: „V souladu s naší firemní strategií udržitelnosti Better Places recyklujeme a zpětně využíváme demontované komponenty ze stávajícího centra, například zábradlí a části fasády. Používáme udržitelné stavební materiály, např. díky použití nízkouhlíkového cementu typu III ušetříme 340 tun CO2. Celá stavba pak bude probíhat ve standardu BREEAM Excellent a bude využívat recyklace vody, fotovoltaické panely, rekuperace vzduchu a podobně. V rámci rozšíření centra počítáme s instalací nejmodernějších zařízení a systému řízení, které budou odpovídat požadavkům BREEAM in Use V6 pro certifikaci Double Outstanding.“

Přes 200 obchodů a restaurací: S rozšířením se zákazníci mohou těšit na 20 nových obchodů, které obohatí již existující rozmanitou nabídku Centra Černý Most a zvýší tak počet obchodů v centru na 213. Významně se rozšíří zejména nabídka v oblasti módních značek, vzniknou i nové flagshipové formáty těch oblíbených.

Unikátní restaurační zóna Dining Plaza: Místo klasického food courtu vznikne v rozšířeném centru úplně nový koncept stravování s jedinečným designem a atmosférou. Součástí nové restaurační zóny Dining Plaza bude i dětská hernička pro větší komfort rodin s dětmi, v centru bude celkem 22 rozmanitých restaurací a zejména se významně zvýší počet těch s obsluhou ke stolu. Díky nové myčce nádobí bude možné servírovat jídla na porcelánovém nádobí s klasickými příbory, což minimalizuje vznik odpadu a zvyšuje komfort stravování.

Rozšíření multikina: Současně s přístavbou dojde také k rozšíření multikina CineStar na střešním parkovišti a představení nové nabídky pro náročné diváky. „Gold Class na Černém mostě bude zahrnovat 3 nové sály, každý o kapacitě pouhých 30 míst. Před vstupem do sálu mohou diváci využít salonek s barem a šatnou. Zákazníci si zde také mohou objednat občerstvení, které jim bude personálem servírováno přímo během projekce filmu,“ láká diváky Tomáš Volt, marketingový ředitel multikina CineStar.

Práce budou probíhat v severovýchodní části Centra a budou koncipované tak, aby nikterak nebo jen v nejmenší možné míře ovlivnily provoz Centra a jeho zákazníky. O podrobnostech budeme návštěvníky informovat prostřednictvím webových stránek.

Centrum Černý Most bylo otevřeno v roce 1997 coby vůbec první nákupní centrum v České republice. Prvním rozšířením prošlo už v roce 2013.

Zdroj: Tisková zpráva CČM

Zveřejněno: 19. dubna 2024

Předešlé aktuality

Corrency: pomoc pro rodiče i poskytovatele volnočasových kroužků

Začátek registrace do druhé vlny systému Corrency (projektu zaměřeného na podporu lokální ekonomiky) se blíží. Městská část Praha 14 tentokrát jeho prostřednictvím přispěje na opakující se volnočasové aktivity dětí, respektive podpoří firmy, živnostníky i další organizace, které na území městské části tyto služby poskytují. Náklady nejen na kroužky a další volnočasové aktivity stále rostou. Jedním z cílů radnice je pomoci rodičům zvládnout tuto finanční zátěž a motivovat k zapojení rodiny, které by si jinak financování těchto aktivit nemohly dovolit. Od 1. srpna 2024 se na webových stránkách praha14.corrency.cz otevře bezplatný registrační systém pro zájemce z řad občanů městské části (rodičů) i poskytovatelů kroužků. Prvních

Zveřejněno: 26.7.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Pojďte s námi na grilovačku. Součástí bude i beseda o bydlení

Magistrát hl. m. Prahy pořádá v sobotu 10. srpna 2024 akci Pojďte s námi na grilovačku. Uskuteční se ve volnočasovém centru H55 (Hloubětínská 1138/5) od 14 do 17 hodin. Těšit se můžete na grilované maso a jiné dobroty, chybět nebude živá hudba. Děti potěší oblíbené malování na obličej a skákací hrad. Součástí komunitního setkání bude také beseda o bydlení se zástupci magistrátu a městských částí Praha 14 a Praha 9. Jejím cílem je blíže veřejnosti představit kontaktní místo pro bydlení, které magistrát otevřel na radnici Prahy 14.

Zveřejněno: 26.7.2024

Během srpna bude TSK opravovat vozovku v Poděbradské

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v sobotu 10. srpna 2024 opravu části komunikace Poděbradská, a to vozovku ve směru do centra v úseku od ulice Na Obrátce k tramvajové zastávce "Nademlejnská". Bude provedena výměna povrchu vozovky na 320 m dlouhém úseku. Odfrézována bude vozovka v tloušťky do 10 cm s následnou náhradou z živičného povrchu, dále dojde k opravě uličních vpustí a napojení odvodnění a obrub, a rovněž dojde i k lokální sanaci vybraných míst a na závěr bude realizováno nové vodorovné dopravní značení. Rekonstrukce proběhne ve dvou etapách: 1. etapa: 10. 8. – 21. 8. 2024: bude uzavřen pravý jízdní pruh

Zveřejněno: 18.7.2024