Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Setkání kultur 2020

Setkání kultur 2020

Koronavirová krize ovlivnila mnohé – mimo jiné i termín konání festivalu Setkání kultur. Tradiční hudebně komponovaný večer, který v rámci této akce každoročně pořádá městská část Praha 14 ve spolupráci s SP Černý Most a organizací Praha 14 kulturní, se z jara posunul na srpen. Na kvalitě mu to však nijak neubralo. Naopak!

„Na odpoledne a podvečer plné hudby se lidé mohou těšit 8. srpna 2020. Akce vypukne v 16 a skončí ve 21 hodin. Kyjský kulturní dům tentokrát nahradí farní zahrada u kostela sv. Bartoloměje v Kyjích. V předchozích ročnících jsme zprostředkovali veřejnosti kontakt např. s ruskou, španělskou, romskou, slovenskou nebo s řeckou hudbou,“ říká Mgr. Dana Havlínová, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ Praha 14.

Akci odstartuje vokální kvintet z Prahy – Milánosz, který návštěvníky potěší vícehlasými ukrajinskými, slovenskými i bulharskými lidovými písněmi.

Další hudební lahůdkou večera bude cimbálovka Marka Baloga. „Věhlasný houslový virtuos Marek Balog působí v cimbálové kapele jako primáš, návštěvníci se mohou těšit na kombinaci nejen romských lidových písní s prvky swingu i klasiky. O Marku Balogovi byl také natočen dokumentární film Houslový Rytíř,“ uvádí Zdena Rudolfová, vedoucí produkce akcí organizace Praha 14 kulturní.

A kdo si podmaní diváky dál? Nikdo jiný než fenomenální akordeonista a skladatel Aliaksandr Yasinski.  „Pochází z Běloruska a na knoflíkový akordeon (bajan) zahraje skladby různých stylů a žánrů jako jsou francouzský šanson, argentinské tango, klezmer či jazz. Má za sebou mnoho úspěšných koncertů po celém světe. Je skladatelem především filmové hudby a zakladatelem běloruské skupiny The Unlimited Trio. Spolupracuje také s Radkou Fišarovou nebo Ivou Marešovou,“ vyjmenovává Zdena Rudolfová.

O velký závěr akce se postará známá skupina Bengas, která se věnuje tradiční i moderní romské hudbě s prvky latiny, funku, jazzu a etna.

Vstupné na celý hudebně komponovaný večer je zdarma, občerstvení zajištěno.

PLAKÁT K AKCI KE STAŽENÍ

Zveřejněno: 13. 7. 2020

 

Napsat komentář