Život na Praze 14

NEZISKOVÉ ORGANIZACE

Kontejnery s klokanem

Pokud plánujete jarní obnovu šatníku, nebo vaše děti přes zimu zase povyrostly a budou potřebovat nové oblečení, možná přemýšlíte, co s vašimi již nepotřebnými věcmi. Když je v Praze 14 odevzdáte do kontejnerů s logem klokana, pomůžete tím Fondu ohrožených dětí.

„Odevzdané věci putují dětem do Klokánků, kromě toho z každého kilogramu sesbíraného materiálu přispíváme jednou korunou na transparentní účet Fondu ohrožených dětí. Za dobu existence našeho projektu už jsme Klokánkům kromě materiální podpory pomohli  částkou přesahující 1 milion korun, což by se nepodařilo bez spolupráce s městem a především dobré vůle lidí,“ děkuje Pavlína Klementová, která je tváří  projektu KlokTex.cz.

V městské části Praha 14 stojí více než 10 kontejnerů s logem klokana.

Například v Mochovské ulici v  Hloubětíně, na Černém Mostě v Chlumecké ulici u Elektroworldu a u Makra či u ZŠ Generála Janouška.

„Lidé do nich mohou odkládat oděvy, textil či spárované boty v dobrém stavu, nejen v dětských, ale i v dospělých velikostech. V Klokáncích totiž nacházejí útočiště děti a mládež až do věku 18 let. Věci je nejlepší uložit do igelitové tašky či do pytle, což zaručí, že nedojde k jejich poškození či znečištění,“ vysvětluje Klementová.

Co se nevyužije v Klokáncích, putuje do zemí třetího světa.

Projekt KlokTex.cz podporuje všech 15 zařízení Fondu ohrožených dětí v České republice, která mají celkovou kapacitu 322 míst. Děti a mládež v nich dostanou péči, která je alternativou ústavního umístění, jenže finanční podpora Klokánků ze strany státu je nedostačující. I proto před více než deseti lety vznikl charitativní projekt KlokTex.cz, který se za loňský rok stal nejvýznamnějším dárcem Fondu ohrožených dětí.

Zveřejněno: 11. března 2020

 

Napsat komentář