Život na Praze 14

Kontejnery s klokanem

10.3.2020
Kontejnery s klokanem

Pokud plánujete jarní obnovu šatníku, nebo vaše děti přes zimu zase povyrostly a budou potřebovat nové oblečení, možná přemýšlíte, co s vašimi již nepotřebnými věcmi. Když je v Praze 14 odevzdáte do kontejnerů s logem klokana, pomůžete tím Fondu ohrožených dětí.

„Odevzdané věci putují dětem do Klokánků, kromě toho z každého kilogramu sesbíraného materiálu přispíváme jednou korunou na transparentní účet Fondu ohrožených dětí. Za dobu existence našeho projektu už jsme Klokánkům kromě materiální podpory pomohli  částkou přesahující 1 milion korun, což by se nepodařilo bez spolupráce s městem a především dobré vůle lidí,“ děkuje Pavlína Klementová, která je tváří  projektu KlokTex.cz.

V městské části Praha 14 stojí více než 10 kontejnerů s logem klokana.

Například v Mochovské ulici v  Hloubětíně, na Černém Mostě v Chlumecké ulici u Elektroworldu a u Makra či u ZŠ Generála Janouška.

„Lidé do nich mohou odkládat oděvy, textil či spárované boty v dobrém stavu, nejen v dětských, ale i v dospělých velikostech. V Klokáncích totiž nacházejí útočiště děti a mládež až do věku 18 let. Věci je nejlepší uložit do igelitové tašky či do pytle, což zaručí, že nedojde k jejich poškození či znečištění,“ vysvětluje Klementová.

Co se nevyužije v Klokáncích, putuje do zemí třetího světa.

Projekt KlokTex.cz podporuje všech 15 zařízení Fondu ohrožených dětí v České republice, která mají celkovou kapacitu 322 míst. Děti a mládež v nich dostanou péči, která je alternativou ústavního umístění, jenže finanční podpora Klokánků ze strany státu je nedostačující. I proto před více než deseti lety vznikl charitativní projekt KlokTex.cz, který se za loňský rok stal nejvýznamnějším dárcem Fondu ohrožených dětí.

Zveřejněno: 11. března 2020

 

Předešlé aktuality

Dětské hřiště u Mateřské školy Jahoda

Městská část Praha 14 v loňském roce revitalizovala z prostředků Evropské unie areál u Mateřské školy Jahoda. Nové dětské hřiště, včetně venkovní učebny, slouží výhradně dětem z této mateřinky. Areál je využíván nejen ke hrám, ale i k výuce a přípravě dětí na budoucí nástup do školy. Vzhledem k tomu, že není určen širší veřejnosti, prosíme abyste svými dětmi navštěvovali jiné, volně přístupné herní plochy. Jednou z nich je i hřiště umístěné přímo pod mateřskou školou Děkujeme moc za pochopení Zveřejněno: 12. dubna 2024  

Zveřejněno: 12.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Dotazníkové šetření v městské části Praha 14

Úřad městské části Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části, s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území Prahy 14 a preferencemi v oblasti dopravy. Šetření probíhá vždy po třech letech v rámci pravidelného sledování indikátorů udržitelnosti (evropské indikátory ECI A.1 a ECI A.3). Výsledky z minulých let naleznete na webu MČ Praha 14. Dotazníkové šetření bude probíhat od pondělí 15. dubna 2024 a potrvá po dobu jednoho měsíce. Oslovovat místní obyvatele na celém území městské části budou tazatelé, kteří jsou proškolení společností CI2, o. p. s. Prosíme proto oslovené občany, aby věnovali svůj čas a odpověděli tazatelům na

Zveřejněno: 10.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Web Prahy 14 bodoval v prestižní soutěži Zlatý erb

Webové stránky městské části Praha 14, které v nedávné době prošly zásadní modernizací, uspěly v krajském kole 26. ročníku soutěže Zlatý erb 2024. Zástupci radnice při slavnostním ceremoniálu v Rezidenci primátora v Praze obdrželi diplomy za 2. místo v kategorii "Nejlepší webový portál městské části Praha 1 až Praha 22" a za Cenu veřejnosti. Prestižní soutěž pořádá spolek Český zavináč, hlavním partnerem je společnost GORDIC. V letošním ročníku se automaticky hodnotily, resp. hodnotí všechny obce s rozšířenou působností (ORP) ve 12 krajích. V Praze jsou ekvivalentem této kategorie městské části Praha 1 až Praha 22 pověřené výkonem státní správy. Zachovaná

Zveřejněno: 10.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Den Země a Reuse den Prahy 14

V rámci tradiční celosvětové události Den Země organizuje MČ Praha 14 již po jedenácté ekologickou kampaň letos nazvanou „Den Země a Reuse den na Praze 14“.  Na akci se podílí také místní základní a mateřské školy, partnerské a neziskové organizace. Akce proběhne ve čtvrtek 25. dubna 2024 od 10 do 18 hodin na prostranství před stanicí metra Rajská zahrada. Nosnými tématy pro letošní rok bude udržitelnost a recyklace. Den Země bude jako každoročně především ukázkou aktivit místních základních škol k danému tématu. V doprovodném programu je připraveno vystoupení dětí z mateřských i základních škol. Reuse den, který proběhne letos poprvé, bude

Zveřejněno: 9.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Setkání kultur zahájí hudebně komponovaný večer v KD Kyje

Letošní ročník Setkání kultur 2024 přivítá v Kulturním domě v Kyjích 13. dubna 2024 hudební skupinu Bengas, Evu Mišíkovou s kapelou E+Mausy a houslistu Josefa Šenkiho se svou kapelou. Večerem bude provázet moderátor Richard Samko. Hudební komponovaný večer začíná v 18 hodin a vstup je zdarma. Akce se koná za finanční podpory hl. m. Prahy.

Zveřejněno: 7.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality