Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Zdroj obrázku: googlemaps

Uzavírka v Hodějovské

Rekonstrukce mostu v ulici Za Rokytkou pokračuje – aktuálně MČ vybírá zhotovitele, který zajistí opravu nájezdu na most. Nyní je oblast zcela uzavřená pro automobilový provoz, ale pěší tudy procházet mohou.
Po ukončení výběrového řízení na zhotovitele bude, vzhledem k rozsahu předpokládaných pracovních ploch mostního předpolí, oblast uzavřená i pro pěší (nelze totiž zajistit bezpečný průchod skrz staveniště). Chodci budou moci přecházet přes lávku (a pokračovat okolo areálu TJ Kyje), řidiči využijí objízdnou trasu po Broumarské. 

Uzavírka je předpokládána do konce listopadu 2020.

Chápeme, že vzhledem k začátku nového školního roku přináší tato situace místním rodičům komplikace, ale rekonstrukci je nutné dokončit.
Děkujeme za trpělivost a pochopení.

Zveřejněno: 4. září 2020

 


DISKUZE K ČLÁNKU

6 komentářů k “Uzavírka v Hodějovské”


 1. hostavickyvidlak napsal:

  Je tu prosím někdo schopen vysvětlit, proč výměna takového malého mostu trvá půl roku a ještě se prodlouží takovýhle způsobem. To není původní zhotovitel schopen udělat i nájezd? A když není, to nevěděl úřad po celou dobu prací, aby se už dávno udělal výběr a práce navázaly? Všiml si někdo kompetentní, co to udělalo s dopravou na Ceskobrodske? Výjezd z Hostavic, kde je pod viaduktem zúžení a projedou 2 vozy tomu taky nepřidá.
  Už jednou se uzavření Hodějovske řešilo. To, že namísto rozšíření vozovky byl nesmyslně vybudován chodník v šíři vozovky, to už ani nelze komentovat. Ale tohle už z nás vážně dělá úplné debily! Opravdu si musíme nechat líbit všechna ta nesmyslná opatření i v dopravě? Jako by nestačila ta covidova!

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den,
   jedná se o náročnou stavbu – na místě se provádí 6 stavebních akcí v rámci mostu samotného. Vázáni jsme také na činnost MHMP, který upravuje koryto řeky a přeložky inženýrských sítí, jež si provádí každý vlastník infrastruktury nezávisle na stavbě mostního tělesa (Plyn, CETIN, veřejné osvětlení, PRE), z toho plyn je prováděn v 6metrové hloubce pod korytem potoka hornickým postupem.
   Bouralo se staré a stavělo nové mostní těleso, které se napojuje na komunikaci Hodějovská (předmostí) a Za Rokytkou. V neposlední řadě jsme odkázáni na provedení přeložek (inženýrské sítě nejsou majetek MČ P14) a následně lze napojit most.

   V souhrnu těchto stavebních akcí se jedná o natolik náročné dílo (byť to pro občany možná tak nevypadá), že se pracuje na hranici možností, jak technologických, tak normových, aby byly dodrženy veškeré postupy, jimiž jsme vázáni u mostní konstrukce.

   Děkujeme za trpělivost.
   S pozdravem, Lucie Hlavačková, ÚMČ.

 2. luba napsal:

  Dobrý den,
  bude uzavírka v Hodějovské ukončena k 30.9.2020, jak bylo původně avizováno? Ranní doprava dětí z Hostavic do školy v Kyjích je opravdu neúnosná.
  Děkuji za odpověď.
  Jirošová

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, paní Jirošová,
   jak se uvádí v příspěvku výše uzavírka potrvá do konce listopadu 2020. Mrzí nás komplikace s tím spojené, nicméně se jedná o náročné dílo, které je třeba dokončit (viz komentář výše).
   Děkujeme za trpělivost a pochopení.
   S pozdravem
   Lucie Hlavačková, ÚMČ.

 3. luba napsal:

  Dobry den, je konec listopadu, jak to vypadá s otevřením Hodejovske? Už delší dobu se tam nic neděje ☹️, ze by měli hotovo?
  Dekuji
  L. Jirosova

Napsat komentář