Život na Praze 14

Fotografická soutěž

30.7.2019
Fotografická soutěž

Máte doma 15 a více let staré fotky, na kterých jsou zachycena místa v Praze 14, a chtěli byste se s nimi pochlubit? Soutěžte s námi o nejhezčí „srovnávačky“. Jak?

PRAVIDLA

  • Vyfoťte to samé místo i v jeho dnešní podobě a oba snímky nám v elektronické podobě (u starých fotek je možný i scan, u nových prosíme zachovat původní velikost snímku pořízenou fotoaparátem – tisková kvalita) pošlete na adresu Veronika.Berna@praha14.cz. Důležité: zasláním snímků do soutěže autor souhlasí s jejich zveřejněním v rámci informačních kanálů městské části (web www.praha14.cz, Facebook a časopis Čtrnáctka) viz níže, zároveň dává souhlas s tím, že u jeho fotografie bude zveřejněno jeho jméno a příjmení.
  • Zasláním snímků do soutěže se autor zavazuje, že fotografie splňují podmínky platné legislativy ČR v oblasti ochrany osobních údajů.
  • Sběr srovnávacích snímků potrvá do konce letních prázdnin, tedy do 31. srpna 2019. Soutěžní snímky mohou zájemci zasílat už nyní.
  • Během září a října 2019 redakce časopisu Čtrnáctka vybere TOP 10 „srovnávaček“, které budou v listopadu 2019 (na tento měsíc připadá výročí 25 let od vzniku MČ) zveřejněny na webu MČ, na FB MČ a v časopise Čtrnáctka. Redakce si vyhrazuje právo s ohledem na vývoj soutěže stejným způsobem zveřejnit i další soutěžní snímky mimo vybranou TOP 10, případně dodatečně vyhlásit ještě diváckou (hlasovaní na Facebooku) kategorii. Toto bude rozhodnuto po ukončení sběru fotografii.
  • Fotografie s vulgárním nebo jinak škodlivým obsahem nebudou zveřejněny ani žádným jiným způsobem zařazeny do soutěže. Právo na posouzení vhodnosti snímku si vyhrazuje redakce časopisu Čtrnáctka.
  • Na ocenění se mohou těšit autoři všech TOP 10 „srovnávaček“.
  • Ceny pro první tři místa: vouchery na večeři (např. Cafe Imperial), poukázky do kina s možnosti výběru filmu dle preferenci soutěžícího, dárkové baličky atp.

Těšíme se na vaše fotky!

 

Předešlé aktuality

Veřejné projednání – Revitalizace parku Bílý kůň

Přijďte ve středu 28. února 2024 do Kyjosku na Hutích (Splavná 652) vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích. Věnovat se vám budou politici, odborníci a zástupci radnice Prahy 14. Začínáme tradičně v 17.30 hodin. Těšíme se na vás. Zveřejněno: 20. února 2024

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Antifetfest 2024. Natáčejte a hlaste se!

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je tu! Dnes již tradiční přehlídka žákovských a studentských filmů se zaměřuje na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy. A právě teď je ten správný čas se do ní přihlásit. Školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby mohou do soutěže vyslat jednotlivce nebo skupiny maximálně 5 tvůrců. Soutěží se ve dvou kategoriích: žáci druhého stupně základních škol či studenti nižších ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol nebo odborných učilišť. Do filmového klání lze poslat maximálně desetiminutový snímek tematicky odpovídající zaměření festivalu. Harmonogram soutěže: 29. 3. 2024 –  termín

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Chlumeckou ulici čekají v březnu hned dvě omezení

První omezení související se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech. Následovat bude omezení související s opravou povrchu ulice, konkrétně v úseku mezi Pražským okruhem a odbočkou na Ocelkovu ulici ve směru do centra. Oprava bude probíhat ve dvou etapách a opravovat se bude komplexně celý povrch vozovky ve směru do centra. První etapa, která proběhne v termínu od 4. do 16. března 2024 bude zahrnovat výměnu povrchu v pravém jízdním pruhu a zároveň bude zcela uzavřen sjezd (Exit 59)

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Komorní soubor Duo Teres vystoupí v Galerii 14

Ve středu 21. února vystoupí v Galerii 14 od 18. 30 hodin komorní soubor Duo Teres. Zazní skladby N. Paganiniho, A. Piazooolly, O. Koukala a dalších. Duo Teres (Lucia Fulka Kopsová- housle a Tomáš Honěk - kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Noční závozy v prodejnách Albert

Prodejny potravin Albert ohlásily, že jsou z důvodu plánované protestní akce zemědělců nuceny upravit závozové plány a zvýšit frekvenci nočních závozů. První vlna závozu bude probíhat v noci z neděle 18. 2 na pondělí 19. 2. Vzhledem k umístění prodejen Albert je možné, že nočními závozy dojde k dočasnému narušení komfortu obyvatel, a to vlivem zvýšené hlučnosti při manipulaci se zbožím (např. cinkot skleněných lahví). Společnost ubezpečuje, že při nočních závozech bude postupovat s nejvyšší opatrností, aby minimalizovala případné negativní dopady na noční klid.    

Zveřejněno: 16.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality