Život na Praze 14

Běchovický závod

12.10.2015
Běchovický závod

Dne 27. září 2015 se za nádherného počasí a na novém, krásném a hladkém asfaltu, který byl ve finiši k parku Jiráskova čtvrť, stanice MHD Spolská, uskutečnil 12. ročník In-line Běchovice. Zúčastnilo se ho 117 bruslařů a asi 30 koloběžkářů, kolařů a vozíčkářů.

Jako první dojel do cíle Ondra Suchý s časem 8:45, po něm následovali Matěj Pravda a Marek Handl. První ženou, která projela žlutou cílovou páskou, byla Terezka Bohumská, druhou Magdalénka Stodolová a třetí Anička Kovářová. První kočárek do cíle dovezl Michal Černý, druhý Dominik Severa a třetí místo obsadila žena – Šárka Hukalová. Odměny si rovněž odnesli nejstarší účastnice a účastník jízdy a dále miss a missák tratě – Natálka Jandusová a Matěj Šmída.

Atmosféra byla bezvadná, a to navzdory „náladovosti“ techniky. Přestože nás v cíli zradilo ozvučení, bylo v tombole vylosováno 33 cen.

Velký dík patří celému organizačnímu týmu: přihlašování v ZŠ Běchovice zajistili Jaroslav Svátek, Pavlína Kovaříková a Jitka Zimová, v cíli zvukař Honza Burian, batohy vozil Milan Burian, dárky od sponzorů předávali Denisa Chmelíková a Tomáš Burian, první závodníky chytala Klára Sejpková, tombolu losovala Zdena Rehbergerová, o pěkné záběry se postarala Vlaďka Mindošová a celou akci připravila Kafča – Iva Kafková.

Sponzoři akce:  Coca Cola – nealkoholické nápoje, Nakladatelstí DONA – knížky, Malý koupelnový výměník – 6ks malých medovníků, Big shock – energy nápoje pro dospělé, Terts s r.o. SUZUKI – dárky do tomboly a vítězům, Pizza Delicato – 3 vouchery na pizzu, Svijany – pivní sety, Benzina Petr Car – voucher v hodnotě 1000 korun na nákup pohonných hmot,  Kakteen Flora – kaktusy, Dammas Steakhouse restaurace – voucher v hodnotě 1000 korun na útratu, Fresco Gusto – perníčky pro všechny bruslaře, tři dorty pro vítěze a do tomboly, Zahradnictví Kočí – květiny pro vítěze a do tomboly, Spyron – cílová páska, ÚMČ Praha 14 – zábory na dva parky,  MÚ Běchovice – finanční grant, IPEX – cena v hodnotě 500 korun do tomboly, Porsche Praha Škoda – dárky do tomboly, auto pro odvoz, PNEU servis Jaroslav Buřič – dárky vítězům a do tomboly, Auto Domanský – voucher na zapůjčení vozu na víkend, velký „angličák“, igelitové tašky na všechny dárky pro vítěze a do tomboly, Restaurace Coi v Běchovicích – 10 % sleva na všechny zmrzlinové poháry s letošním startovním číslem.

Zdroj: Organizátoři akce

Autoři fotografií: Jan Jech, Václav Kafka, Vladimíra Mindošová a Michal Němec

Předešlé aktuality

Den Země 2023

Plno her, soutěží, ale i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna 2023 na Dni Země Prahy 14 na prostranství u metra Rajská zahrada. Připraveny jsou dárky pro všechny účastníky. Soutěže a dílny připravily základní školy Gen. Janouška, Hloubětínská, Vybíralova, Šimanovská, Tolerance – Mochovská, AVE, Ekokom, který představí program Tonda Obal, Dům dětí a mládeže Praha 9, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů a v 15 hodin uslyšíte autorské písně z hudebně dramatického projektu ANASTASIS v podání stejnojmenného uměleckého souboru. Senioři z Prahy 14 vám nabídnou k prodeji ozdobné a dekorativní předměty. Mrkněte

Zveřejněno: 20.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Příspěvek na vyšetření prsou letos navýšen na 650 Kč

Také v letošním roce MČ Praha 14 vyhlásila program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované vyšetření prsou. Letos byl příspěvek navýšen na maximální výši 650,- Kč a poskytnut bude občanům s trvalým pobytem v městské části Praha 14, kteří se podrobili sonografickému nebo mamografickému vyšetření prsou v období od 1. 1. 2023 do 15. 12. 2023. Na této stránce naleznete podrobné informace a podmínky pro poskytnutí příspěvku. Zveřejněno: 20. března 2023

Zveřejněno: 20.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Krátkodobé uzavírky na Hutích – ul. Lipnická a Peluškova

Upozorňujeme občany na dvě krátkodobé uzavírky na Hutích. V souvislosti s rekonstrukcí domu bude od 3. do 7. 4. 2023 zcela uzavřena ulice Lipnická u č. p. 1448 s tím, že do konce června bude v místě rovněž omezeno parkování. Podobná akce se dotkne i ulice Peluškova u č. p. 1443. Ulice bude zcela uzavřena od 11. 4. do 14. 4., parkování bude v místě omezeno do 7. 7. Děkujeme za pochopení.

Zveřejněno: 16.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Setkání kultur 2023

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj. Večerem bude provázet moderátor Richard Samko. Můžete se těšit nejen na hudbu balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů, ale také na autorskou tvorbu Mária Biháriho. Hudební komponovaný večer začíná v 18 hodin a vstup je zdarma. Akce se koná za podpory hl. m. Prahy. Zveřejněno: 15. března 2023

Zveřejněno: 15.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 14

Zveme vás na 3. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14, které se bude konat v úterý 21. března 2023 Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin. Pozvánka ke stažení. Program ke stažení.

Zveřejněno: 13.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Výsledky turnaje ve stolním tenisu

Děkujeme sportovcům, kteří se zúčastnili v sobotu 11. března 2023 turnaje v tenisu o pohár starosty. VÝSLEDKY TURNAJE: Muži: místo:   Václav Pech místo:   Petr Poláček místo:   Milan Kubica místo:   Michal Vatrt Útěcha: 1. místo: Jan Paroubek 2. místo: Luboš Jíška Ženy: místo: Monika Korbová místo: Adéla Bláhová místo: Mária Minárová místo: Lucie Roušavá Útěcha: 1. místo: Jiřina Eberová 2. místo: Martina Komrsková Výhercům gratulujeme! Zveřejněno: 13. března 2023

Zveřejněno: 13.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktuality