Život na Praze 14

Běchovický závod

12.10.2015
Běchovický závod

Dne 27. září 2015 se za nádherného počasí a na novém, krásném a hladkém asfaltu, který byl ve finiši k parku Jiráskova čtvrť, stanice MHD Spolská, uskutečnil 12. ročník In-line Běchovice. Zúčastnilo se ho 117 bruslařů a asi 30 koloběžkářů, kolařů a vozíčkářů.

Jako první dojel do cíle Ondra Suchý s časem 8:45, po něm následovali Matěj Pravda a Marek Handl. První ženou, která projela žlutou cílovou páskou, byla Terezka Bohumská, druhou Magdalénka Stodolová a třetí Anička Kovářová. První kočárek do cíle dovezl Michal Černý, druhý Dominik Severa a třetí místo obsadila žena – Šárka Hukalová. Odměny si rovněž odnesli nejstarší účastnice a účastník jízdy a dále miss a missák tratě – Natálka Jandusová a Matěj Šmída.

Atmosféra byla bezvadná, a to navzdory „náladovosti“ techniky. Přestože nás v cíli zradilo ozvučení, bylo v tombole vylosováno 33 cen.

Velký dík patří celému organizačnímu týmu: přihlašování v ZŠ Běchovice zajistili Jaroslav Svátek, Pavlína Kovaříková a Jitka Zimová, v cíli zvukař Honza Burian, batohy vozil Milan Burian, dárky od sponzorů předávali Denisa Chmelíková a Tomáš Burian, první závodníky chytala Klára Sejpková, tombolu losovala Zdena Rehbergerová, o pěkné záběry se postarala Vlaďka Mindošová a celou akci připravila Kafča – Iva Kafková.

Sponzoři akce:  Coca Cola – nealkoholické nápoje, Nakladatelstí DONA – knížky, Malý koupelnový výměník – 6ks malých medovníků, Big shock – energy nápoje pro dospělé, Terts s r.o. SUZUKI – dárky do tomboly a vítězům, Pizza Delicato – 3 vouchery na pizzu, Svijany – pivní sety, Benzina Petr Car – voucher v hodnotě 1000 korun na nákup pohonných hmot,  Kakteen Flora – kaktusy, Dammas Steakhouse restaurace – voucher v hodnotě 1000 korun na útratu, Fresco Gusto – perníčky pro všechny bruslaře, tři dorty pro vítěze a do tomboly, Zahradnictví Kočí – květiny pro vítěze a do tomboly, Spyron – cílová páska, ÚMČ Praha 14 – zábory na dva parky,  MÚ Běchovice – finanční grant, IPEX – cena v hodnotě 500 korun do tomboly, Porsche Praha Škoda – dárky do tomboly, auto pro odvoz, PNEU servis Jaroslav Buřič – dárky vítězům a do tomboly, Auto Domanský – voucher na zapůjčení vozu na víkend, velký „angličák“, igelitové tašky na všechny dárky pro vítěze a do tomboly, Restaurace Coi v Běchovicích – 10 % sleva na všechny zmrzlinové poháry s letošním startovním číslem.

Zdroj: Organizátoři akce

Autoři fotografií: Jan Jech, Václav Kafka, Vladimíra Mindošová a Michal Němec

Předešlé aktuality

Veřejné projednání – Revitalizace parku Bílý kůň

Přijďte ve středu 28. února 2024 do Kyjosku na Hutích (Splavná 652) vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích. Věnovat se vám budou politici, odborníci a zástupci radnice Prahy 14. Začínáme tradičně v 17.30 hodin. Těšíme se na vás. Zveřejněno: 20. února 2024

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Antifetfest 2024. Natáčejte a hlaste se!

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je tu! Dnes již tradiční přehlídka žákovských a studentských filmů se zaměřuje na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy. A právě teď je ten správný čas se do ní přihlásit. Školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby mohou do soutěže vyslat jednotlivce nebo skupiny maximálně 5 tvůrců. Soutěží se ve dvou kategoriích: žáci druhého stupně základních škol či studenti nižších ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol nebo odborných učilišť. Do filmového klání lze poslat maximálně desetiminutový snímek tematicky odpovídající zaměření festivalu. Harmonogram soutěže: 29. 3. 2024 –  termín

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Chlumeckou ulici čekají v březnu hned dvě omezení

První omezení související se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech. Následovat bude omezení související s opravou povrchu ulice, konkrétně v úseku mezi Pražským okruhem a odbočkou na Ocelkovu ulici ve směru do centra. Oprava bude probíhat ve dvou etapách a opravovat se bude komplexně celý povrch vozovky ve směru do centra. První etapa, která proběhne v termínu od 4. do 16. března 2024 bude zahrnovat výměnu povrchu v pravém jízdním pruhu a zároveň bude zcela uzavřen sjezd (Exit 59)

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Komorní soubor Duo Teres vystoupí v Galerii 14

Ve středu 21. února vystoupí v Galerii 14 od 18. 30 hodin komorní soubor Duo Teres. Zazní skladby N. Paganiniho, A. Piazooolly, O. Koukala a dalších. Duo Teres (Lucia Fulka Kopsová- housle a Tomáš Honěk - kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Noční závozy v prodejnách Albert

Prodejny potravin Albert ohlásily, že jsou z důvodu plánované protestní akce zemědělců nuceny upravit závozové plány a zvýšit frekvenci nočních závozů. První vlna závozu bude probíhat v noci z neděle 18. 2 na pondělí 19. 2. Vzhledem k umístění prodejen Albert je možné, že nočními závozy dojde k dočasnému narušení komfortu obyvatel, a to vlivem zvýšené hlučnosti při manipulaci se zbožím (např. cinkot skleněných lahví). Společnost ubezpečuje, že při nočních závozech bude postupovat s nejvyšší opatrností, aby minimalizovala případné negativní dopady na noční klid.    

Zveřejněno: 16.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality