Život na Praze 14

Kardašovská jede online

15.4.2020
Kardašovská jede online

Zdravíme naše návštěvníky!

I v době koronavirové bychom s vámi rádi zůstali nadále v kontaktu a přiblížili vám až domů aktivity, na které jste byli zvyklí a které se nyní nemohou konat. Proto jsme velkou část našich lekcí přesunuli do online prostoru . Náš facebook https://www.facebook.com/KCKardasovska jede na plný plyn, vytváříme a sdílíme pro vás videa s našimi aktivitami. Pro lepší orientaci se snažíme časově kopírovat náš obvyklý harmonogram.

Vždy v pondělí a ve středu v 15:30 se můžete roztančit s naší lektorkou Kikou, ať už během lekcí street dance nebo v rytmu salsy nebo cha-chi. Připojit se může každý, od zkušených tanečníků až po ty, kteří zatím nemají žádné zkušenosti. Pohyb je určitě potřeba a to nejen pro udržení fyzické kondice, ale také pro dobrou náladu.

V pondělí od 17 hodin si můžete důkladně procvičit své tělo a dovednosti s obručí na online lekcích hoop dance s naší lektorkou Verčou. Verča si pro vás vždy připravuje videa zaměřená na různé taneční prvky a bere to opravdu důkladně, aby se mohl zapojit i začátečník. Videa vede zábavnou a srozumitelnou formou a nezapomíná na posilování.

V úterý od 9 hodin ráno máte možnost rozhýbat také své mozkové buňky a potrénovat paměť , chystáme pro vás různé křížovky, osmiměrky , rébusy a jiné hlavolamy. K některým ani nebudete potřebovat tužku a papír, luštit se dá už i na počítači nebo mobilním telefonu.

Každé úterý od 16 hodin je pro vás připraven pěvecký sbor online s naší lektorkou Alžbětou. Bětka pro vás u piana nazpívá každý týden nějakou známou českou píseň, aby se každý mohl přidat a zazpívat si taky. Pokud zrovna ta vaše oblíbená ještě nezazněla, objednejte si ji pod videem a třeba už další úterý zazní na našem facebooku.

Ve středu od 14 hodin je pro vás připraven výtvarný kroužek online s Verčou. Primárně máme v centru výtvarný kroužek pro děti školního věku, ale kdo by si občas rád něco nenamaloval. Například taková technika Zentangle, neboli vědomá kresba, je úžasný způsob relaxace po pracovním dni. Spojuje totiž v sobě umělecké dílo s prvky uvolnění a uklidnění.

Chcete hrát stolní tenis tak dobře jako Forrest Gump? Tak začněte trénovat, protože Nik už na vás pilně trénuje každý čtvrtek od 14 hodin a je v tom vážně dobrý. Samozřejmě si své trénování nenechává pro sebe a veškeré techniky sdílí pomocí videí na facebooku. Můžete se těšit také na příspěvky týkající se počítačů a mobilních telefonů nebo aktualit z centra.

V neposlední řadě si můžete vyzkoušet kurzy šití online s Alžbětou. Kurzy probíhají v pátek od 11 hodin a jsou určené pro každého, kdo rád šije na stroji. Videa jsou srozumitelná, proto by neměla dělat nikomu potíže. Je zapotřebí trochu trpělivosti, ale výsledek stojí za to.

Kromě našich videí se můžete těšit také na pohádky pro děti od Gábiny a Katky, které znáte z vystupování v KCK a které, jak doufáme, budete opět moci vidět na sousedské slavnosti „ Zažít město jinak“ třetí sobotu v září.

Přejeme všem pevné zdraví a dobrou náladu a těšíme se na vás. Zatím na našem Facebooku. https://www.facebook.com/KCKardasovska

Tým KC Kardašovská

Předešlé aktuality

Den Země 2023

Plno her, soutěží, ale i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna 2023 na Dni Země Prahy 14 na prostranství u metra Rajská zahrada. Připraveny jsou dárky pro všechny účastníky. Soutěže a dílny připravily základní školy Gen. Janouška, Hloubětínská, Vybíralova, Šimanovská, Tolerance – Mochovská, AVE, Ekokom, který představí program Tonda Obal, Dům dětí a mládeže Praha 9, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů a v 15 hodin uslyšíte autorské písně z hudebně dramatického projektu ANASTASIS v podání stejnojmenného uměleckého souboru. Senioři z Prahy 14 vám nabídnou k prodeji ozdobné a dekorativní předměty. Mrkněte

Zveřejněno: 20.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Příspěvek na vyšetření prsou letos navýšen na 650 Kč

Také v letošním roce MČ Praha 14 vyhlásila program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované vyšetření prsou. Letos byl příspěvek navýšen na maximální výši 650,- Kč a poskytnut bude občanům s trvalým pobytem v městské části Praha 14, kteří se podrobili sonografickému nebo mamografickému vyšetření prsou v období od 1. 1. 2023 do 15. 12. 2023. Na této stránce naleznete podrobné informace a podmínky pro poskytnutí příspěvku. Zveřejněno: 20. března 2023

Zveřejněno: 20.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Krátkodobé uzavírky na Hutích – ul. Lipnická a Peluškova

Upozorňujeme občany na dvě krátkodobé uzavírky na Hutích. V souvislosti s rekonstrukcí domu bude od 3. do 7. 4. 2023 zcela uzavřena ulice Lipnická u č. p. 1448 s tím, že do konce června bude v místě rovněž omezeno parkování. Podobná akce se dotkne i ulice Peluškova u č. p. 1443. Ulice bude zcela uzavřena od 11. 4. do 14. 4., parkování bude v místě omezeno do 7. 7. Děkujeme za pochopení.

Zveřejněno: 16.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Setkání kultur 2023

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj. Večerem bude provázet moderátor Richard Samko. Můžete se těšit nejen na hudbu balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů, ale také na autorskou tvorbu Mária Biháriho. Hudební komponovaný večer začíná v 18 hodin a vstup je zdarma. Akce se koná za podpory hl. m. Prahy. Zveřejněno: 15. března 2023

Zveřejněno: 15.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 14

Zveme vás na 3. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14, které se bude konat v úterý 21. března 2023 Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin. Pozvánka ke stažení. Program ke stažení.

Zveřejněno: 13.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Výsledky turnaje ve stolním tenisu

Děkujeme sportovcům, kteří se zúčastnili v sobotu 11. března 2023 turnaje v tenisu o pohár starosty. VÝSLEDKY TURNAJE: Muži: místo:   Václav Pech místo:   Petr Poláček místo:   Milan Kubica místo:   Michal Vatrt Útěcha: 1. místo: Jan Paroubek 2. místo: Luboš Jíška Ženy: místo: Monika Korbová místo: Adéla Bláhová místo: Mária Minárová místo: Lucie Roušavá Útěcha: 1. místo: Jiřina Eberová 2. místo: Martina Komrsková Výhercům gratulujeme! Zveřejněno: 13. března 2023

Zveřejněno: 13.3.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktuality