Život na Praze 14

KULTURA

Lobkowicz trio v Galerii

Zveme vás na koncert třech vynikajících mladých umělců, kteří patří mezi nejvýraznější osobnosti ve svém oboru a ve své generaci. Lobkowicz trio vystoupí 13. března od 18. 30 hodin v Galerii 14 a to ve složení: Jan Mráček – housle, Ivan Vokáč – violoncello, Lukáš Klánský – klavír.

Na programu jsou skladby A. Dvořáka, O. Kvěcha, B. Martinů a dalších.
Vstup volný.

Lobkowicz trio vzniklo již v roce 2008 pod názvem Trio Helios Praga a ve složení Jan Mráček, Ivan Vokáč a Lukáš Klánský se představilo na mnoha koncertech publiku v tuzemsku i v zahraničí. Neobvyklým způsobem se doplňují, v jejich interpretaci se snoubí technická vytříbenost s nespoutaným muzikantským prožitkem, citem pro celkovou stavbu díla i nejdrobnější nuance.

Všichni tři své bohaté zkušenosti ze sólových vystoupení, ale i z jiných komorních uskupení využívají právě v klavírním triu, které je plnohodnotnou komořinou, ale vyžaduje po hráčích i velké sólistické dovednosti. V červnu 2014 získal tento soubor III.cenu na Mezinárodní soutěži komorní hudby A. Dvořáka a porota mu udělila zvláštní ocenění za interpretaci Dvořákových Dumek. V září 2014 vyhrálo trio I. cenu na mezinárodní soutěži J. Brahmse v rakouském Pörtschachu.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...