Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Nový semafor na Jahodnici

Na Jahodnici bezpečněji

Praha 14 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy vyřešila další rizikové místo pro chodce. Dříve nebezpečný přechod na Jahodnici přes ulici Českobrodská se dočkal nové úpravy.

„Nově jsou na Českobrodské semafory, které si obyvatelé Jahodnice velmi přáli. Tato dopravně zatížená ulice už není takovou bariérou pro pěší jako v minulosti. Již jsem zaslal panu náměstkovi primátora pro dopravu Adamu Scheinherrovi a řediteli TSK Jozefu Sinčíkoví poděkování za rychlé řešení tohoto problému. Budu se těšit na další úspěšnou spolupráci mezi Prahou 14, magistrátem a Technickou správou komunikací hl. m. Prahy,“ říká místostarosta MČ Praha 14 pro oblast dopravy Petr Hukal.

Přidanou hodnotou nového řešení přechodu je zbudování místa pro odstavování vozidel při silniční kontrole ze strany policie. V tomto místě totiž platí zákaz vjezdu nákladních vozidel nad 3,5 tuny, což ne každý dodržuje. Praha 14 dále připravuje ve spolupráci s dalšími orgány osvětlení tohoto úseku Českobrodské ulice, což povede k dalšímu zvýšení bezpečnosti v lokalitě.

Nejedná se o poslední novinku pro chodce v Praze 14 v tomto roce. „Ve spolupráci s TSK bude zbudován nový přechod na Slévačské směrem do ulic Klánovická a Poříčanská. Občané tu nyní musí přebíhat na cestě do školek a škol mimo přechod, což není žádoucí stav. Pokud vše vyjde podle našich představ, tento dluh vůči chodcům v Praze 14 bude vyřešen do konce letošního roku,“ dodává místostarosta čtrnácté městské části Petr Hukal.

Zveřejněno: 11. října 2019

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...