Život na Praze 14

NEZISKOVÉ ORGANIZACE

Podpora pečovatelům

Pečujete dlouhodobě o někoho blízkého a ztrácíte sílu, energii a motivaci? Pomoc je tady.

Dlouhodobá péče o blízké v domácím prostředí je náročná, ať už jejich “handicap” způsobilo cokoli (úraz, nemoc či zdravotní postižení). Pečující velmi vyčerpává, a aniž si to mnohdy uvědomují, dostávají se do situace, kdy nemyslí sami na sebe a jen se starají o druhé. Pak se pohybují v začarovaném kruhu: musím, to zvládnu, já nic nepotřebuji, nemám čas na nic jiného, na mně nezáleží, až potom, jindy…. Je potřeba si ale uvědomit, že pouze ten člověk, který má z čeho čerpat, může svoji energii předat dál a být tak platnou pomocí a oporou blízkého, o kterého pečuje. A říct si o pomoc neznamená v žádném případě selhat.

Odborníci v ambulantní poradně Alfa Human Service poskytují pečujícím psychoterapeutické služby, konzultace a poradenství. Pomohou ambulantně všem, kteří si o pomoc řeknou. Klienti mohou terapeuty navštívit v Alfa centru na Jarově, kde jim zároveň poradí také techniky “na doma”, díky kterým se pečující naučí během chvíle nabýt ztracenou rovnováhu.

Chcete si “jen” popovídat nebo očekáváte dlouhodobou pomoc? Nic není špatně a společně lze najít tu správnou cestu.

Služby Alfa Human Service pečujícím jsou nyní financovány v rámci Operačního programu Zaměstnanost ESF a z toho důvodu jsou tyto aktivity klientům poskytovány bezplatně.

Alfa Human Service, z. s.
Na Vrcholu 25/2595
Praha 3
http://www.alfahs.cz/
konzultace@alfabet.cz, tel.: 722 913 207

Zveřejněno: 13. února 2020

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...