Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

MŠ Chvaletická - Pohádkový konec školního roku

Pohádkový konec školního roku 2020/2021

Přestože většinu akcí, které jsme měli na tento školní rok naplánovaných, jsme byli nuceni zrušit, oslava Dne dětí nám vyšla přesně podle našich představ. A jak jsme ho oslavili? Celoroční téma znělo Z pohádky do pohádky, tak jak jinak, než pohádkově.

V odpoledních hodinách se velká část zaměstnanců proměnila v pohádkové bytosti, které na děti čekaly v blízkém lese. Na startu u školy seděl sám pan král, u něhož děti obdržely za vyslovení jazykolamu medaili, se kterou se mohly za doprovodu svých rodičů vydat do lesa na královskou cestu za pokladem. Tam se to pohádkovými bytostmi jen hemžilo a každá z nich měla pro děti připravený méně či více těžký úkol.  Během poměrně dlouhé trasy se děti setkaly s vodníkem, Popelkou, Červenou Karkulkou, vílou, indiánem, čertem, čarodějnicí, černokněžníkem a klaunem. A na samém konci trasy je už netrpělivě vyhlížela princezna s královskou truhlou plnou pokladu. Po cestě plné dobrodružství a zážitků si mnoho dětí ještě zůstalo hrát na přilehlém dětském hřišti. Sluníčko jistě vědělo, že si Děti zaslouží užít si Dětský den se vším všudy a naplno, a tak nám poctivě svítilo celé odpoledne. Rozzářené úsměvy dětí a nadšené vyprávění dojmů z cesty, bylo pro všechny zúčastněné tou největší odměnou.

Tím ale naše pohádková pouť ještě nekončí. V atriu školky jsme uspořádali výstavu dětských prací, které jsme pečlivě schovávali po celý rok. Na jednom místě můžete až do konce roku shlédnout obrázky a výtvory z více než desítky klasických pohádek. Všechny Vás na výstavu srdečně zveme.

Kolektiv MŠ Chvaletická

Zveřejněno: 10. 6. 2021