Život na Praze 14

AKTUÁLNĚ

Pomůže projekt Osobka

Tato informace je určena občanům Prahy 14, kterým nejsou lhostejné osoby s hendikepem a chtějí se aktivně zapojit a pomoci. Pestrá společnost o.p.s. startuje pilotní fázi projektu sítě osobní asistence osobám s hendikepem s názvem Osobka. V první fázi se jedná o nábor placených dobrovolníků, kteří by byli ochotni věnovat pomoci hendikepovaným osobám zhruba 20 hodin svého času. Na přelomu února a března Pestrá společnost spustí testovací provoz, který by měl pomoci získat potřebné údaje pro pozdvihnutí projektu v očích investorů a díky jejich štědrosti zajistit další realizaci projektu.

Osobka je platforma, kde se střetává nabídka osobní asistence s poptávkou. Hlavní cílovou skupinou jsou lidé s postižením, kteří žijí samostatným životem, ale potřebují osobní asistenci druhého člověka (pro péči o svou osobu, o domácnost, jako doprovod do školy či zaměstnání apod.).

Další cílovou skupinou mohou být senioři. Poskytovatelé osobní asistence jsou velmi často vytíženi a nejsou schopni uspokojovat zájem svých klientů. Lidé s postižením proto mnohdy hledají osobní asistenty skrze pracovní portály, což je často velmi náročná činnost. Osobka jim s tímto pomůže. Na druhé straně je mnoho lidí, kteří mají dobré srdce a svůj pracovní i volný čas by rádi věnovali pomoci někomu potřebnému. Plánovaná webová a mobilní aplikace Osobka pomůže propojit tyto dva světy.
V případě zájmu kontaktujte realizátory akce na emailové adrese: albert@pestraspolecnost.cz
INFORMAČNÍ LETÁK NALEZNETE ZDE

 

 

Napsat komentář