Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Zahrada MŠ Lehovec, autor foto: MŠ Lehovec

Prázdniny v MŠ Lehovec

I když se o prázdninách z naší školičky neozývaly dětské hlasy, v budově i na zahradě bylo pěkně rušno. Hned první prázdninový týden se začalo bourat, vrtat a prášit – výměny se totiž dočkal výtah, který nám (tedy hlavně p. kuchařkám) sloužil od prvního dne provozu v roce 1976.

Pracovat se začalo pozvolna i na zahradě. A i když jsme se ještě v půlce prázdnin obávali, zda se vše stihne a zahrada bude v září pro děti plně k dispozici, díky velkému nasazení všech zúčastněných osob, se nakonec vše zvládlo na sto procent. A tak mohly děti hned první dny nadšeně vyzkoušet zbrusu novou zahradu s polytechnickým zaměřením. Z radostných tváří skotačících dětí bylo hned jasné, že se jim na naší nové zahradě líbí, do prozkoumávání se pustily opravdu s vervou. Dominantou zahrady je barevné polyuretanové hřiště s trampolínami, hadem, mraveništěm a dráhou pro koloběžky. Mezi stromy a tújemi se nachází krásné přírodní prvky z akátového dřeva. Jedná se o altán s lavičkami a pexesem, letadlo se skluzavkami, pískoviště s pracovními stroji, ekokastlík a o výukové i malovací tabule – zkrátka, radost pohledět a ještě větší vyzkoušet. A až nám vyrostou první rostlinky v dřevěných truhlíkách, které slouží zároveň jako plot, to bude teprve krása. U vchodu do MŠ nám ,,vyrostla“ také Zahrada poznání, která plní nejen funkci logopedickou, edukační a smyslovou, ale také estetickou. Děkujeme všem, kteří se podíleli na vybudování naší nové zahrady od prvního návrhu až po poslední šroubek – výsledek opravdu stojí za to.

Přestože zahrada byla tou nejdůležitější a nejnáročnější prázdninovou přestavbou, kromě nového výtahu se podařilo také vybudovat nové dětské pisoáry a vyčistit střechu v atriu. Na jedny letní prázdniny je toho celkem dost, co říkáte?

Autor: MŠ Chvaletická

Zveřejněno: 11. 9. 2019

 

Napsat komentář