Život na Praze 14

KULTURA

Setkání kultur 2019

Začíná jubilejní desátý ročník kampaně Setkání kultur. Během dubna a května zájemci využijí nadstandardní možnosti výpůjček knih zahraničních autorů, zaposlouchají se do tónů španělské a ruské hudby nebo poznají krásy Běloruska a jižní Indie při cestopisných besedách. Kulturu a tradice Polska přiblíží dubnové setkání v kavárně Maňána, v červnu se dostane „ke slovu“ Vietnam i se svou tradiční hudbou a gastronomickými specialitami.

 „Čtrnáctka je multikulturní městskou částí a kampaň Setkání kultur je toho odrazem. Každoročně se jejím prostřednictvím snažíme přibližovat zvyklosti a kulturu jiných národů a posilovat tak dobré vztahy mezi majoritní společností a menšinami,“ říká radní Bc. Michal Prager, MBA.

I letos v dubnu bude hloubětínská pobočka (Poděbradská 489/4) Městské knihovny v Praze půjčovat knihy zahraničních autorů – nejen v češtině, ale i v dalších jazycích. Na 6. dubna je pak naplánována další tradiční součást festivalu – Hudební komponovaný večer v KD Kyje. Od 18 do 21.30 hodin zazní v sále kulturního domu španělské a ruské písně ve stylu latino, world music a ska děčínské kapely Los Pelotudos a romské rytmy v podání kytaristy Milana Bingáče Demetera. Příchozí se mohou těšit také na zpěváka Jana Bendiga, hvězdu soutěže SuperStar.

Po roztančeném hudebním večeru budou následovat cestopisné besedy. První z nich přiblíží krásy Běloruska. Akci organizuje Komunitní centrum Kardašovská (Kardašovská 626/5) ve středu 10. dubna. V 16 hodin začne tematicky laděné komunitní vaření, o dvě hodiny později samotná beseda. Druhá obdobná akce s názvem Putování po jižní Indii se bude v KC Kardašovská konat 22. května od 18 hodin. I tentokrát bude setkání předcházet komunitní vaření (od 16 hodin).

Kavárna Maňána (Maňákova 745/13, Černý Most) letos připravila setkání s Mgr. Natalií Szelachowskou, která návštěvníky „přenese“ k našim severním sousedům – do Polska. Hovořit bude o nejhezčích polských městech, kultuře i zvyklostech. Akce se uskuteční 11. dubna od 18.30 hodin.

Závěr letošní kampaně návštěvníky pošle daleko do Asie. Setkání s názvem Zažij Vietnam se uskuteční 19. června od 17 do 20 hodin ve volnočasovém centru Plechárna na Černém Mostě (Bryksova 1002/20). Zájemci se mohou těšit na živou hudbu, vietnamské gastronomické speciality či na projekci studentského filmu Bo Hai.

Součástí aktuálního ročníku Setkání kultur je rovněž několik workshopů a komunitních aktivit pořádaných místními základními a mateřskými školami. Další komunitní akce přichystali pro veřejnost cizinci – např. výstavu v centru Plechárna.

Kampaň Setkání kultur se koná za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Mediálním partnerem akce je Český rozhlas Regina DAB Praha.

Pozvánky zde:

         

 

Napsat komentář