Život na Praze 14

Slavnost stromů

1.10.2015

Informace od společnosti Landia Management s.r.o.:

O stávající, budoucí i dosud nerozhodnuté obyvatele Rajského vrchu se staráme. A proto několikrát do roka pořádáme společná setkání, vždy jinak tematicky zaměřená. Například jarní akce Kolování na Rajském vrchu, k němuž v roce 2016 přidáme i prestižní běžecké závody, se již stalo milou tradicí i pro obyvatele celé Prahy 14.

Aktuálně zveme na uliční Slavnost stromů na Rajském vrchu. Odehraje se ve čtvrtek 15. října od 14:00 do 19:00 v Mrázkově ulici, na vznikajícím bulváru mezi řadovými domy ve 2. fázi a bytovými domy G.

A program bude opravdu bohatý! Zaměřili jsme se tentokrát na participaci občanů v náplni a podobě veřejného prostoru. Rádi bychom slyšeli váš názor na to, jaké stromy by měly Rajský vrch zdobit. A také, jak by mělo vypadat budoucí dětské hřiště.

Samozřejmě nejen to: máme připravenou dílnu pro děti, zdobení již vzrostlých stromů v Parku Čihadla, výstavu zvířat a rostlin, na které můžete v okolí Rajského vrchu běžně narazit, stylový catering laděný v lesním/stromovém duchu a mnoho dalšího. To vše ve spolupráci s úřadem MČ Praha 14.

Nabízíme také možnost návštěvy vybraného dokončeného řadového domu ve 2. fázi. Seznámíme vás i s novinkami z výstavby bytových domů F a G a informace o celé lokalitě.

Zkrátka, 15. října vás čeká poučení a aktivita pro dospělé, zábavu pro děti i pro vás, vše v sousedském duchu.

Pro ty z vás, kteří svou účast potvrdí do 12. října na e-mail landia@landia.cz, máme připravený malý dárek.

Na viděnou se těší tým Landia Management s. r. o.

Podrobnou tiskovou zprávu společnosti Landia Management s. r. o. naleznete zde.

 

Předešlé aktuality

Nefunkční rezervační systém ÚMČ Praha 14

Dovolujeme si upozornit klienty ÚMČ Praha 14, že v současné době nefunguje objednávkový /rezervační systém pro sjednání schůzky na pracovištích úřadu (nechodí e-maily potvrzující objednání). Na nápravě intenzivně spolupracujeme s dodavatelem. O vyřešení problému budeme informovat. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za vzniklé komplikace.    

Zveřejněno: 22.7.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Během srpna bude TSK opravovat vozovku v Poděbradské

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v sobotu 10. srpna 2024 opravu části komunikace Poděbradská, a to vozovku ve směru do centra v úseku od ulice Na Obrátce k tramvajové zastávce "Nademlejnská". Bude provedena výměna povrchu vozovky na 320 m dlouhém úseku. Odfrézována bude vozovka v tloušťky do 10 cm s následnou náhradou z živičného povrchu, dále dojde k opravě uličních vpustí a napojení odvodnění a obrub, a rovněž dojde i k lokální sanaci vybraných míst a na závěr bude realizováno nové vodorovné dopravní značení. Rekonstrukce proběhne ve dvou etapách: 1. etapa: 10. 8. – 21. 8. 2024: bude uzavřen pravý jízdní pruh

Zveřejněno: 18.7.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Letní Čtrnáctka: nová porce čtení z městské části

Distribuce tištěného vydání letní Čtrnáctky začne začátkem prázdnin, elektronická verze je k dispozici již nyní. Na stránkách aktuálního čísla časopisu naleznete tipy, jak v létě trávit volný čas nejen v Praze 14, informace o dětí v centru Plechárna na Černém Mostě či článek o dalším ročníku projektu Corrency - systému na podporu lokální ekonomiky, jehož prostřednictvím radnice finančně podpoří sportovní a zájmové kroužky pro děti. Přejeme krásné a pohodové léto!

Zveřejněno: 28.6.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Připomínáme: od 1. 7. platí nový stavební zákon

Připomínáme, že dne 1. 7. 2024 nabývá plné účinnosti zákon č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů. Zásadní novinkou je digitalizace stavebního řízení a možnost stavebníků podat žádost o vydání povolení záměru také prostřednictvím portálu stavebníka. Pokud je předmětem žádosti záměr, pro který je stavebním zákonem vyžadováno zpracování dokumentace projektantem, musí být tato dokumentace zpracována vždy v elektronické podobě a vložena prostřednictvím portálu stavebníka do evidence elektronických dokumentací. Naši zaměstnanci dělají vše pro to, aby byl úřad na přechod na nový systém připraven. Vše ale záleží především na připravenosti a funkčnosti systémů, připravovaných Ministerstvem pro místní rozvoj ČR

Zveřejněno: 28.6.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality