Život na Praze 14

Stop Zevling, archivní ilustrační foto

Stop Zevling se blíží

Již poosmé se uskuteční Open air akce Stop Zevling. Letos poprvé bude tento volnočasový festival rozdělen do dvou dnů. Tradiční program se nově rozšíří o den, který si užijí především rodiny s dětmi. Celá akce se odehraje o víkendu 13. – 14. září na pražském sídlišti Černý Most. Dejme společně stopku „zevlování“. Jak? Hudbou, sportem a zábavou. Akce se koná pod záštitou starosty Prahy 14 Bc. Radka Vondry.

 Stop Zevling je největším volnočasovým festivalem tohoto typu v Praze 14. Projekt má za cíl oživit zdejší sídlištní život, inspirovat jeho obyvatele a především mládež k aktivnímu trávení volného času. Festival Stop Zevling pořádá tým mladých lidí, kteří na tomto sídlišti vyrostli. Vstup na akci je zdarma.

Letošní ročník se nově zaměří i na rodiny s dětmi. Nedělní FAMILY Jam vypukne v okolí místního kreativního a volnočasového centra Plechárna v 10 hodin ráno. Připravený je skutečně bohatý program. Děti se mohou těšit na hry, pohádky, kapely, divadlo pro nejmenší, doprovodný hudební program nebo promítání filmů.

Samotný festival však odstartuje již v pátek 12. 9. 2014 WARM UP večírkem. Díky Kinobusu Dopravního podniku Hlavního města Prahy je pro návštěvníky připraveno promítání českého snímku s názvem Polski film.

Sobotní program bude rozdělen do dvou sekcí. V areálu ZŠ Vybíralova se uskuteční SPORT Jam, který nabídne široké spektrum sportovních aktivit. Zájemci si budou moci zahrát fotbal, streetball, nohejbal, petanque, ping pong nebo free croquet a získat věcné ceny. Pestrá sportovní klání doprovodí hudební produkce Djs, např. Adzi, Probe a Reverz. Na jednotlivé aktivity se zdarma provádí registrace prostřednictvím webu www.stopzevling.cz.

Hlavní hudební program se uskuteční v rámci sekce STREET Jam v areálu Plechárny od 16 hodin. Celým programem Vás provede speaker Poeta, který na pódiu přivítá známé Djs, producenty a rappery, např. DJ Lil Rowa, DJ Kolack, Lonely virgin robots, Pharaoh Galactic + WS, U-Cee & Boldrik, La 4 a DJ Wich.

Místní skatepark bude v sobotu od 12:30 hostit velké finále skateboardové tour pro nesponzorované jezdce a best trick contesty. Sekce STREET Jam nabídne také Koloběžky Jam a těšit se můžete i na stand-up comedy Petra Vydry a Dominika Heřmana Lva Na Zevláka.

Originální módní kousky, doplňky či ručně dělané šperky bude mít šanci získat v Zevlmarketu a na Grafficon Zone můžete ocenit graffiti exhibici.

Stop Zevlingu se rozrůstá i do dalších měst. V letos červnu festival proběhl v Ostravě a nejbližší akce se uskuteční 6. září v Plzni.

Stop Zevling vol. 8 se koná za podpory Městské části Praha 14, 14 Praha kulturní, Centra Černý most, Pražských služeb, Dopravního podniku HMP a Radia 1 a je oficiální součástí oslav 20. let městské části Praha 14.

Organizátoři se neustále snaží rozšiřovat a vylepšovat program festivalu. Proto vyzývají k podpoře drobnými příspěvky prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit.com. Ještě necelé tři týdny mají na to, aby dosáhli cílové částky 80 tisíc korun. Nejnižší výše příspěvku je stanovena na symbolických padesát korun. Do sbírky se mohou zapojit i potencionální sponzoři, kteří se mohou stát partnery akce za příspěvek 4 500 korun. Pokud do stanoveného termínu konečnou částku pořadatelé nezískají, veškeré příspěvku budou navráceny konkrétním dárcům.

Crowdfundingovou sbírku na podporu akce najdete na adrese:

https://www.hithit.com/cs/project/611/stop-zevling-vol-8

 

Program Stop Zevlingu 2014 naleznete zde:

Stop Zevling – program  (pdf, 50 KB)

Stop Zevling – pozvánka:

Stop Zevling

Stop Zevling

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...