Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Volnofest 2020

TZ 10/2021 Festival VOLNOFEST opět baví Černý Most

Praha, 9. září 2021 – Městská část Praha 14 zve na druhý ročník festivalu VOLNOFEST, na kterém místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby každoročně prezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. Připraven je i bohatý doprovodný program.

 „Velkou výhodou je, že si návštěvníci mohou jednotlivé aktivity rovnou vyzkoušet. Získají tak lepší představu nejen o samotné místní nabídce, ale i o tom, jaké zájmové kroužky či sportovní aktivity by je mohly bavit. Festival cílí primárně na děti, na své si ale přijdou i dospělí,“ uvedl radní MČ Praha 14 Pavel Mašek, do jehož gesce mimo jiné spadá místní kultura, sport a volný čas.

 VOLNOFEST se uskuteční již tuto sobotu 11. září 2021 od 13 do 20 hodin v parku U Čeňku na Černém Mostě (za volnočasovým centrem Plechárna). Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na vystoupení mažoretek či na ukázky tance, aerobiku, juda, taekwonda, policejního zásahu nebo například populárního dogfriesbee. Děti potěší i divadelní představení, stanoviště s oblíbeným malováním na obličej a podvečerní koncert kapely Bombarďák. V budově blízkého volnočasového centra Plechárna budou zároveň k dispozici zdravotníci, kteří zájemce naočkují proti nemoci covid-19 (bez registrace).

„Přestože festival pod názvem VOLNOFEST letos pořádáme teprve podruhé, má dlouholetou tradici. A nejen to – neustále roste. Z dřívějšího Městečka volnočasových aktivit se postupně vyklubala jedna z nejvýznamnějších místních událostí,“ řekl radní Mašek.

Stejně jako v loňském roce budou mít lidé k dispozici vratné (zálohované) kelímky s motivy dominant Prahy 14. „Snižování produkce odpadu je velké téma, které rezonuje i u nás v Praze 14. Ochranou životního prostředí a udržitelným rozvojem se městská část zabývá v rámci řady projektů,“ řekl radní Mašek.

 Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz