Život na Praze 14

RŮZNÉ

TZ 11/2015 – PEStival rozštěká Černý Most. Letos už potřetí

Praha, 16. září 2015Další akcí Prahy 14, která se stává nedílnou součástí začátku školního roku, je PEStival aneb Kdo si hraje, nekouše!. Tuto úspěšnou přehlídku psích sportů a dalších rozmanitých psích aktivit, Městská část Praha 14 letos pořádá už potřetí. Uskuteční se 19. září 2015 na travnaté ploše mezi stanicí metra Černý Most a Centrem Černý Most. Na své si při ní přijdou nejen psi, ale také jejich majitelé.

„Přestože loňský PEStival propršel, dorazily na něj stovky lidí. Tentokrát předpověď počasí slibuje, že vykoukne sluníčko, takže věříme, že účast bude ještě vyšší. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky psích sportů, práce s asistenčními psy nebo na ukázky základní ovladatelnosti. Připraveny jsou také soutěže, občerstvení a děti jistě potěší skákací hrad. Celý program je tradičně zdarma,“ říká radní Mgr. Irena Kolmanová, v jejíž gesci je mimo jiné i pořádání společenských a kulturních akcí.

Nutno dodat, že PEStival není jen o zábavě. Má působit i poučně a výchovně. Návštěvníkům budou na místě k dispozici odborníci, kteří jim poradí, jak mají se svým čtyřnohým svěřencem správně pracovat a jak jej vést k poslušnosti. Samozřejmostí je také osvěta, jejímž cílem je zdůraznit, že majitel má za své zvíře zodpovědnost zahrnující nejen správnou péči, ale i úklid po něm.

PEStival je minimálně v Praze svého druhu unikátní akcí. Navazuje na výchovně zábavné lekce Psí školky, které se každoročně konají v květnu. „Jejich účastníci budou například soupeřit v tom, kdo má nejkrásnějšího či nejzajímavějšího psa. Součástí lekcí je totiž fotosoutěž Pes Prahy 14, jejíž výsledky zazní právě na PEStivalu,“ doplňuje radní Kolmanová.

Samotný psí festival letos vůbec poprvé začíná už v 10 hodin dopoledne, a sice Srazem majitelů malých psích plemen, pro které budou připraveny odborné přednášky o zdraví a chovu malých psů, a také zajímavá soutěž. Hlavní program PEStivalu – tentokrát už zaměřený na všechny psy bez rozdílu velikosti, rasy či původu – odstartuje ve 14 a skončí v 18 hodin. „Nečekejte žádné profesionální psí disciplíny, „voříšci“ jsou vítáni stejně jako čistokrevní psi,“ zdůrazňuje radní Kolmanová.

Na místě budou návštěvníkům k dispozici dvě arény. V první, větší, zájemci shlédnou ukázky základní ovladatelnosti, obrany, práce s asistenčními psy, ukázky odchytů, agility, dogdancingu, dog frisbee nebo dog racingu. „Přijdou také psovodi městské policie, kteří se svými psy předvedou zadržení pachatele,“ vysvětluje radní Kolmanová. Ve druhé aréně bude v dopoledních a posléze i odpoledních hodinách probíhat soutěž Psí stezka, při níž si návštěvníci ověří, jak se svým psem umějí pracovat.

Odpoledne na PEStivalu zazní jména výherců soutěží – nejen fotosoutěže Pes Prahy 14, ale i dalších psích klání – a bude také předán výtěžek sbírky psího materiálu, která na Úřadě městské části Praha 14 probíhala v srpnu. Pelíšky, granule, obojky a další psí „nadílku“ převezmou zástupci Záchranné stanice LARY.

Po celou dobu budou návštěvníkům na místě k dispozici kynologové a další odborníci, kdo bude chtít, bude moci svého psa svěřit do péče kadeřníka.

Všichni účastníci PEStivalu jsou povinni řídit se platnou legislativou pro chov psů v Česku (povinné očkování proti vzteklině). Na akci je zakázáno volné pobíhání psů, každý účastník si za svého čtyřnohého svěřence zodpovídá.

Mediálním partnerem akce je ČRo Regina.

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

 

Napsat komentář