Život na Praze 14

RŮZNÉ

TZ 18/2016 Praha 14 pořádá již čtvrtý ročník populárního PEStivalu

 Praha, 31. srpna 2016Další, v pořadí již čtvrtý ročník populární akce PEStival aneb Kdo si hraje, nekouše! se blíží. Tradiční přehlídka psích sportů a dalších rozmanitých psích aktivit vypukne v sobotu 10. září. Stejně jako v minulých letech jí městská část Praha 14 pořádá na travnaté ploše mezi stanicí metra Černý Most a Centrem Černý Most.

„Na své si opět přijdou nejen psi, ale také jejich majitelé. Každý rok se snažíme přinést něco, co tu ještě nebylo. Letos se mohou návštěvníci těšit na volně přístupnou dráhu pro dog racing. Veškerý program bude zdarma,“ říká radní Mgr. Irena Kolmanová, do jejíž gesce pořádání kulturních a společenských akcí městské části spadá.

Tradiční náplní psího festivalu jsou nejrůznější ukázky. A nejinak tomu bude i letos. Lidé na něm opět potkají výcvikáře místních kynologických spolků ZKO Hloubětín a Člověk a pes – Výcvik hrou, kteří předvedou například základní ovladatelnost, agility či různé psí sporty, i zástupce dalších organizací. Už po několikáté se PEStivalu zúčastní třeba Martina Irglová s dcerou, díky nimž připravená aréna ožije různými, na mnohých soutěžích oceněnými, psími triky nebo přehlídkou dog frisbee a dog dancingu. Mezi pravidelné účastníky akce dále patří i zástupci Záchranné a záchytné stanice LARY, kteří nejenže vystoupí s ukázkami odchytu zvířat, ale také, stejně jako v předchozích letech, převezmou výtěžek materiální sbírky, jíž městská část pořádá pro opuštěné psy. Letošní program doplní také zástupci spolku Haf Bez Obav a jejich dog fitness, Jan Tomšů s ukázkami obran a policejní kynologové, kteří se svými čtyřnohými „parťáky“ předvedou práci psů záchranářů. Pomoc či poradenství návštěvníkům na místě nabídnou odborníci z Veteriny Bryksova a MetropoleVet.

Vedle ukázkové arény bude po celou dobu trvání akce v permanenci i druhá ohraničená plocha, tradičně připravená pro účastníky Psí stezky. „Je to soutěž, při níž návštěvníci soupeří o to, kdo dokáže se svým psem nejlépe pracovat,“ říká radní Kolmanová.

Stejně jako v minulých letech bude součástí druhé poloviny PEStivalu vyhlášení nejrůznějších, u příležitosti této akce pořádaných, psích klání. Zazní jména výherců Psí stezky a výtvarné soutěže, ceny si odnesou také vylosovaný Účastník PEStivalu a majitel porotou vybraného Psa sympaťáka. Po celou dobu konání akce na místě nebude chybět občerstvení, skákací hrad pro děti, připraven bude také doprovodný program v podobě malování na obličej či tisknutí psích motivů na tašky či trička. Součástí akce bude opět i pojízdný obchod Dalmatin napěchovaný četnými psími dárky a delikatesami.

PEStival je minimálně v Praze svého druhu unikátní akcí, která navazuje na výchovně zábavné lekce Psí školky Prahy 14. Začíná ve 14 a končí v 18 hodin. „Program je zaměřený na všechny psy bez rozdílu velikosti, rasy nebo původu. Nečekejte tedy žádné profesionální disciplíny. Voříšci jsou vítáni stejně jako čistokrevní psi,“ zdůrazňuje radní Kolmanová.

Mediálním partnerem akce je ČRo Regina.

 

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

 

Napsat komentář