Život na Praze 14

TZ 18/2016 Praha 14 pořádá již čtvrtý ročník populárního PEStivalu

31.8.2016

 Praha, 31. srpna 2016Další, v pořadí již čtvrtý ročník populární akce PEStival aneb Kdo si hraje, nekouše! se blíží. Tradiční přehlídka psích sportů a dalších rozmanitých psích aktivit vypukne v sobotu 10. září. Stejně jako v minulých letech jí městská část Praha 14 pořádá na travnaté ploše mezi stanicí metra Černý Most a Centrem Černý Most.

„Na své si opět přijdou nejen psi, ale také jejich majitelé. Každý rok se snažíme přinést něco, co tu ještě nebylo. Letos se mohou návštěvníci těšit na volně přístupnou dráhu pro dog racing. Veškerý program bude zdarma,“ říká radní Mgr. Irena Kolmanová, do jejíž gesce pořádání kulturních a společenských akcí městské části spadá.

Tradiční náplní psího festivalu jsou nejrůznější ukázky. A nejinak tomu bude i letos. Lidé na něm opět potkají výcvikáře místních kynologických spolků ZKO Hloubětín a Člověk a pes – Výcvik hrou, kteří předvedou například základní ovladatelnost, agility či různé psí sporty, i zástupce dalších organizací. Už po několikáté se PEStivalu zúčastní třeba Martina Irglová s dcerou, díky nimž připravená aréna ožije různými, na mnohých soutěžích oceněnými, psími triky nebo přehlídkou dog frisbee a dog dancingu. Mezi pravidelné účastníky akce dále patří i zástupci Záchranné a záchytné stanice LARY, kteří nejenže vystoupí s ukázkami odchytu zvířat, ale také, stejně jako v předchozích letech, převezmou výtěžek materiální sbírky, jíž městská část pořádá pro opuštěné psy. Letošní program doplní také zástupci spolku Haf Bez Obav a jejich dog fitness, Jan Tomšů s ukázkami obran a policejní kynologové, kteří se svými čtyřnohými „parťáky“ předvedou práci psů záchranářů. Pomoc či poradenství návštěvníkům na místě nabídnou odborníci z Veteriny Bryksova a MetropoleVet.

Vedle ukázkové arény bude po celou dobu trvání akce v permanenci i druhá ohraničená plocha, tradičně připravená pro účastníky Psí stezky. „Je to soutěž, při níž návštěvníci soupeří o to, kdo dokáže se svým psem nejlépe pracovat,“ říká radní Kolmanová.

Stejně jako v minulých letech bude součástí druhé poloviny PEStivalu vyhlášení nejrůznějších, u příležitosti této akce pořádaných, psích klání. Zazní jména výherců Psí stezky a výtvarné soutěže, ceny si odnesou také vylosovaný Účastník PEStivalu a majitel porotou vybraného Psa sympaťáka. Po celou dobu konání akce na místě nebude chybět občerstvení, skákací hrad pro děti, připraven bude také doprovodný program v podobě malování na obličej či tisknutí psích motivů na tašky či trička. Součástí akce bude opět i pojízdný obchod Dalmatin napěchovaný četnými psími dárky a delikatesami.

PEStival je minimálně v Praze svého druhu unikátní akcí, která navazuje na výchovně zábavné lekce Psí školky Prahy 14. Začíná ve 14 a končí v 18 hodin. „Program je zaměřený na všechny psy bez rozdílu velikosti, rasy nebo původu. Nečekejte tedy žádné profesionální disciplíny. Voříšci jsou vítáni stejně jako čistokrevní psi,“ zdůrazňuje radní Kolmanová.

Mediálním partnerem akce je ČRo Regina.

 

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

 

Předešlé aktuality

Dětské hřiště u Mateřské školy Jahoda

Městská část Praha 14 v loňském roce revitalizovala z prostředků Evropské unie areál u Mateřské školy Jahoda. Nové dětské hřiště, včetně venkovní učebny, slouží výhradně dětem z této mateřinky. Areál je využíván nejen ke hrám, ale i k výuce a přípravě dětí na budoucí nástup do školy. Vzhledem k tomu, že není určen širší veřejnosti, prosíme abyste svými dětmi navštěvovali jiné, volně přístupné herní plochy. Jednou z nich je i hřiště umístěné přímo pod mateřskou školou Děkujeme moc za pochopení Zveřejněno: 12. dubna 2024  

Zveřejněno: 12.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Dotazníkové šetření v městské části Praha 14

Úřad městské části Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části, s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území Prahy 14 a preferencemi v oblasti dopravy. Šetření probíhá vždy po třech letech v rámci pravidelného sledování indikátorů udržitelnosti (evropské indikátory ECI A.1 a ECI A.3). Výsledky z minulých let naleznete na webu MČ Praha 14. Dotazníkové šetření bude probíhat od pondělí 15. dubna 2024 a potrvá po dobu jednoho měsíce. Oslovovat místní obyvatele na celém území městské části budou tazatelé, kteří jsou proškolení společností CI2, o. p. s. Prosíme proto oslovené občany, aby věnovali svůj čas a odpověděli tazatelům na

Zveřejněno: 10.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Web Prahy 14 bodoval v prestižní soutěži Zlatý erb

Webové stránky městské části Praha 14, které v nedávné době prošly zásadní modernizací, uspěly v krajském kole 26. ročníku soutěže Zlatý erb 2024. Zástupci radnice při slavnostním ceremoniálu v Rezidenci primátora v Praze obdrželi diplomy za 2. místo v kategorii "Nejlepší webový portál městské části Praha 1 až Praha 22" a za Cenu veřejnosti. Prestižní soutěž pořádá spolek Český zavináč, hlavním partnerem je společnost GORDIC. V letošním ročníku se automaticky hodnotily, resp. hodnotí všechny obce s rozšířenou působností (ORP) ve 12 krajích. V Praze jsou ekvivalentem této kategorie městské části Praha 1 až Praha 22 pověřené výkonem státní správy. Zachovaná

Zveřejněno: 10.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Den Země a Reuse den Prahy 14

V rámci tradiční celosvětové události Den Země organizuje MČ Praha 14 již po jedenácté ekologickou kampaň letos nazvanou „Den Země a Reuse den na Praze 14“.  Na akci se podílí také místní základní a mateřské školy, partnerské a neziskové organizace. Akce proběhne ve čtvrtek 25. dubna 2024 od 10 do 18 hodin na prostranství před stanicí metra Rajská zahrada. Nosnými tématy pro letošní rok bude udržitelnost a recyklace. Den Země bude jako každoročně především ukázkou aktivit místních základních škol k danému tématu. V doprovodném programu je připraveno vystoupení dětí z mateřských i základních škol. Reuse den, který proběhne letos poprvé, bude

Zveřejněno: 9.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Setkání kultur zahájí hudebně komponovaný večer v KD Kyje

Letošní ročník Setkání kultur 2024 přivítá v Kulturním domě v Kyjích 13. dubna 2024 hudební skupinu Bengas, Evu Mišíkovou s kapelou E+Mausy a houslistu Josefa Šenkiho se svou kapelou. Večerem bude provázet moderátor Richard Samko. Hudební komponovaný večer začíná v 18 hodin a vstup je zdarma. Akce se koná za finanční podpory hl. m. Prahy.

Zveřejněno: 7.4.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality