Život na Praze 14

TZ 23 – Nová dětská hřiště na čtrnáctce

1.7.2013
TZ 23 – Nová dětská hřiště na čtrnáctce

34 – tolik je dnes na území Městské části Praha 14 dětských hřišť a sportovišť. Některá jsou určena jen ke hrám, jiná pouze pro sport, mnohá jsou kombinovaná. V průběhu léta k nim přibudou opravdu povedené novinky…

Dvojice dětských hřišť byla v červnu otevřena ve vnitrobloku mezi ulicemi Šedova a Marešova, na jižním okraji černého Mostu (na fotografii). Městské část převzala hřiště formou daru od společnosti Skanska, která v rámci bytové výstavby hřiště vybudovala.
Už brzy se budou moci vyřádit děti ve Vybíralově ulici na černém Mostě, v zahradě neziskové organizace Jahoda: Horní část zahrady, tzv. aktivní zóna (s dominantní věží, prolézačkami a asfaltovou plochou pro streetball) bude určena pro větší děti. Hřiště pro mrňousy bude zaplněno houpadly, prolézačkami i kovovými zvukovody, nechybí ani unikátní archeologické naleziště. Obě části spojí lanovka. Slavnostní otevření proběhne 17. července za účasti místostarosty Mč Praha 14 pana Aleše Kudy a zástupce OC černý Most, které na realizaci hřiště přispělo. „Naše vize se zde shodly s představami občanů, aby hřiště nabídlo různé funkce pro různé věkové kategorie,“ upřesnil Aleš Kuda.
Dětského hřiště se 31. srpna dočkají též v Hloubětíně. Na ploše zvané Bramborák bude otevřeno Rákosníčkovo hřiště doplněné dalšími šesti cvičebními prvky v alejích po obou stranách. Hřiště v parčíku při Splavné ulici v Hutích, které vzniká na základě jednání s místními, je dalším úspěšným počinem radnice – teď probíhá výběrové řízení na dodavatele. Vzniknou zde dvě dětská hřiště pro děti do 12 let (jedno pro 3-6 a druhé pro 6-12 let), doplní je venkovní tělocvična a v budoucnosti snad i multifunkční sporotviště. Během prázdnin proběhne první část realizace.
Mezi poslední přírůstky, kde se již „řádí“, patří i venkovní fitness v Šebelově ulici na černém Mostě, zde se ještě během léta objeví i nová pružinová houpadla.

Radnice Prahy 14 prostě dává rozvoji dětských hřišť a sportovišť zelenou!

Kontakt:
Marcela Uhlíková, tisková mluvčí, Mč Praha 14, uhlikova@p14.mepnet.cz, 605 222 238, 225 295 225

Předešlé aktuality

Veřejné projednání – Revitalizace parku Bílý kůň

Přijďte ve středu 28. února 2024 do Kyjosku na Hutích (Splavná 652) vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích. Věnovat se vám budou politici, odborníci a zástupci radnice Prahy 14. Začínáme tradičně v 17.30 hodin. Těšíme se na vás. Zveřejněno: 20. února 2024

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Antifetfest 2024. Natáčejte a hlaste se!

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je tu! Dnes již tradiční přehlídka žákovských a studentských filmů se zaměřuje na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy. A právě teď je ten správný čas se do ní přihlásit. Školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby mohou do soutěže vyslat jednotlivce nebo skupiny maximálně 5 tvůrců. Soutěží se ve dvou kategoriích: žáci druhého stupně základních škol či studenti nižších ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol nebo odborných učilišť. Do filmového klání lze poslat maximálně desetiminutový snímek tematicky odpovídající zaměření festivalu. Harmonogram soutěže: 29. 3. 2024 –  termín

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Chlumeckou ulici čekají v březnu hned dvě omezení

První omezení související se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech. Následovat bude omezení související s opravou povrchu ulice, konkrétně v úseku mezi Pražským okruhem a odbočkou na Ocelkovu ulici ve směru do centra. Oprava bude probíhat ve dvou etapách a opravovat se bude komplexně celý povrch vozovky ve směru do centra. První etapa, která proběhne v termínu od 4. do 16. března 2024 bude zahrnovat výměnu povrchu v pravém jízdním pruhu a zároveň bude zcela uzavřen sjezd (Exit 59)

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Komorní soubor Duo Teres vystoupí v Galerii 14

Ve středu 21. února vystoupí v Galerii 14 od 18. 30 hodin komorní soubor Duo Teres. Zazní skladby N. Paganiniho, A. Piazooolly, O. Koukala a dalších. Duo Teres (Lucia Fulka Kopsová- housle a Tomáš Honěk - kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Noční závozy v prodejnách Albert

Prodejny potravin Albert ohlásily, že jsou z důvodu plánované protestní akce zemědělců nuceny upravit závozové plány a zvýšit frekvenci nočních závozů. První vlna závozu bude probíhat v noci z neděle 18. 2 na pondělí 19. 2. Vzhledem k umístění prodejen Albert je možné, že nočními závozy dojde k dočasnému narušení komfortu obyvatel, a to vlivem zvýšené hlučnosti při manipulaci se zbožím (např. cinkot skleněných lahví). Společnost ubezpečuje, že při nočních závozech bude postupovat s nejvyšší opatrností, aby minimalizovala případné negativní dopady na noční klid.    

Zveřejněno: 16.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality