Život na Praze 14

TZ 24 – Pravidelně cvičíme, nebudeme plavat, budeme si hrát…

10.7.2013
TZ 24 – Pravidelně cvičíme, nebudeme plavat, budeme si hrát…

* Středa ve znamení cvičení tai chi
Centrální park na černém Mostě je každou středu od 18 do 19 hodin místem, kde pod dohledem akreditovaných lektorů ze Sdružení taoistického tai chi můžeme rozvinout vnitřní umění pro zdraví… Tai chi je vhodné pro všechny věkové kategorie! Stačí překonat prvotní ostych a přijít. Vstup zdarma! Seriál cvičení probíhá pravidelně až do 25. září.
První lekci 3. července sice rozehnal liják (viz foto), ale už za týden tu můžete cvičit i vy!

* Hloubětínský bazén mimo provoz
Stavební práce si vyžádají uzavření bazénů v termínu 15. červenec až 15. srpen 2013. Podle Jana Tošnera z provozovatelské firmy Montservis Praha, a.s. je oprava realizována přes prázdniny proto, aby nebyla narušena pravidelná plavecká výuka mateřských a základních škol. Podle průzkumu je právě v tomto období nejnižší návštěvnost bazénu, lidé bývají na dovolené. Oprava se týká galerie, kde je zrezivělá ocelová konstrukce hrozící pádem. Oprava byla plánovaná již v loňském roce. „Ovšem Magistrát hl. m. Prahy (do jeho správy bazén patří) provedl pozdě výběrové řízení, a tak firma Montservis Praha, a.s. nestihla opravu realizovat. Bazén byl tím pádem v loňském roce otevřen po celé léto. Jde o poslední letní výluku,“ slibuje Jan Tošner. Radnice Mč Praha 14 věří, že výsledné změny ocení všichni návštěvníci tohoto oblíbeného sportovního areálu.

* 17. července se slavnostně otevře hřiště ve Vybíralově ulici
V zahradě u budovy, v níž v současné době sídlí nezisková organizace Jahoda (ul. Vybíralova, Praha 14 – černý Most) bude za pár dnů otevřeno hřiště, které nabídne různé „vychytávky“ pro různé věkové kategorie. Horní část zahrady, tzv. aktivní zóna s věží, prolézačkami a přilehlou asfaltovou plochou pro streetball je zaměřena na aktivity větších dětí. Hřiště pro mrňousy v dolní části zahrady se vedle „klasiky“ – houpadel a prolézaček – chlubí i kovovými zvukovody určenými pro dětskou „šeptandu“ či unikátním nalezištěm – v písku ukrytými stopami prehistorických živočichů a trilobity. Plochu zpestřuje i atypický prvek určený ke hře s pískem. Prostor celého hřiště doplňuje také lanovka, kterou se můžeme poprvé projet při slavnostním otevření 17. července v 16 hodin za účasti zástupců radnice Mč Praha 14. Na realizaci hřiště významně přispělo obchodní Centrum černý Most. V těchto dnech práce na dokončení hřiště finišují…

* Na Parník se vrátí prodejna zdravotních pomůcek
K 1.1.2013 byl v prostorách polikliniky Parník (ul. Gen. Janouška 902, Praha 9) ukončen prodej a výdej zdravotnických prostředků, což řada obyvatel Prahy 14 přijala s rozpaky. Po delším hledání vhodného nájemce nebytových prostor se podařilo najít nového zájemce: Od 1. srpna začne zajišťovat výdej zdravotnických pomůcek a doplňkového prodeje společnost Optimum Sport, s.r.o. z Prahy 4. Smlouvu má do 31.3.2017.

* Známe výsledky soutěže o návrh „Územní rozvoj Starých Kyjí, nové potenciální centrum Mč Praha 14“
Urbanistická soutěž vyhlášená 21.3.2013 nemá vítěze. Hodnotící porota (složená ze zástupců Mč Praha 14 a nezávislých architektů) se dohodla neudělit první cenu, protože žádné z předložených řešení (celkem 5) nevyřešilo zadaný úkol v plné šíři. 2. cena (90.000,- Kč) byla udělena ateliéru Architekti Headhand, s.r.o. z Prahy 1, dvakrát byla udělena 3. cena (60.000,-, resp. 30.000,-) týmu MgA. Ing. arch. Michal Fišer, Ing. arch. Ondřej Vojtíšek a Ing. arch. Eva Hrubatá, resp. ateliéru Šafer Hájek Architekti, s.r.o. z Prahy 5. Na základě výsledku soutěže je podle jednání poroty možné přímo vyzvat všechny účastníky oceněných návrhů k další spolupráci a dokončení. „Věříme, že tím získáme kompletní ucelenou územně plánovací studii, která bude vyhovovat naší městské části,“ okomentoval další postup starosta Radek Vondra.

Kontakt:
Marcela Uhlíková, tisková mluvčí, Mč Praha 14, uhlikova@p14.mepnet.cz, 605 222 238, 225 295 225

Předešlé aktuality

Veřejné projednání – Revitalizace parku Bílý kůň

Přijďte ve středu 28. února 2024 do Kyjosku na Hutích (Splavná 652) vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích. Věnovat se vám budou politici, odborníci a zástupci radnice Prahy 14. Začínáme tradičně v 17.30 hodin. Těšíme se na vás. Zveřejněno: 20. února 2024

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Antifetfest 2024. Natáčejte a hlaste se!

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je tu! Dnes již tradiční přehlídka žákovských a studentských filmů se zaměřuje na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy. A právě teď je ten správný čas se do ní přihlásit. Školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby mohou do soutěže vyslat jednotlivce nebo skupiny maximálně 5 tvůrců. Soutěží se ve dvou kategoriích: žáci druhého stupně základních škol či studenti nižších ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol nebo odborných učilišť. Do filmového klání lze poslat maximálně desetiminutový snímek tematicky odpovídající zaměření festivalu. Harmonogram soutěže: 29. 3. 2024 –  termín

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Chlumeckou ulici čekají v březnu hned dvě omezení

První omezení související se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech. Následovat bude omezení související s opravou povrchu ulice, konkrétně v úseku mezi Pražským okruhem a odbočkou na Ocelkovu ulici ve směru do centra. Oprava bude probíhat ve dvou etapách a opravovat se bude komplexně celý povrch vozovky ve směru do centra. První etapa, která proběhne v termínu od 4. do 16. března 2024 bude zahrnovat výměnu povrchu v pravém jízdním pruhu a zároveň bude zcela uzavřen sjezd (Exit 59)

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Komorní soubor Duo Teres vystoupí v Galerii 14

Ve středu 21. února vystoupí v Galerii 14 od 18. 30 hodin komorní soubor Duo Teres. Zazní skladby N. Paganiniho, A. Piazooolly, O. Koukala a dalších. Duo Teres (Lucia Fulka Kopsová- housle a Tomáš Honěk - kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Noční závozy v prodejnách Albert

Prodejny potravin Albert ohlásily, že jsou z důvodu plánované protestní akce zemědělců nuceny upravit závozové plány a zvýšit frekvenci nočních závozů. První vlna závozu bude probíhat v noci z neděle 18. 2 na pondělí 19. 2. Vzhledem k umístění prodejen Albert je možné, že nočními závozy dojde k dočasnému narušení komfortu obyvatel, a to vlivem zvýšené hlučnosti při manipulaci se zbožím (např. cinkot skleněných lahví). Společnost ubezpečuje, že při nočních závozech bude postupovat s nejvyšší opatrností, aby minimalizovala případné negativní dopady na noční klid.    

Zveřejněno: 16.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality