Život na Praze 14

AKTUÁLNĚ

TZ 5/2020 Park U Čeňku poprvé rozhýbe festival VOLNOFEST

Praha, 8. září 2020 – Tradiční Městečko volnočasových aktivit Prahy 14 letos nahradí nová akce s názvem VOLNOFEST. Místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby na ní odprezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit, které si návštěvníci budou moci na místě vyzkoušet. Připraven je i bohatý doprovodný program.

 „Akce je primárně zacílena na volný čas dětí. Má to logiku. Chceme rodičům usnadnit výběr optimálního zájmového kroužku či sportu, kterým by se jejich potomci mohli v tomto školním roce věnovat. Díky tomu, že je možné si všechny aktivity vyzkoušet, návštěvníci získají lepší představu, které z nich se do budoucna nejlépe věnovat. Během akce budeme samozřejmě dodržovat všechna potřebná hygienická opatření, která vyžaduje současná epidemiologická situace,“ říká místostarostka Prahy 14 PhDr. Zuzana Jelenová, do jejíž gesce akce spadá.

VOLNOFEST se uskuteční 12. září 2020 od 14 do 19 hodin v parku U Čeňku na Černém Mostě
(za volnočasovým centrem Plechárna). „Novinkou přitom nebude jen samotná akce, která oproti původnímu ‚Městečku‘ nabídne více aktivit, zábavy či možností občerstvení, ale například i využití vratných zálohovaných kelímků s motivy dominant Prahy 14. Městská část se dlouhodobě snaží být zodpovědná k životnímu prostředí a snížení produkce odpadu považuje za jeden z nejdůležitějších kroků,“ přidává k tomu místostarostka Prahy 14 Mgr. Irena Kolmanová, která má v městské části mimo jiné na starosti ochranu životního prostředí a naplňování mezinárodního programu místní Agenda 21.

Na co se mohou návštěvníci akce těšit? Na desítky stanovišť, kde si vyzkouší různé kontaktní sporty, tanec, jízdu na koni, dogfrisbee, lukostřelbu, střelbu z kuše, akrojógu nebo třeba malování pískem. Připravena bude i kreativní dílna, kde se děti zapojí do výroby papírové ZOO nebo oblíbené malování na obličej. Za absolvování aktivit si děti v informačním stanu MČ Praha 14 vyzvednou malou odměnu.

„Na VOLNOFESTu najdou lidé i poradenský stan se zkušeným personálem. Kdo bude chtít, může se v něm poradit, jak své dítě motivovat k učení, jak zvýšit jeho schopnost soustředění nebo jak postupovat, když má potíže s řečí,“ vysvětluje místostarostka Jelenová s tím, že se jedná o aktivitu, která tradičně doplňovala i předchůdce VOLNOFESTu, zmiňované Městečko volnočasových aktivit. Poradenský stan je realizován jako součást projektu „Místní akční plán Praha 14 II.“, reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008524 spolufinancovaného v rámci OP VVV.

„Stejně tak bude součástí akce stánek ke kampani Respektuj 18!, na které městská část už několik let spolupracuje s Plzeňským Prazdrojem a která připomíná dospělým, aby mladistvým nezpřístupňovali alkohol. Kdo si bude přát, vyzkouší si tak zvané opilé brýle, pomůcku simulující sníženou schopnost vidění a orientace
u podnapilého člověka,“
doplňuje místostarostka Kolmanová.

Neméně bohatý bude i doprovodný program. Na podiu (i mimo něj) čeká návštěvníky exhibiční vystoupení místních spolků a sportovních klubů, dále květinový muzikál Království, kterým nejmladší část publika pobaví divadelní soubor Anička a letadýlko či večerní koncert kapely Amélia. Po celou dobu akce se lidé budou moci bavit s chůdaři či tzv. furries, tedy nadšenci v kostýmech velkých plyšáků.

 

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

Zveřejněno: 8. září 2020

Napsat komentář