TZ 6/2014 Městská část Praha 14 podpořila vybudování nového multifunkčního prostoru "Tichoviště"

21.3.2014

Prostor bývalé prodejny hudebnin v ulici Kardašovská znovu ožije. O tento prostor projevila zájem nezisková organizace APPN, o. p. s. (Agentura pro neslyšící), která by zde ráda vybudovala multifunkční prostor „Tichoviště“.
„Prostor by měl sloužit pro setkávání a kulturní vyžití místních obyvatel a provozované aktivity budou zaměřeny především na rodiny s dětmi a mládež,“ sdělila ředitelka APPN, o. p. s. Marie Horáková. Záměrem APPN, o. p. s. je ve spolupráci s partnerskou organizací 365, o. p. s. postupně rozvíjet řadu služeb, které budou poskytovány primárně neslyšícími zaměstnanci a dalšími znevýhodněnými osobami. V Tichovišti vznikne kromě jiného herna pro děti, kde budou nabídnuty mimoškolní aktivity a akce, kterých se mohou zúčastnit celé rodiny. Pro mládež bude k dispozici nejen sportovní vybavení a deskové hry, ale budou se také moci zapojit do místních kroužků jako např. fotokroužek, žurnalistický kroužek pro mladé reportéry, výtvarné dílny, kurz znakového jazyka a mnoho dalších aktivit pro zimní i letní období. „Snažíme se, aby nabídka kurzů byla pro děti a mládež zajímavá a neduplikovala se s nabídkou nedaleké ZŠ či jiných subjektů,“ dodala ředitelka Horáková.
Dále se v Tichovišti budou pořádat různé kulturní akce např. divadelní představení, filmové promítání, outdoorové zážitkové akce, v rámci kterých se místní mládež seznámí se světem znevýhodněných spoluobčanů. „Naše městská část takové projekty velice ráda podporuje. Multifunkční prostor, který zde má vzniknou, má podle mého názoru dobré předpoklady k hojné návštěvě už i z toho důvodu, že jsme mladá městská část, kde žije spousty mladých rodin s dětmi, které by rády svůj volný čas trávily smysluplně,“ uvedl starosta MČ Praha 14 Radek Vondra.
Součásti Tichoviště bude také kavárna, která bude vycházet z konceptu kavárny s neslyšící obsluhou na Praze 8 – Tichá kavárna (www.tichakavarna.cz). Těšit se můžeme na množství nápojů a na pekařské a cukrářské výrobky z Tiché pekárny (pekárny s neslyšícími zaměstnanci), kterou provozuje organizace 365, o. p. s.

Kontakt: Michaela Všetečková, tisková mluvčí, MČ Praha 14; vseteckova@praha14.cz; 605 222 256, 281 005 214

Předešlé aktuality

Corrency: pomoc pro rodiče i poskytovatele volnočasových kroužků

Začátek registrace do druhé vlny systému Corrency (projektu zaměřeného na podporu lokální ekonomiky) se blíží. Městská část Praha 14 tentokrát jeho prostřednictvím přispěje na opakující se volnočasové aktivity dětí, respektive podpoří firmy, živnostníky i další organizace, které na území městské části tyto služby poskytují. Náklady nejen na kroužky a další volnočasové aktivity stále rostou. Jedním z cílů radnice je pomoci rodičům zvládnout tuto finanční zátěž a motivovat k zapojení rodiny, které by si jinak financování těchto aktivit nemohly dovolit. Od 1. srpna 2024 se na webových stránkách praha14.corrency.cz otevře bezplatný registrační systém pro zájemce z řad občanů městské části (rodičů) i poskytovatelů kroužků. Prvních

Zveřejněno: 26.7.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Pojďte s námi na grilovačku. Součástí bude i beseda o bydlení

Magistrát hl. m. Prahy pořádá v sobotu 10. srpna 2024 akci Pojďte s námi na grilovačku. Uskuteční se ve volnočasovém centru H55 (Hloubětínská 1138/5) od 14 do 17 hodin. Těšit se můžete na grilované maso a jiné dobroty, chybět nebude živá hudba. Děti potěší oblíbené malování na obličej a skákací hrad. Součástí komunitního setkání bude také beseda o bydlení se zástupci magistrátu a městských částí Praha 14 a Praha 9. Jejím cílem je blíže veřejnosti představit kontaktní místo pro bydlení, které magistrát otevřel na radnici Prahy 14.

Zveřejněno: 26.7.2024

Během srpna bude TSK opravovat vozovku v Poděbradské

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v sobotu 10. srpna 2024 opravu části komunikace Poděbradská, a to vozovku ve směru do centra v úseku od ulice Na Obrátce k tramvajové zastávce "Nademlejnská". Bude provedena výměna povrchu vozovky na 320 m dlouhém úseku. Odfrézována bude vozovka v tloušťky do 10 cm s následnou náhradou z živičného povrchu, dále dojde k opravě uličních vpustí a napojení odvodnění a obrub, a rovněž dojde i k lokální sanaci vybraných míst a na závěr bude realizováno nové vodorovné dopravní značení. Rekonstrukce proběhne ve dvou etapách: 1. etapa: 10. 8. – 21. 8. 2024: bude uzavřen pravý jízdní pruh

Zveřejněno: 18.7.2024