Život na Praze 14

TZ 6/2014 Městská část Praha 14 podpořila vybudování nového multifunkčního prostoru "Tichoviště"

21.3.2014

Prostor bývalé prodejny hudebnin v ulici Kardašovská znovu ožije. O tento prostor projevila zájem nezisková organizace APPN, o. p. s. (Agentura pro neslyšící), která by zde ráda vybudovala multifunkční prostor „Tichoviště“.
„Prostor by měl sloužit pro setkávání a kulturní vyžití místních obyvatel a provozované aktivity budou zaměřeny především na rodiny s dětmi a mládež,“ sdělila ředitelka APPN, o. p. s. Marie Horáková. Záměrem APPN, o. p. s. je ve spolupráci s partnerskou organizací 365, o. p. s. postupně rozvíjet řadu služeb, které budou poskytovány primárně neslyšícími zaměstnanci a dalšími znevýhodněnými osobami. V Tichovišti vznikne kromě jiného herna pro děti, kde budou nabídnuty mimoškolní aktivity a akce, kterých se mohou zúčastnit celé rodiny. Pro mládež bude k dispozici nejen sportovní vybavení a deskové hry, ale budou se také moci zapojit do místních kroužků jako např. fotokroužek, žurnalistický kroužek pro mladé reportéry, výtvarné dílny, kurz znakového jazyka a mnoho dalších aktivit pro zimní i letní období. „Snažíme se, aby nabídka kurzů byla pro děti a mládež zajímavá a neduplikovala se s nabídkou nedaleké ZŠ či jiných subjektů,“ dodala ředitelka Horáková.
Dále se v Tichovišti budou pořádat různé kulturní akce např. divadelní představení, filmové promítání, outdoorové zážitkové akce, v rámci kterých se místní mládež seznámí se světem znevýhodněných spoluobčanů. „Naše městská část takové projekty velice ráda podporuje. Multifunkční prostor, který zde má vzniknou, má podle mého názoru dobré předpoklady k hojné návštěvě už i z toho důvodu, že jsme mladá městská část, kde žije spousty mladých rodin s dětmi, které by rády svůj volný čas trávily smysluplně,“ uvedl starosta MČ Praha 14 Radek Vondra.
Součásti Tichoviště bude také kavárna, která bude vycházet z konceptu kavárny s neslyšící obsluhou na Praze 8 – Tichá kavárna (www.tichakavarna.cz). Těšit se můžeme na množství nápojů a na pekařské a cukrářské výrobky z Tiché pekárny (pekárny s neslyšícími zaměstnanci), kterou provozuje organizace 365, o. p. s.

Kontakt: Michaela Všetečková, tisková mluvčí, MČ Praha 14; vseteckova@praha14.cz; 605 222 256, 281 005 214

Předešlé aktuality

Ples princů a princezen v kulturním domě Kyje

Milé princezny a milí princové, na vědomost se dává, že na zámku se koná veliký bál. Přijďte 25. ledna 2025 do kulturního domu Kyje se s námi pobavit a pořádně si zatančit. Těšit se můžete na: jedinečnou balonkovou show a balónkovou dílničku malování na obličej vystoupení taneční školy Astra soutěž o nejkrásnější kostým Ples se se bude konat od 15 do 18 hodin. Vstupné 50 Kč. Nezapomeňte si svůj královský kostým prince nebo princezny! Těšíme se na vás. Zveřejněno: 17. ledna 2025

Zveřejněno: 17.1.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek

V Galerii 14 vystoupí mladí hudebníci ze souboru Quintetto Soffio

Ve středu 22. ledna 2025 se v 18.30 hodin v Galerii 14 (nám. Plk. Vlčka 686, Praha 9 – Černý Most) představí mladí hudebníci ze souboru Quintetto Soffio ve složení: Eliška Kubíková - flétna, Jana Slavíková - hoboj, Filip Smyček - klarinet, Anna Mikulová - lesní roh, Martin Jirásek - fagot. Na programu jsou skladby J. B. Foerstera, A. Dvořáka, E. Bozzy a dalších. Quintetto Soffio vzniklo v roce 2017 jako uskupení spolužáků na Pražské konzervatoři. Od tohoto roku má za sebou řadu vystoupení na výstavách, vernisážích a na společenských událostech, a to od otevření Trauttmansdorffského paláce Ministerstva zahraniční České

Zveřejněno: 14.1.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Co Prahu 14 čeká v roce 2025? Čtěte lednovou Čtrnáctku

Distribuce lednového vydání časopisu Čtrnáctka začala. V hlavním tématu i v rozhovoru se starostou Jiřím Zajacem se dočtete o tom, co městskou část čeká v letošním roce. A abychom vám zpříjemnili chladné zimní večery, připravili jsme pro vás i výherní novoroční kvíz. Již nyní si můžete časopis stáhnout v elektronické podobě. Přejeme krásný leden. Zveřejněno: 7. 1. 2025

Zveřejněno: 7.1.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality