Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

TZ 7/2021 Městská část Praha 14 má nové vedení. Starostou zastupitelé zvolili Jiřího Zajace

Praha, 24. června 2021 – Ve čtvrtek 24. 6. 2021 pokračovalo XI. jednání Zastupitelstva MČ Prahy 14 přerušené z důvodu rezignace Mgr. Radka Vondry na post starosty a následného odvolání dalších členů Rady MČ. Novým starostou zastupitelé zvolili dosavadního 1. místostarostu MČ Praha 14 Jiřího Zajace (ODS).

„O vlastních agendách uvolněných radních, starosty a místostarostů budeme rozhodovat až na prvním jednání Rady městské části, a to v souladu s novou koaliční smlouvou. Osobně bych se rád věnoval stejné oblasti jako dosud – tedy bytové politice a správě majetku Prahy 14. Mezi mé hlavní cíle spadající do této oblasti patří pokračování v privatizaci bytů a výstavba nových bytů v rámci dvou připravovaných projektů – družstevní výstavby v Kyjích a polyfunkčního domu na Černém Mostě,“ uvedl starosta Prahy 14 Jiří Zajac.

Zároveň zastupitelé zvolili také další členy Rady městské části – místostarosty a uvolněné i neuvolněné radní. Prvním místostarostou se stal dosavadní starosta městské části Mgr. Radek Vondra (TOP 09). „K rezignaci na post starosty, která následnou obměnu ve vedení městské části odstartovala, jsem se rozhodl po zralé úvaze. S částí zastupitelů máme natolik rozdílný pohled na některé klíčové oblasti, že v původním modelu již nebylo možné spolupracovat. Epidemiologická opatření se rozvolnila a je potřeba se plně soustředit i na ty oblasti, které patří mezi pandemií nejpostiženější – kulturu a školství. A to se v minulém složení koalice nedařilo. Samozřejmě mě to mrzí, protože se řada věcí povedla, ale program, ke kterému jsem se upsal, je pro mě důležitější než křeslo starosty,“ řekl 1. místostarosta Mgr. Radek Vondra.

 Dalšími nově zvolenými členy Rady městské části Praha 14 jsou:

  • Irena Kolmanová (TOP 09) – místostarostka
  • Petr Hukal (Piráti) – místostarosta
  • Jaromír Krátký (ODS) – místostarosta
  • Michal Prager, MBA (Piráti) – uvolněný radní
  • Pavel Mašek (TOP 09) – uvolněný radní
  • Jiří Klíma MBA (TOP 09) – neuvolněný radní
  • Josef Kutmon (ODS) – neuvolněný radní

 

Pro více informací:

Veronika Berná, Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.: 225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz