Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Setkání kultur, foto: Setkání kultur 2020, autor: Kristýna Bílková

TZ 8/2021 Setkání kultur 2021 roztančí farní zahradu v Kyjích

Praha, 11. srpna 2021 – Také letos městská část Praha 14 pořádá tradiční Setkání kultur. Stejně jako minulý rok se lidé mohou těšit na sérii koncertů ve farní zahradě u kostela sv. Bartoloměje v Kyjích.

„Praha 14 patří mezi pražské městské části s největším počtem obyvatel z jiných zemí. Setkání kultur proto už neodmyslitelně patří do portfolia akcí, které pořádáme. Jeho cílem je přibližovat zvyklosti a kulturu jiných národů a posilovat tak dobré vztahy mezi majoritní společností a menšinami,uvedl radní Bc. Michal Prager, MBA, do jehož gesce spadá sociální oblast.  

 Koncerty ve farní zahradě (Prelátská 12, Kyje) si lidé budou moci užít už tuto sobotu 14. srpna 2021 od 16 do 21 hodin.

Vystoupí:

  • VOJTA LAVIČKA & GIPSY BALKAN BAND– romské a balkánské rytmy;
  • TERENTETE MOTYKA!– slovenské a ukrajinské lidové písně s cimbálem;
  • RAMIL GASANOV & KATEŘINA HORÁČKOVÁ– autorská hudba s prvky africké, mongolské a černošské kultury;
  • ŠENKI BAND A FÍFA – tradiční romská hudba a romské čardáše.

 Odpolednem plným muziky návštěvníky provedou moderátoři Dana Račková a Roman Červeňák. Akce se koná za finanční podpory magistrátu hl. m. Prahy ve spolupráci s partnery Praha 14 kulturní, Římskokatolická farnost u kostela sv. Bartoloměje v Kyjích a Performalita. Vstup je zdarma.

Letošní kampaň Setkání kultur Praha 14 pořádá již podvanácté. „S výjimkou posledních dvou let, které poznamenala pandemie covid-19, se vždy jednalo o sérii mnoha aktivit. Nejen o koncerty, ale například i o nejrůznější přednášky či o ochutnávky jídel z různých koutů světa. Přestože i tato skromnější verze oslav je velkým zážitkem, těším se, až nám okolnosti opět dovolí související nabídku rozšířit,“ dodal radní Prager.

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz