Filmový klub – Po strništi bos

Vstup: 90 Kč
Vhodné pro: BEZBARIÉROVÉ
Pořadatel: hloubetinska55

Film, který vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka, diváky zavede do období protektorátu, kdy se mladý hrdina z Prahy dostává do venkovského prostředí. Eda Souček, kterého diváci znají už z legendární Obecné školy, má před sebou nelehký úkol. Musí najít a obhájit své místo v místní klukovské partě. Střetává se se světem odlišným od toho městského, ale i s rodinnými tajemstvími, která v novém prostředí vyplouvají na povrch. Snímek tematicky tvoří tetralogii s filmy Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, jež vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století. Režie snímku se opět ujal syn Zdeňka Svěráka Jan, jenž tentokrát napsal i scénář.

Promítáním snímku Po strništi bos zahajujeme sérii filmových večerů. Každý měsíc se můžete těšit na film podle knižní předlohy. Na akci s námi spolupracuje pobočka Městské knihovny Praha, kterou v H55 najdete, takže se dočkáte i poutavých úvodů před promítáním s mnoha zajímavostmi k filmu.

Další akce

Pokračovat na seznam akcí