OZNÁMENÍ

TZ 16/2019 Zastupitelstvo Prahy 14 schválilo rozpočet na rok 2020

Praha, 20. prosince 2019 – Na svém posledním letošním jednání zastupitelé Prahy 14 schválili rozpočet městské části na nadcházející rok. Radnice bude nakládat s příjmy 320,12 milionu korun, výdaje činí 518,7 milionu korun.

„Převaha výdajů nad příjmy tvoří schodek hospodaření, který je však plně krytý dalšími zdroji financování, například návratnou finanční výpomocí z rozpočtu hl. m. Prahy. Je určena na předfinancování výdajů na projekt rekonstrukce radničních budov, s nímž začneme v příštím roce a na který jsme získali dotaci z evropských fondů,“ vysvětluje starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra.

S investicemi jako je ta do rekonstrukce radnice, souvisí navýšení kapitálových výdajů. Ty v porovnání s loňským rokem stoupnou zhruba o 85 milionů korun. „Mimo jiné se bude investovat například do opravy ulice Za Rokytkou, projektové přípravy proměny Centrálního parku na Černém Mostě, úprav v areálu ZŠ Vybíralova vyplývajících z projektu Vybíralka 25, tedy pilotního projektu revitalizace pražských sídlišť či do vybudování parku pro bikery na Jahodnici,“ vyjmenovává starosta Vondra.

Příjmy budou městské části plynout mj. z rozpočtu hlavního města Prahy a ze státního rozpočtu. Nemalý finanční zdroj představují i dotace, zejména z evropských fondů, v jejichž získávání patří Praha 14 k nejúspěšnějším městským částem.

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz