MALÉ projekty – do 300 tisíc korun
REVITALIZACE DOLNÍ ČÁSTI ALEJE VIDLÁK V HOSTAVICÍCH (Radek Novotný, 104 300 Kč)
Popis projektu: Úpravou porostu v remízku náletových dřevin navazující na dolní část aleje Vidlák dojde k vykácení těchto dřevin až na vzrostlý dub zimní, který bude tímto zásahem uvolněn a stane se tak lokální solitérní dominantou viditelnou z průhledu aleje i širokého okolí. Dojde zde též k plošné úpravě terénu, doplnění ornice a založení trávníku.
Místo realizace: Hostavice, remízek náletových dřevin mezi dolní částí aleje Vidlák a blízkou říčkou Rokytkou
Využití projektu: Takto vytvořený prostor přispěje svojí výjimečností k uvědomění si hodnot přírodního dědictví kulturní krajiny širokou veřejností. Mohutné významné dřeviny jsou v tomto kontextu doslova živým národním pokladem, žijícím po celá staletí – kdy už naše generace zde nebudou.
OBNOVA VEŘEJNÉ STUDNY V HOSTAVICÍCH (Martin Macháček, 70 631 Kč)
Popis projektu: Nedostatek vody se v posledních letech stává celosvětovým problémem. Jednou z možností, jak ušetřit pitnou vodu je nahrazovat ji ve vhodných případech vodou užitkovou. Návrh projektu zahrnuje vyčištění stávající studny, její osazení novým poklopem a ruční pumpou, vybudování přístupového chodníčku i umístění informační tabule.
Místo realizace: Hostavice, ostrůvek u bývalé samoobsluhy v ulici Novozámecká
Využití projektu: Realizace by tak jistě přispěla k lepšímu hospodaření vodou v dané lokalitě, zároveň by se toto místo mohlo stát, zejména v letních horkých měsících i místem k setkávání místních obyvatel.
DOPLNĚNÍ HERNÍCH PRVKŮ NA HŘIŠTĚ SICHEROVA (Rostislav Kotil, 300 000 Kč)
Popis projektu: Doplněním herních prvků na již vytvořené hřiště vznikne komplexní volnočasová zóna pro děti všech věkových kategorií i zázemí pro jejich rodiče. Jedná se o dřevěný altán pro posezení ve stínu, zapuštěnou trampolínu a lanovou pyramidu. Prvky budou sladěny s dosavadním rázem nově vybudovaného hřiště.
Místo realizace: Kyje – Hutě, travnatá plocha pod ulicí Sicherova
Využití projektu: Takto komplexně řešené hřiště bude velkým přínosem jak pro obyvatele z přilehlého sídliště, tak pro rodiny ze starší zástavby rodinných domů za ulicí Jamská a okolí.
PING PONG NA ČERNÉM MOSTĚ 1 (Tereza Skácelová, 238 500 Kč)
Popis projektu: Cílem projektu je vybudování dvou vhodných funkčních povrchů s pingpongovými stoly, doplnění mobiliáře (např. lavičky, odpadkový koš), oprava plotu stávajícího volnočasového prostoru, zastřižení větví nad sportovními plochami a vyklučení křoví, které prorůstá plotem do sportoviště.
Místo realizace: Černý Most 1, východní cíp vnitrobloku mezi ulicemi Cíglerova a teplárnou v ulici Pospíchalova. Jedná se o parkovou plochu a sportoviště (dvě asfaltové plochy obehnané nízkou zídkou s plotovými díly).
Využití projektu: Vznikne tak vhodné místo pro setkávání místních obyvatel, jednotlivců i rodin, při aktivním a bezpečném trávení volného času. Projekt významně zvedne i estetickou úroveň tohoto prostoru, jak pro jeho návštěvníky, tak i pro obyvatele přilehlých domů.
FIT PARK LEHOVEC (Ing. Monika Žubretovská, 299 200 Kč)
Popis projektu: Cílem projektu je rekultivace veřejného tak, aby místní obyvatelé získali nové místo pro trávení volného času, zejména pohybovými aktivitami. Projekt počítá s rozmístěním 6 posilovacích prvků pro dospělé s 8 pozicemi na cvičení. Zahrnuta je i instalace informační tabule s návodem na správné používání jednotlivých zařízení a tipy na cvičení. Umístění posilovacích prvků bude zohledňovat celkový estetický vzhled celého prostoru.
Místo realizace: Lehovec, travnatá plocha vedle psího hřiště u ulice Kukelská
Využití projektu: Realizace projektu umožní lidem různých věkových skupin pravidelně posilovat, zlepšovat svou fyzickou kondici a trávit přitom volný čas v přírodě.
VELKÉ projekty – do 2,5 milionu korun
VENKOVNÍ GYMNASTICKÝ WORKOUT NA HUTÍCH (Věra Šubrtová, 500 000 Kč)
Popis projektu: Cílem projektu je realizace unikátní konstrukce s gymnastickými prvky, kterou ocení nejen náctiletí, ale také ženy, které se dnes nezřídka věnují posilování a akrobacii. Většina navržených prvků je dnes dostupná bohužel pouze v profesionálních studiích. Realizace návrhu bude přínosem pro lokalitu Hutí a vhodně doplní stávající prvky v ploše. Součástí realizace by měla být také bezpečná dopadová plocha.
Místo realizace: Kyje – Hutě, dětské hřiště pod ulicí Sicherova
Využití projektu: Cílová věková skupina kategorie 8 – 99let, děti, ženy i muži které zajímá akrobacie nebo posilování vlastní vahou.
REKONSTRUKCE CHODNÍKU DVOŘIŠŤSKÁ (Mgr. Jaroslav Humpolec, 1 130 000 Kč)
Popis projektu: Oprava chodníku v ulici Dvořišťská, před domy 967, 968, 1245-1249. Chodník je v původním stavu z roku cca 1975. Část chodníku před domy 959 – 966 byla rekonstruována v 90. letech. Délka opravovaného chodníku cca 95 m. Šířka chodníku 1,40 m (cca 1230 m2) Mimo domu 968 je u všech domů zámková dlažba ke stávajícímu chodníku.
Místo realizace: Kyje, ulice Dvořišťská
Využití projektu: Chodník je značně poškozen. Stěžuje chůzi starším a invalidním lidem nebo rodičům s dětským kočárkem. Po chodníku chodí lidé bydlící v ulici Dvořišťská a všichni lidé jdoucí na nádraží Praha Kyje. Rekonstrukce chodníku by proto výrazně zlepšila jeho průchodnost, ale i možnost zimního úklidu.
KLUZIŠTĚ Z UMĚLÉHO LEDU NA HUTÍCH (Alexandr Procházka, 2 500 000 Kč)
Popis projektu: Projekt na využití stávajícího víceúčelového hřiště v zimních měsících. Cílem projektu je instalace umělého mobilního kluziště (imitace ledu) v rozměru 20×10 metrů, které by se dalo umístit na hřiště jedno ze stávajících hřišť. Unikátní švýcarská certifikovaná technologie GLICE je zcela ekologická, tichá a se zárukou na plochu 12 let. Po skončení životnosti kluziště jej lze 100% zrecyklovat.
Místo realizace: Kyje – Hutě, stávající hřiště mezi ulicemi Babylónská, Splavná a Světská
Využití projektu: Možnost využití stávajících sportovišť i v zimních měsících.
REVITALIZACE KRUHOVÉHO OBJEZDU VLKOVICKÁ / DVOŘIŠŤSKÁ / BOŠILECKÁ (Jan Moravec, 1 500 000 Kč)
Popis projektu: Cílem navrhovaného projektu je revitalizace a ozelenění kruhového objezdu mezi ulicemi Vlkovická, Dvořišťská a Bošilecká. Chtěli bychom nahradit jeho stávající, nevzhlednou, betonovo-asfaltovou podobu a vytvořit esteticky atraktivní prostor osazený centrálním stromem, trvalkami a doplněný solitérními kameny. Domníváme se, že nová podoba kruhového objezdu bude mít přínos pro místní i širší komunitu v Kyjích spočívající ve vylepšení vzhledu našeho společného okolí.
Místo realizace: Kyje, kruhový objezd Vlkovická – Dvořišťská – Bošilecká
Využití projektu: Chceme vytvořit místo, které bude pěkně vypadat a přinášet radost. Naší snahou je oživit neatraktivní prostor prostřednictvím zeleně a doplňkových prvků, které zlepší celkový vizuální dojem místa. Takto oživené místo bude pak i lépe zapadat do prostředí okolní zástavby. Cílovou skupinou jsou lidé, kteří projíždí či prochází kolem kruhového objezdu. Toto zahrnuje jak obyvatele místního, tak i širšího okolí. Místem prochází cyklostezka propojující Kyje, Aloisov, Černý Most a Hostavice.
ÚPRAVA HŘIŠŤ NA HUTÍCH – OPATŘENÍ PRO ZAMEZENÍ NEŽÁDOUCÍHO HLUKU (Ing. Stanislav Hejda, CSc., 650 000 Kč)
Popis projektu: Realizace tohoto projektu přispěje k odstranění závažných nedostatků vycházejících z nevhodného výběru volby tohoto typu univerzálního hřiště, které se používá hlavně u škol a sportovišť, kde není v blízkém okolí žádná bytová zástavba. Dále pak skluzavky Strážní věž, při jejímž používání dochází k nadměrnému hluku a je tak rušivým prvkem pro obyvatele jinak poklidné oblasti, zejména v ulicích Babylónská, Splavná, Světská a Jordánská.
Místo realizace: Kyje – Hutě, stávající multifunkční hřiště ohraničené ulicemi Babylónská, Splavná, Světská a Jordánská.
Využití projektu: Vhodnou revitalizací – například výměnou dřevěných mantinelů okolo hřišť za ocelové rámy s výpletem, výměnou komponentů basketbalových košů, vypodložení nebo výměna skluzavky nebo úprav povrchů a dopadový ploch by se z tohoto hřiště mohla stát bezpečná a pro své okolí neobtěžují lokalita, kterou jistě budou místní obyvatelé rádi využívat. Zároveň tato opatření jsou výstupem provedené akustické studie a mají eliminovat šíření nežádoucího hluku při provozu hřiště.
VYHLÍDKOVÉ MOLO NAD KYJSKÝM RYBNÍKEM (Vladimír Diviš, 1 249 000 Kč)
Popis projektu: Podél jižního břehu Kyjského rybníka vede pěší stezka, hojně využívaná rezidenty z okolí i turisty či návštěvníky KD Kyje. Jeden z přístupů na tuto stezku (naproti restaurace Šimanda) je extrémně strmý, i několik dní po dešti velmi kluzký, a tudíž velmi nebezpečný. Již mnohokrát zde došlo k úrazům zejména dětí.
Projekt navrhuje transformaci tohoto přístupu na vybudování vysutých terasovitých dřevěných schodů se zábradlím v šíři 2 metrů až nad břeh Kyjského rybníka, kde ve výšce cca 3 metry nad hladinou rybníka vyústí v dřevěné vyhlídkové molo (rovněž se zábradlím) upevněné na kůlech o rozměrech 6 x 5 metrů s nosností pro až 30 osob.
Místo realizace: Kyje, stezka vedoucí od KD Kyje ke břehu Kyjského rybníka
Využití projektu: Transformace stezky ve vysuté terasovité dřevěné schody s vyhlídkovým molem eliminuje nebezpečí úrazů návštěvníků, zkultivuje dané místo a dá vzniknout prostoru, který bude možné využívat nejen jako místo k vyhlídce, relaxaci a odpočinku, ale bude je možné využít i pro komorní společenské obřady jako je například svatba.
MALÉ projekty – do 200 tisíc korun
VÍTĚZNÉ PROJEKTY:
ZPROSTUPNĚNÍ ZELENÉ PLOCHY MEZI ULICEMI JAMSKÁ, SICHEROVA A BUDOVATELSKÁ, ZŘÍZENÍ ODPOČINKOVÉHO MÍSTA, INSTALACE PEVNÝCH KOŠŮ NA DISCGOLF A BETONOVÉHO PINGPONGOVÉHO STOLU (Ing. Věra Šubrtová, 198 772 Kč) – nebude se realizovat
Popis projektu:
Cílem projektu je rozšíření možností trávení volného času pro obyvatele čtvrti Kyje – Hutě a stabilizaci lokality, dosud z velké části zcela zanedbané, ve které našli úkryt lidé bez domova. V lokalitě Kyje Hutě žije cca 3 500 obyvatel a je zde zásadní nedostatek vhodných ploch pro trávení volného času
a sousedské setkávání. Projekt se týká zelené plochy mezi ulicemi Sicherova, Jamská a Budovatelská, která je ke dnešnímu dni velké části nepřístupná, bez možnosti jakékoliv údržby.
Záměrem projektu je probírka stávajícího neprostupného, bezdomovcům vyhovujícího porostu tak, aby byla vytvořena přirozená, avšak pro obyvatele uživatelná, lokalita se zachováním hodnotných porostů a přirozeného prostředí pro místní faunu. Navrhuji plochu citlivě proklučit a uvolněné plochy navrhuji dosít vhodnou směsí bylin vhodných pro danou lokalitu. Dosev by byl užitečný i na místech s nevhodným nebo nedostatečným bylinným porostem. Navrhuji zachování kompaktních celků zeleně a již vzrostlých stromů (švestky, jabloně, ořešáky, akáty) a keřů (hloh, myrobalán apod). Vzhledem k omezení realizace na pozemcích Hlavního města Prahy jak z realizačního, i tak rozpočtového, není součástí návrhu vybudování mlatových nebo jinak mírně zpevněných cest a předpokládám, že cesty si obyvatelé vytvoří běžným užíváním. V případě rozpočtových možností by bylo vhodné zvážit vybudování několika málo cestiček s ohledem na ostatní plánované projekty v lokalitě. Ve více otevřených prostorech zájmového území navrhuji umístit zařízení sloužící k odpočinku a zábavě obyvatel.
Protože v lokalitě absentuje jakékoli posezení pro skupiny lidí (v blízkém okolí jsou pouze samostatné lavičky lemující účelové komunikace), navrhuji v lokalitě umístit jednoduché piknikové posezení a umožní-li to požárně bezpečností posouzení lokality, pak i veřejný gril. Posezení a případné grilovací místo by mělo být umístěno na přístupném, viditelném místě, aby se zde nescházely nežádoucí osoby, a aby současně posezení skupin osob nerušilo obyvatele přilehlé zástavby.
Všechna zařízení navrhuji takového charakteru, aby v případě realizace jiných projektů v území (školka, dětské hřiště) bylo možné tyto prvky operativně přemístit na jiné vhodnější místo v lokalitě, případně i do jiné lokality. Navržené prvky jsou nenáročné na instalaci, budoucí údržbu a rovněž finančně dostupné pro participativní projekt.
Jedná se o malé rekreační discgolfové hřiště (4-6 košů). Hraní discgolfu (házení létajícím talířem na pevný cíl) je moderní volnočasová aktivita vhodná pro každou věkovou kategorii, podporuje společné trávení času dospělých, dětí nebo přátel v přírodě a nevyžaduje perfektně upravený povrch. K hraní se používá speciální disc (pořizovací hodnota je již od 80 Kč), ale svůj účel dobře splní i obyčejný létající talíř. Pevný betonový pingpongový stůl, v blízkosti budoucích dětských hřišť.
PŘED:
VIZUALIZACE:
DOPLNĚNÍ HERNÍHO PRVKU NA DĚTSKÉ LESNÍ HŘIŠTĚ KYJSKÁ ( Roman Petrenko, 200 000 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Travnatá louka u lesa na rohu ulic Kyjská a Hostavická v Hloubětíně je již několik desetiletí využívána jako místo na příjemné posezení v obklopení zeleně a jako místo pro hry dětí. Využívají ji nejen rodiče s dětmi ze širokého okolí, ale také kolektivy mateřských škol z Hloubětína. V zimních měsících se louka a její jižní strmé lesní cesty stávají oblíbeným místem na sáňkování a bobování. V minulosti byly na louce umístěny různé dětské prvky, houpačky, skluzavka či pískoviště. V současné době se na louce nachází pouze jeden hrací prvek pro děti a to jednoduchá konstrukce s vertikální sítí. Cílem tohoto projektu je umístit na hřiště další herní prvek.
UMÍSTĚNÍ:
Dětské lesní hřiště Kyjská, na rohu ulic Kyjská a Hostavická.
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
OBNOVA VEŘEJNÉ (OBECNÍ) STUDNY (Martin Macháček, 84 700 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Vrátit do okolí starých obecních studní život a vytvořit z nich místa, kde se budou lidé zase jako kdysi rádi společně scházet a povídat si. Opravením zanedbaných studen a jejich okolí chceme vrátit tyto tradiční vesnické stavby. V suchých letech se hodí každý zdroj vody. Dnes má každý vodovod, ale zase když zrovna nepoteče voda, tak si má každý jít kam pro vodu. Vodovod samozřejmě máme ve všech místních částech, nicméně mají lidé studny hodně využívané. Voda v obecních studních bude nejspíš užitková, poslouží třeba pro zalévání květin. Městská část Praha 14 nezaručuje kvalitu vody, ani to, že ve studni voda bude.
UMÍSTĚNÍ:
Hostavice – ostrůvek křižovatka Novozámecká – Vidlák
PŘED:
REALIZACE:
HŘIŠTĚ NA STOLNÍ TENIS (Alexandr Reznic, 200 000Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Projekt malého hřiště na stolní tenis rozšíří stávající nabídku sportovních aktivit na sídlišti Černý Most. Dva pingpongové stoly umožní pořádat místní turnaje nebo si „prostě jen zahrát“ v příjemném prostředí Centrálního parku Černý Most.
Stolní tenis je nejrozšířenějším sportem na světě. Konkrétně v České republice patří mezi jeden z mála sportů, kterému neustále roste členská základna. Je nenáročný na hrací prostor i finance. Jde o sport, který zlepšuje koordinaci a pohybové návyky, zejména práci nohou, rychlost, dynamiku, ale také ohebnost a krátkodobou vytrvalost. Jako kolektivní veřejný sport taky má potenciál ke sdruženi lidi z okolí hřiště.
Přidáni hřiště na stolní tenis rozšíří stávající nabídku sportovních aktivit na sídlišti Černý Most, a to potenciálně velice široké skupině obyvatel od dětí školního veku až po seniory.
UMÍSTĚNÍ:
Louka na západní straně Centralního parku poblíž rybníka Aloisov. Díky své poloze je poměrně dobře chráněná před větrem. Přitom se nachází vedle frekventované pěší cesty do horní části sídliště, což snižuje riziko vandalizaci nebo zneužiti hřiště. Hřiště bude umístěno ve volném prostranství z jedné strany krytém stromy a zároveň tak, aby nedošlo k případných komplikací při pozdější revitalizaci parku.
UMÍSTĚNÍ:
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
LAVIČKA PRO ZŠ CHVALETICKÁ 1. STUPEŇ (Zuzana Kňazeová, 200 000 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Náměstíčku před budovou ZŠ Chvaletická (1. stupeň) chybí místo, kam by si děti a rodiče mohli sednout. Lavička je navrhovaná v jižním nároží jako malé nízké pódium, ve kterém je vytvořené i
místo pro strom, aby v létě zastínil betonovou plochu.
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
PROJEKTY, KTERÉ NEPOSTOUPILY:
STOLNÍ HRA 141 (Petr Vaněk, 200 000 Kč)
Popis projektu:
Stolní desková hra, která svým obsahem bude navazovat na úspěšnou knihu o Černém Mostě – Linka č. 141, podobně jako byly předchozí akce – divadelní představení Ikarus 141 nebo dokumentární film.
Hlavní prvek tvoří autobusy Ikarus linky 141 pohybující se mezi konečnými stanicemi Českomoravská a Černý Most, které vysazují a nabírají kaštany
(název pro cestující v dopraváckém slangu), prezentované nejrůznějšími subkulturami (skejťáci, šopaholici, voňavky atd.). Na stanicích trasy se plní různé příkazy nebo činí zásadné strategická rozhodnutí. Účelem hry je vysazení všech cestujících a získání tří karet černomosteckých osobností. Pravidla jsou neotřelá, zvláštní ale snadno pochopitelná, průběh intuitivní (piktogramy na hracím plánu, žádný dlouhý návod). Hra chce umožnit co největší zapojení fenoménu hráče samotného, nikoliv pouhé náhody. Výtvarné řešení představované modely Ikarusů, rozhlednou Doubravka, či kartami s ilustracemi Petra Urbana by mělo přinést všem hravým nejeden příjemně strávený večer.
VIZUALIZACE:
KNIHOBUDKY (Martina Kramperová, 45 000 Kč)
Popis projektu:
Knihobudka by měla sloužit k bezplatnému půjčování a výměně knih. Knihy, které již nechcete, můžete přinést, můžete si naopak nějakou vybrat. Po jejím přečtení ji vrátit, nebo si ji i nechat. Knihobudky již fungují na spoustě míst, na některých z nich dokonce s pěkným posezením k četbě. Cílem je vytvořit takové místo i u metra Rajská zahrada, kde je jedna bývalá telefonní budka prázdná. Ke knihobudce bychom rádi přidali i lavičku.
VIZUALIZACE:
KNIHOBUDKA (Milena Kučerová, 43 300 Kč)
Popis projektu:
Vybudování knihobudky Jahodnice pro veřejnost na veřejně přístupném místě. Lidé mají možnost si vypůjčit (odnést) a zároveň i darovat (přinést) knihy. Knihobudka přinese možnosti pro výměnu knih, obohatí kulturní a společenské dění na Jahodnici a zároveň bude sloužit jako sociální podpora pro znevýhodněné skupiny obyvatel.
VIZUALIZACE:
KNIH – BUDKA HOSTAVICE – OSTRŮVEK OBRATIŠTĚ BUS (Radek Novotný, 45 810 Kč)
Popis projektu:
Vezměte si knihu na cesty, na lavičku, k vodě nebo třeba domů do křesla. Poté ji odložte do jakékoliv knihobudky či jinam na veřejné místo. Klidně si ji ale nechte i ve své knihovně. Máte-li naopak doma knihu, která vás již omrzela, pošlete ji do světa přes naší knihobudku. Cílem je, aby knihy žily svým životem a dělaly radost dál.
VIZUALIZACE:
PRAHA 14 POMÁHÁ TŘÍDIT ODPAD – SADA BAREVNÝCH TŘÍDÍCÍCH TAŠEK (Mgr. Irena Bátrlová, 150 000 Kč)
Popis projektu:
Pro občany z Prahy 14 pořízení sad tašek na tříděný odpad (1 sada = 3 tašky o velikosti 40 litrů – zelená na sklo, modrá na papír a žlutá na plasty). Sad by bylo 1414 – dvě čtrnáctky jako symbol Prahy 14. Lidé by si je zdarma, do vyčerpání zásob, vyzvedávali na Městském úřadě přímo v Podatelně v předem daném období a v určené dny, což by bylo zveřejněno s předstihem např. v měsíčníku „Čtrnáctka“ nebo na sociálních sítích (facebook). Sada by se vydávala pro každou domácnost pouze jednou na základě občanského průkazu jednoho dospělého z dané domácnosti, jediné kritérium trvalý pobyt na území Prahy 14.
VELKÉ projekty – do 2 milionů korun
VÍTĚZNÉ PROJEKTY:
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ NA HUTÍCH (Rostislav Kotil, 1 322 250 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Záměrem projektu je úprava neudržované plochy a vytvoření rekreačního prostoru přírodního charakteru pro obyvatele a vybudování dětského hřiště pro věkovou kategorii 3 – 6 let v lokalitě Kyje na Hutích. Revitalizací vznikne plnohodnotný prostor, který mohou využívat nejen matky s dětmi, ale všechny věkové kategorie. Navrhované řešení dětského hřiště na přírodním zatravněném povrchu spočívá v umístění několika hracích prvků, fitness prvků, laviček a odpadkových košů, vše z přírodních materiálů. Hřiště je neoplocené, volně přístupné. Prostor je rozdělen na zóny. V jedné zóně se nachází posilovna pro dospělé a gril zóna. V druhé zóně se nachází dětské hřiště pro věkovou kategorii 3 – 6 let. Projekt také přispěje k rozvoji sousedských a komunitních vztahů, jelikož se revitalizovaný prostor stane místem pro střetávání, kde si občané mohou sami organizovat i komunitní a sousedské oslavy a akce.
UMÍSTĚNÍ:
Jižně od ulice Sicherova, vymezené na části pozemku parc.č. 2575/27, 2578/1, 2578/6 a 2578/27 k.ú.: Kyje.
VIZAULIZACE:
SPORTOVNÍ VYBAVENÍ DO PLECHÁRNY (Jiří Broum, 947 000 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Naše městská část se může pyšnit jedinou krytou halou pro skateboarding v České republice. Překážky, které se v ní v současné době nacházejí, slouží sportovcům už několikátou sezonu a i na nich se podepsala extrémní zátěž, jíž je hala vystavena pravidelným užíváním. Cílem projektu je návrh a výstavba nových designových překážek reflektujících nejnovější trendy. Vybudováním nového skateparku poskytneme nejen zázemí místním sportovcům, ale zároveň budeme atraktivitě propagovat naši MČ.
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
REVITALIZACE PŘEDPROSTORU ZÁKLADNÍ ŠKOLY BRATŘÍ VENCLÍKŮ (Mgr. Klára Machová, 334 778 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Záměrem je revitalizovat dosud nevyužívanou plochu před školou, rozšířit prostor o pobytovou plochu pro žáky a zvýšit tak celkovou kvalitu prostředí. V severovýchodním rohu se nachází šachta Pražské teplárenské, která byla pokryta navršenou zeminou z niž vystupovaly čtyři vstupy. Žáci školy používali tyto vstupy k sezení. Před vstupem do školy se nachází několik laviček. Šachta prošla toto léto rekonstrukcí, terén i vstupy byly zarovnány na úroveň okolních chodníků. Na travnaté ploše jsou navrženy dvě pobytové sítě z provazů s ocelovými sloupky a dřevěné špalky na sezení umístěné do skupin. Špalky budou z tvrdého dřeva opatřeny úpravou zajišťující jejich dlouho životnost. Kolem špalků bude rozsypána štěpka. Montáž prvků nezpůsobí výrazný hluk. Výběr prvků byl projednán se vzorovou skupinou žáků a reflektuje jejich volbu. Žáci upřednostnili sítě a špalky před lavičkami.
PŘED:
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
FIT PARK I PRO SENIORY – PRAHA 14 KYJE, UL. VLKOVICKÁ (Miroslav Soukup, 799 149 Kč) – zrealizováno
Popis projektu:
Fit Park Kyje
Návrh řeší komplexní rekultivaci pozemku s výsledným využitím primárně pro volnočasové aktivity, jak místních obyvatel, seniorů, dětí, tak i návštěvníků. Jedná se o malý fit park pro pohybové využití, relaxaci a odpočinek. Zároveň mění zanedbané místo na tzv. zelený veřejný prostor, který bude řešen sadovými úpravami.
UMÍSTĚNÍ:
Severně u kruhového objezdu, do kterého ústí ul. Vlkovická, Dvořišťská a Bošelická.
VIZUALIZACE:
PROJEKTY, KTERÉ NEPOSTOUPILY:
DIVOKÁ KOMUNITNÍ ZAHRADA ČERNÝ MOST II (Ing. Tomáš Novotný, Dagmar Schytilová, 625 900 Kč)
Popis projektu:
Je prokázáno, že hrabat se v zemi má pozitivní vliv na lidskou psychiku. Ve velkých městech však spousta lidí tuto možnost nemá. Proto bych rádi na Praze 14 vybudovali komunitně spravovanou zahradu a nabídli tak možnost svého kusu úrodné půdy všem zájemcům o zahradničení. Inspirujeme se při tom z mnoha úspěšných projektů, které se dodnes těší velkému zájmu a kromě sklizně přináší i nové sousedské vazby. Pozemek u ulice Arnošta Valenty (parc. č. 221/2) může nabídnout až 50 vyvýšených záhonů pro zahradničení a pěstování.
VIZUALIZACE:
PARK TRAVNÁ (Jan Rambousek, David Grygar, 1 624 600 Kč)
Popis projektu:
Proměna travnaté plochy, na které neroste ani jedna rostlina, na funkční a hezké odpočinkové místo. Budou vybudovány chodníky, doplněny nízkými lavičkami na betonových blocích a travnatá plocha vhodně osázena stromy. Směrem do ulice bude místo odcloněno nízkým „živým plotem“. Na nových chodnících budou nakresleny motivy vhodné pro venkovní hry.
Záměrem této změny je celková kultivace prostoru východně od MŠ Jahodnice, lepší pěší prostupnost, budoucí mikroklima z vzrostlých stromů a vytvoření místa pro krátké setkávání.
VIZUALIZACE:
PSÍ HŘIŠTĚ (Simona Gothová, 1 568 796 Kč)
Popis projektu:
Cílem projektu je vybudování prostoru vyhraněného pro volný pohyb psů za doprovodu jejich majitelů. Areál hřiště bude umístěn do klidnější části parku na severovýchodě území hned v sousedství trafostanice na louce, která je již dnes oblíbená pro venčení psů. Oplocené hřiště bude obsahovat 8 herních prvků z masivního akátového dřeva, ale i doplňující prvky a mobiliář jako například stojan na sáčky nebo lavice.
Realizace projektu nabídne psům množství herních prvků, travnatou plochu a socializaci s jinými psy. Návštěvníci uvítají lavičky a méně starostí s hlídáním pohybu jejich psů, jelikož prostor bude oplocený. Projekt bude přínosem i pro ostatní uživatele parku, kteří si v parku hrají, procházejí se či relaxují – díky oplocené psí louce se budou cítit bezpečněji a jistě uvítají i redukci výskytu psích exkrementů v parkové zeleni.
UMÍSTĚNÍ:
Severovýchodní část Centrálního parku, v sousedství trafostanice na louce, která je již dnes využívána na venčení psů.
VIZUALIZACE:
CHODNÍK SPOJUJÍCÍ ZELENEČSKOU A SLÉVAČSKOU (Kateřina Masopustová, 656 905 Kč)
Popis projektu:
Od doby postavení obchodního domu Kaufland si zkracují obyvatelé hloubětínského sídliště cestu za nákupem, která zvláště po deštích je rozbahněná, navíc déšť vymývá s cestu hlínu a kamenivo, které pak zůstává na nově postaveném chodníku. Rozhodně by stavba nového chodníku v tomto místě usnadnila spoustě obyvatel ulic Zelenečská, Mochovská a dalších cestu za nákupem.
PŘED:
VIZUALIZACE:
CYKLORIKŠA PRO SENIORY PRAHY 14 (Matěj Kubíček, 450 000 Kč)
Popis projektu:
Cílem projektu je zapojit seniorskou veřejnost do společenského života pomocí elektrické cyklorikši. Senioři, kteří často trpí nedostatkem sociálního kontaktu a zdravotní stav jim neumožňuje pohyb ve veřejném prostoru, mohou pomocí tohoto dopravního prostředku opustit s pomocí dobrovolníka, či člena rodiny místo svého pobytu, strávit čas venku na čerstvém vzduchu a navštívit i pro ně běžná nedostupná místa.
Cyklorikša zvládá díky kvalitnímu odpružení i lehčí terén, proto například ani cesta k rozhledně Doubravka není překážkou.
VIZAULIZACE:
Vítězné projekty MALÉ – do 200 tisíc korun
PTAČÍ STEZKA (Mgr. Irena Bátrlová, 200 000 Kč) – zrealizováno
Projekt na vybudování ptačí stezky, jejímž stěžejním bodem je informační tabule s názvem „Ptáci, které můžeme u rybníku Aloisov vidět“. Umístěna by byla u pěší cesty v Centrálním parku na Černém Mostě a informovala by občany o druzích ptáků, které se vyskytují u daného rybníku. Návrh dále počítá s umístěním třech ptačích budek a krmítka.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
VIZUALIZACE:
- Informační panel
- Krmítko
- Ptačí budky
PO:
- Informační panel
- Krmítko
- Budka
- Budka
STOP ZEVLING WINTER EDITION VOL. 1 (Vojtěch Havlovec, 198 000 Kč) – zrealizováno
Alternativní verze zářijového, dnes již legendárního, festivalu Stop Zevling. Akce bude spíše komunitní a především pro obyvatele P 14. Projekt počítá se zasněžením kopce pod Plechárnou a závody ve snowboardu v tzv. JIB (závod na překážkách, zábradlí a bednách). Kategorie budou rozděleny do tří: profesionálové, ženy a amatéři. Vstup na akci zdarma.
Doplňkové aktivity:
- hokej na rybníku Martiňák (v případě ledu)
- sáňkování (v případě možnosti sněhu)
- koulovačka (v případě možnosti sněhu)
- soutěž o nejhezčího sněhuláka či jiný workshop
- koncerty
- ledový bar a další zimní aktivity
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
REPORT Z AKCE:
HRY NA CHODNÍK ANEB OŽIVENÍ STARÉHO BETONU (Veronika Smrčková, 88 650 Kč) – zrealizováno
V ulici Doležalova a Generála Janouška se nachází dva velké betonové kruhy dnes už neznámého účelu. Na jejich povrch bude nastříkáno několik barevných her pro malé i větší děti. Kreativně se využijí zanedbaná zákoutí, bude vytvořeno hřiště, které se nedá rozbít a nevyžaduje žádnou údržbu a navíc rozzáří okolí veselými barvami. Děti budou zdolávat opičí dráhu, skákat do dálky, procvičovat barvy nebo abecedu.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
PŘED:
VIZUALIZACE:
PO:
DŘEVĚNÉ MOLO U KYJSKÉHO RYBNÍKA (Mgr. Tomáš Mika, 200 000 Kč) – zrealizováno
Realizace dřevěného mola na Kyjském rybníku, která by řešila chybějící pohodlný vstup do vody pro všechny zájemce o koupání. Stejně tak by i zjednodušila v zimě obouvání bruslí s okamžitým vstupem na ledovou plochu bez ničení bruslí na břehu rybníka. Návrh počítá také s dřevěným žebříkem pro ty, kteří si do vody raději slezou, než skočí. Molo by bylo umístěno na konci ulice Za školou.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
VIZUALIZACE:
PO:
ZAŽÍT ALEJ JINAK (Petra Junková, 14 250 Kč) – zrealizováno
Výsadba jarních cibulovin kolem stromové aleje pro pěší vedoucí k vlakové zastávce Praha – Dolní Počernice. Cílem je nejen zkrášlení veřejného prostranství, ale také posílení sousedských vztahů při společné výsadbě. Rádi bychom oslovili zejména širší veřejnost využívající alej při každodenní cestě do práce, do školy nebo jen k procházkám po okolí.
Vysázeny by byly například tyto rostliny: bledule, sněženky, tulipány, snědek, krokusy, narcisy,…
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
PO:
VEŘEJNÁ BYLINKOVNA (Božena Reisová, 46 000 Kč) – Zrealizováno
Úprava veřejné bylinkovny, která se nachází na Černém Mostě nedaleko volnočasového centra Plechárna (u křižovatky Vybíralova x Bryksova). Projekt počítá s doplněním zahradní zeminy, zřízením vnitřních cestiček, výsadbou nových bylin a oplocením.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
NOVÝ CHODNÍČEK NA METRO HLOUBĚTÍN (Zuzana Kňazeová, 200 000 Kč) – realizovatelný
Východní částí vnitrobloku Mochovská je vedena „zkratka“ na metro, kudy denně prochází mnoho lidí. Zkratka je vyložená úzkým pásem dlaždic a vyhýbá se starým sušákům na prádlo.
Návrh na vylepšení spočívá v přesunutí stávajícího sušáku, rozšířením chodníčku tak, aby míjející se lidé nemuseli šlapat po trávě a květinovým záhonem pro zkrášlení a zpříjemnění cesty.
Když popustíme uzdu fantazii, může toho přibýt ještě více: cvičební prvky nebo lavičky ve stínu stromů.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
PŘED:
VIZUALIZACE:
Vítězné projekty VELKÉ – do 2 milionů korun
ZASTÍNĚNÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U WORKOUTU NA JAHODNICI (Marie Mlynářová, 525 154 Kč) – zrealizováno
Návrh na zastínění dětského hřiště na Jahodnici u workoutu nedaleko ulice U Hostavického potoka. Zastínění je navrhováno jako velká dřevěná pergola nad travnatou částí hřiště a pískoviště, tak aby děti v parných dne měly možnost hrát si v příjemném prostředí. Součástí návrhu je doplnění hřiště o lavičky.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
PARKOUR JAHODNICE (Jan Rambousek, 1 549 847 Kč) – zrealizováno
Prostředí města neposkytuje dostatečný počet míst, kde si děti mohou osvojit přirozený způsob pohybu, tak jako ve volné přírodě. Parkourová hřiště dobře suplují toto přirozené prostředí a jejich mladí uživatelé tak mají možnost zlepšovat svoji kondici, motoriku a balanční schopnosti. Většina běžných dětských hřišť je koncipována jako zábavní, s velkým ohledem na absolutní bezpečnost. Parkourová hřiště jsou samozřejmě budována profesionálními firmami a každý detail je konzultován se zkušenými sportovci této disciplíny, tak aby jednotlivé prvky splňovaly bezpečností kritéria. Celkový koncept parkourových hřišť je však zaměřen na sportovnější pojetí volnočasových aktivit pro výrazně širší skupinu uživatelů.
Parkourové hřiště Jahodnice bude vybudováno v místě u „starého“ sídliště, kde se pohybují početné skupiny dětí, jež doposud nemají podobné místo pro aktivní trávení volného času.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
Vzhledem k nevyhovujícímu terénu muselo být umístění hřiště přesunuto na jiný pozemek MČ Praha 14.
NOVÉ UMÍSTĚNÍ:
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
POLEPY ZASTÁVKOVÝCH PŘÍSTŘEŠKŮ (Alice Rezková – 415 000 Kč) – zrealizováno
Přístřešky u zastávek MHD jsou terčem vandalů, kteří prostřednictvím grafity či jiným způsobem poškozují prostor tohoto mobiliáře. Na základě pozitivních zkušenosti z ostatních měst doporučujeme stěny těchto přístřešků polepit tematickou fólií, využitelnou k propagačním účelům MČ. Před realizací polepu bude třeba vyplnit poškozené skleněné tabule za nové.
Předmětem této úpravy jsou přístřešky ve správě MČ P14.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
VIZUALIZACE:
REALIZACE:
PSÍ HŘIŠTĚ NA RAJSKÉM VRCHU (Veronika Smrčková, 747 050 Kč) – zrealizováno
Cílem je vybudovat oplocený prostor pro aktivní trávení času se psem. První psí hřiště na Černém Mostě bude disponovat několika překážkami, volným prostorem na hru s hračkami a psi mezi sebou, lavičkou pro odpočinek páníčků a košem se zásobníkem na pytlíky. Zvoleným místem chodí hodně lidí venčit směrem na Doubravku, Čihadla i zadem kolem pole do parku U Čeňku.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
UMÍSTĚNÍ:
VIZUALIZACE:
VYHLÍDKA VLKOVICKÁ (Alice Rezková, 650 000 Kč) – realizovatelný
Vlkovická ulice je příjemná spojnice pro procházky i projížďky mezi Jiráskovou čtvrtí a Kyjským rybníkem. Nad ulicí je skrytá (zarostlá) vyhlídka na romantický meandr Rokytky. Předmětem záměru je úprava pěšiny, zeleně a vybudování dřevěné vyhlídky s lavičkami a stolkem. Vznikne zde pěkné místo na relaxaci i piknik.
Bližší informace o projektu, včetně položkového rozpočtu naleznete v příloze.
Vítězné projekty MALÉ – do 200 tisíc korun
KYJSKÉ TERASY (Andrea Kosařová, 196 000 Kč) – Nebude se realizovat
Projekt na úpravu strmé stezky vedoucí od KD Kyje ke břehu Kyjského rybníka. Dle autorů projektu je hojně využívaná rezidenty z okolí, je však nebezpečná, a když je po dešti, tak kluzká. Projekt počítá s tím, že se na jejím místě vybudují dřevěné schody zakončené terasou s vyhlídkou na rybník. Vznikne tak prostor pro odpočinek i pro kulturní a společenské aktivity. Zastavěná plocha nepřekročí 15 m².
PŘED:
VIZUALIZACE:
ODPOČINEK V DIVOČINĚ (Monika Hillebrandová, 197 800 Kč) – Zrealizováno
Na hranici sídliště Černý Most a parku U Čenku se nachází zarostlé a zanedbané území, kterému se říká Divočina. Příspěvková organizace Praha 14 kulturní, která nově toto území spravuje, se ho rozhodla vyčistit a vytvořit zde cestičky a nové pobytové plochy. Na základě projektu Odpočinek v přírodě se bude dál rozvíjet potenciál tohoto místa a vytvoří se zde další zázemí pro trávení volného času (lavičky, hrací prvky, hřiště pro pétanque).
V pátek 18. a sobotu 19. května 2018 se uskutečnila realizace projektu Odpočinek v Divočině. Dobrovolníci pod dohledem architektů sestavili nové lavičky, špunty v trávě a pétanque hřiště.
PŘED:
VIZUALIZACE:
PO:
Více fotografií z realizace naleznete ve fotogalerii na webu MČ Praha 14.
OSVĚTLENÍ PŘECHODU (Veronika Spišáková, 185 686 Kč) – Zrealizováno
Projekt na vybudování přechodu tzv. „třetí generace“ s detekcí chodců v Cíglerově ulici na Lehovci. Dle navrhovatelů je toto místo nepřehledné a v čase, kdy u přechodu nedohlíží strážník, také nebezpečné. Cílem projektu je instalovat – zjednodušeně řečeno – výstražná světla, která řidiče upozorní, že po „zebře“ přechází člověk.
PŘED:
PO:
ZAHRÁDKA MEZI PANELÁKY (Alžběta Suchelová, 86 500 Kč) – Zrealizováno
Díky občanské iniciativě funguje ve vnitrobloku při ulici Bobkova komunitní zahrádka. Rostou tu dýně, jsou zde okrasné kameny a perfektně osetý trávník. Díky sbírce místních se podařilo vybrat peníze třeba na sekačku na trávu nebo na mulčovací kůru. Cílem projektu je rozšířit zahrádku, přidat další okrasné prvky, pravidelně udržovat zeleň a uspořádat dvě akce – Vítání Jara a Halloween party.
PŘED:
PO:
AKCE:
- Mikulášská nadílka
- Mikulášská nadílka
- Mikulášská nadílka
LIDÉ UVNITŘ SÍDLIŠTĚ (Lucie Zárubová, 200 000 Kč) – Zrušeno
Projekt na revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Bobkova, Maňákova a Bryksova, který počítá s úpravou zeleně, opravou laviček, výstavbou houpačky a instalací herního prvku pro děti. Cílem projektu je vytvořit příjemné prostředí pro místní obyvatele různých věkových kategorií.
Realizace tohoto projektu byla bohužel přerušena. Důvodem bylo zjištění nedostatečné hloubky podloží ve vnitrobloku. K ukotvení herních prvků je zapotřebí minimálně 60 cm a k dispozici je pouze 10- 15 cm zeminy, pod níž začínají místní garáže.
Z projektu byly použity pouze finance na opravy laviček.
FOTBALOVÁ LIGA MISTRŮ PRAHY 14 (Michal Zábranský, 82 000 Kč) – Zrealizováno
Cílem projektu je uspořádat fotbalovou ligu po celé Praze 14. Počítá se čtyřmi turnaji – podle čtyř ročních období. Bude se hrát o putovní pohár, který na konci všech turnajů obdrží jeden z týmů. Turnaje budou mít samostatný ranking a budou celkově počítané do tabulky, každý turnaj má mít jiný systém hraní a jiný styl hraní. Někdy se hráči utkají venku, jindy uvnitř. Zápasy se odehrají napříč celou Prahou 14.
TERMÍNY A MÍSTA KONÁNÍ TURNAJŮ:
9. března 2019 – ZŠ Chvaletická
- ZŠ Chvaletická
- ZŠ Chvaletická
- ZŠ Chvaletická
- ZŠ Chvaletická
25. května 2019 – multifunkční hřiště na Hutích
- Hutě
- Hutě
- Hutě
- Hutě
- Hutě
- Hutě
- Hutě
- Hutě
31. srpna 2019 – multifunkční hřiště na Jahodnici
- Jahodnice
- Jahodnice
- Jahodnice
- Jahodnice
- Jahodnice
- Jahodnice
- Jahodnice
- Jahodnice
14. prosince 2019 – ZŠ Vybíralova – venkovní hřiště
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
- ZŠ Vybíralova
NÁJEZDY NA CHODNÍK (Božena Reisová, 40 000 Kč) – Zrealizováno
Projekt na vybudování šikmých nájezdů na chodník v ulici Kbelská, po kterém se chodí do zahrádkářské osady Třešňovka. V současnosti je dle navrhovatelů místo nebezpečné, protože nájezdy jsou zde pouze provizorní a vratké.
PŘED:
PO:
Vítězné projekty VELKÉ – do 2 milionů korun
PĚŠÍ CESTA PODÉL KYJSKÉHO RYBNÍKA (Andrea Lacinová, 324 000 Kč) – Zrealizováno
Zpevnit prašnou a za deště bahnitou pěší cestu, která je pro obyvatele severního břehu Kyjského rybníka spojnicí mezi obytnou částí Kyjí a vlakovou zastávkou, zamýšlí projekt Pěší cesta podél Kyjského rybníka. Počítá se v něm i s přidáním lavičky, odpadkového koše a s výsadbou stromů.
PŘED:
PO:
VÝSADBA STROMŮ A GRIL ZÓNA (Jan Rambousek, 407 000 Kč) – Zrealizováno
Cílem projektu je výsadba stromů, které by poskytly dostatek stínu v okolí sportovních ploch u nového sídliště na Jahodnici. Návrh počítá i s vybudováním zóny pro grilování.
PŘED:
PO:
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ NA JAHODNICI (Otomar Sláma, 780 000 Kč) – Zrealizováno
Projekt na revitalizaci stávajícího dětského hřiště (za supermarketem Albert) na Jahodnici spojený s rozšířením počtu herních prvků. Návrh mimo jiné počítá i s úpravou plochy kolem prvků a s opravou oplocení. Takto upravené hřiště bude podle navrhovatele moderní, bezpečnější a atraktivnější.
PŘED:
VIZUALIZACE:
PO:
KYJE – HUTĚ: PARČÍK SPLAVNÁ – DOPLNĚNÍ CHYBĚJÍCÍCH PRVKŮ (Barbora Vobořilová, 806 000 Kč) – Zrealizováno
Projekt počítá s komplexním dovybavením parčíku Splavná, který předkladatelé vnímají jako jediné centrální komunitní místo pro oblast Kyje – Hutě. Tamní hřiště a sportoviště v nedávné době prošla rekonstrukcí. Autoři projektu nyní chtějí přidat do parčíku ještě pouliční lampy, dopravní opatření zvyšující bezpečnost chodců, kamerový systém nebo třeba informační nástěnku. Součástí návrhu je také zajištění obsluhy hřiště.
Autor projektu také navrhl doplnit parčík spojovacím prvkem, který by ho činil zajímavým a lákavým nejen pro místní obyvatele. Městská část Praha 14 proto 10. září 2018 vyhlásila výtvarně-architektonickou soutěž na umělecké dílo do parčíku ve Splavné ulici. Bližší informace o soutěži naleznete na webu MČ Praha 14.
PŘED:
PO:
- Přechod pro chodce
- Informační nástěnka
- Veřejné osvětlení
- Veřejné osvětlení a elektrosloupek
- Umělecký prvek
- Umělecký prvek
- Umělecký prvek
- Umělecký prvek
- Umělecký prvek
- Umělecký prvek
KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ A PARKOVÁ ÚPRAVA OKOLÍ (Božena Reisová, 1 424 000 Kč) – Zrealizováno
Projekt na rekonstrukci dětského hřiště v obytné zástavbě hloubětínského sídliště. Počítá nejen s rozšířením hřiště o nové hrací prvky pro věkovou skupinu 3 až 12 let, ale i s parkovou úpravou přilehlého okolí. Projekt nezapomíná na ochranu hřiště proti volně pobíhajícím psům, na nové lavičky, výdejní stojan na vodu či třeba na krmítko.
Přestože tento projekt veřejnost v internetovém hlasování podpořila, městská část k němu zaznamenala rozporuplné ohlasy. Proto se rozhodla uspořádat veřejné setkání a pobavit se s místními o návrhu dětského hřiště. Ve středu 19. září 2018 se s občany sešli zástupci radnice Prahy 14 i samotná autorka projektu. Diskutovalo se o umístění budoucího hřiště. Výstupem ze setkání je přepracování projektu formou posunutí umístění hřiště a naplánování nového setkání, kde budou představeny úpravy návrhu.
Více informací a průběhu veřejných setkáních naleznete na webu projektu.
PŘED:
- Původní umístění
- Nové umístění
- Nové umístění
- Nové umístění
STUDIE:
PO: