Skok na obsah stránky
Skok na hlavní menu
6410425
Ikona britské vlajky   Ikona německé vlajky   
pátek 25.4.2014   Světový den malárie   Marek

Městská část Praha 14

Znak Prahy 14
registrace
 Logo Národní síě zdravých měst Časopis Čtrnáctka Logo KD KyjeLogo FacebookLogo Prahy 14 Kulturní


Hlavní obsah stránky:

Právě se nacházíte:
Úvodní stránka » RSS

RSS

Zatím začínáme s RSS kanálem nejoblíbenější stránky - diskusního fóra. Jelikož průměrný týdenní počet příspěvků v diskusním fóru je 40, poskytuje tento kanál posledních 40 příspěvků, řazených chronologicky.

Adresa tohoto RSS kanálu je http://www.praha14.cz/rss/forum_rss.php.


Co je RSS

RSS (Really Simple Syndication)
je způsob, kterým tvůrci webů publikují vybrané aktuální zprávy v přesně zadaném formátu, který slouží jako tzv. RSS kanál pro RSS čtečky.
RSS kanál (RSS channel)
je vlastně soubor ve formátu XML, který poskytuje zejména titulky, náhledy a odkazy ze zvolené oblasti webu.
RSS čtečka (RSS aggregator, news aggregator)
je program, v němž si po instalaci do kolonky URL nového kanálu zadáte adresu RSS souboru svých oblíbených stránek (pokud tyto stránky RSS poskytují), a potom pohodlně na jednom místě sledujete aktuality z takto zvolených webů. Čtečka může běžet na pozadí a v určitých intervalech kontrolovat, zda není na zadaných RSS kanálech něco nového. Ze čtečky můžete přímo otevřít odkaz na stránku, která Vás zaujme.

RSS čteček je možno na Internetu najít velké množství. Jedna ze šikovných čteček pro Windows, ke které je již k dispozici i čeština, je např. FeedReader, složitější je RSSPoint. RSS kanály již umějí zpracovávat i některé prohlížeče (např. Mozilla Firefox - tzv. Live Bookmarks).